Kwarantanna jedak w Wianuszkach

Mimo protestów mieszkańców Kazimierza Schronisko pod Wianuszkami pozostanie miejscem kwarantanny dla osób, które potencjalnie mogły mieć kontakt z koronawirusem, a z różnych względów nie mogą jej odbywać we własnych domach. Jednym z dwu wyznaczonych w powiecie puławskim. Drugi taki obiekt znajduje się w Puławach.
Władze powiatu puławskiego nie przychyliły się do apelu burmistrza Kazimierza i radnych o zmianę lokalizacji miejsca kwarantanny w Miasteczku. To nadal pozostaje będące własnością starostwa Schronisko pod Wianuszkami. Władze powiatowe zapewniają jednak, że w budynku tym – jak informuje rzecznik prasowy Powiatu Puławskiego Kamil Lewandowski – zostały wprowadzone szczególne środki ostrożności, tak by jego lokalizacja w otoczeniu innych budynków, punktów handlowych czy usługowych, nie spowodowała zwiększenia zagrożenia dla mieszkańców miasta i turystów.
- Zagrożenie wynikające z rozpowszechnia się na terenie kraju przypadków zachorowań, wywołanych koronawirusem SARS-CoV-2, wymaga od administracji centralnej i lokalnej kooperacji i sprawnego działania. Pewne decyzje, choć podyktowane dbałością o bezpieczeństwo mieszkańców, spotykają się ze sprzeciwem i brakiem akceptacji społecznej. Muszą być jednak podejmowane, bowiem stan wyższej konieczności, w jakim się obecnie znajdujemy, wymaga przedkładania dobra ogółu ponad jakikolwiek partykularyzm. Zapewniamy, że priorytetem wyznaczającym kierunki wszelkich decyzji jest najwyższa troska o bezpieczeństwo Państwa zdrowia i życia, apelując zarazem o rozwagę, solidarność i zrozumienie w tych trudnych dla nasz wszystkich chwilach – pisze rzecznik Powiatu Puławskiego Kamil Lewandowski.
Jednocześnie zaznacza, że ilość takich ośrodków może być w zależności od rozwoju sytuacji powiększona o obiekty prywatne, nie podając jednak, o które obiekty chodzi.
- Dynamiczny rozwój epidemii koronawirusa może spowodować konieczność zwiększenia liczby miejsc odbywania kwarantanny zbiorowej. Przyjmujemy, że w takim stanie rzeczy może zachodzić potrzeba wykorzystania do tego celu obiektów prywatnych. W obecnej chwili nie informujemy jednak o tym które miejsca są rozpatrywane w tym kontekście – pisze rzecznik.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-12 listopada 2020 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2020.
Pokaż stopkę