Kwarantanna na Puławskiej

W Schronisku pod Wianuszkami zorganizowano jednak kwarantannę. Informuje o tym na swoim profilu facebookowym burmistrz Kazimierza.
- Mimo rozmów, próśb i apeli moich, części naszych radnych oraz przedsiębiorców m. in. z naszej piekarni, zorganizowano kwarantannę w Schronisku pod Wianuszkami. Miejsce to miało być wykorzystane tylko w sytuacji, gdy będzie to bezwzględnie nieuniknione i taki moment nadszedł... – pisze na profilu facebookowym burmistrz Kazimierza Artur Pomianowski.
Nie podaje jednak, ile osób przebywa w budynku. Wiadomo jedynie, że w schronisku znajduje się na stałe dwóch funkcjonariuszy Policji.
- Kierownik Policji w Kazimierzu złożył na moje ręce zapewnienie dla mieszkańców o całkowitym bezpieczeństwie okolicznych miejsc, w tym sklepu i piekarni – pisze burmistrz. – Osoby przebywające na kwarantannie są pod stałym nadzorem i nie mają możliwości opuszczania schroniska.

Aktualizacja z 1 kwietnia
Na dzień 31 marca 2020 r. w gminie Kazimierz Dolny 33 osoby były objęte kwarantanną i nie odnotowano przypadków zachorowań na chorobę Covid-19, wywołaną koronawirusem - czytamy nastronie Urzędu Miasta w Kazimierzu.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę