Jest nowy dyrektor KOKPiT

Organizator Kazimierskiej Wiosny Fotograficznej i wielu innych inicjatyw w Miasteczku został nowym dyrektorem Kazimierskiego Ośrodka Kultury Promocji i Turystyki.
Tuż przed Wigilią wybrano nowego dyrektora KOKPiT. Został nim kazimierzanin Józef Maksymilian Skrzeczkowski.
- Kandydat przedstawił bardzo dobrą koncepcję działania Kazimierskiego Ośrodka Kultury Promocji i Turystyki otwartą na potrzeby i dialog z lokalną społecznością ukierunkowany głównie na działalność kulturalną opartą o współpracę z różnymi instytucjami i organizacjami – czytamy w informacji o wyniku konkursu na kandydata na stanowisko dyrektora KOKPiT.
Nowy dyrektor ma 42 lata, jest z wykształcenia magistrem sztuki. Jest  wykładowcą akademickim, stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Od wielu lat podejmuje liczne inicjatywy artystyczne na terenie Miasteczka, m.in.: wystawy Galerii Bezdomnej, Festyny na Zakończenie Lata w Bibliotece Publicznej, wystawy "Chleba Naszego Powszedniego" (wspólnie z Jerzym Krzysztoporskim) przy parafii, plenery Kazimierskiej Wiosny Fotograficznej, inicjatywy wspólne z lubelską Akademią Odkryć Fotograficznych, w tym letni Maraton Akademii Odkryć Fotograficznych w Kazimierzu przy okazji tegorocznego Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, wystawy fotograficzne na zamku i w KOKPiT, spotkania z młodzieżą. Współpracuje także z naszym portalem.
Józef Maksymilian Skrzeczkowski został wybrany spośród 5 kandydatów. W sumie o stanowisko dyrektora KOKPiT ubiegało się 6 osób, jedna z nich odpadła z przyczyn formalnych.
Nowy dyrektor obejmie stanowisko najprawdopodobniej od 1 lutego.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2021. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
To osoby tworzą świąteczną atmosferę. Jest tyle pięknych miejsce w Polsce, gdzie można spędzić Święta Wielkanocne 2021. Sprawdź listę obiektów, które przygotowały na ten czas ofertę specjalną.
Pokaż stopkę