Egzotyka w obiektywie Stachyry

Skomentuj (1)

zobacz więcej (11)

W najbliższą sobotę 16 listopada kolejne spotkanie Kazimierskiej Akademii Fotografii. Tym razem zajęcia poprowadzi nasz redakcyjny kolega – fotoreporter Mateusz Stachyra.

Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki zaprasza 16 listopada w godzinach 11.00 – 16.00 na kolejne spotkanie Kazimierskiej Akademii Fotografii, które poprowadzi nasz redakcyjny kolega Mateusz Stachyra. Jego fotoreportaże na łamach Kazimierskiego Portalu Internetowego zawsze cieszą się dużą oglądalnością i uznaniem Czytelników.

- Mateusz Stachyra to człowiek, który urodził się z aparatem fotograficznym w ręku, kazimierzanin z krwi i kości, animator kultury, szalony i zagorzały podróżnik, fotoreporter oraz współtwórca sukcesu Kazimierskiego Portalu Internetowego – tak charakteryzuje go Maks Skrzeczkowski – kazimierski fotografik, pomysłodawca i gospodarz Kazimierskiej Akademii Fotografii.

Prezentacja zdjęć z czterech podróży Stachyry do Indii, Birmy, Tajlandii i Indonezji będzie nie tylko ucztą dla oka, ale także okazją do zdobycia praktycznej wiedzy ważnej przy planowaniu własnych wypraw.

- Uczestnicy z pierwszej ręki poznają odpowiedź na pytania: Kiedy nigdy nie należy wyciągać aparatu? O czym warto pamiętać przed wyjazdem a o czym po powrocie? Co robić, aby być szczęśliwym człowiekiem? – obiecuje Maks Skrzeczkowski.

Po pokazie fotografii podróżniczych zaplanowano plener fotograficzny "Egzotyczny Kazimierz", w czasie którego uczestnicy spróbują oddać na fotografii tajemnicze, niedostępne na co dzień zakamarki Miasteczka, a także analizować będą wykonane prace.

KAF – Kazimierska Akademia Fotografii – to projekt realizowany w formie comiesięcznych spotkań ze znanymi fotografami, którzy podzielą się z uczestnikami swoja wiedzą na temat różnorodnych technik kadrowania, wyboru tematu dzieła fotograficznego, używania światła i cienia, gradacji planów, detali, fotografii barwnej i monochromatycznej oraz przybliżą jeszcze wiele innych zagadnień.

Udział w zajęciach KAF jest bezpłatny. Na zakończenie całorocznych spotkań zaplanowano wystawę zbiorową złożoną z fotografii przekazanych przez uczestników warsztatów. Wystawa zostanie zaprezentowana w Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki, a potem w innych miastach Polski.

Koordynatorem Akademii jest Maks Skrzeczkowski – znany kazimierski artysta fotograf, animator wielu projektów związanych z fotografią tel.503-027-536, makszkazimierza@tlen.pl, www.facebook.com/makszkazimierza

Patronem medialnym Kazimierskiej Akademii Fotografii jest Kazimierski Portal Internetowy.


Program Kazimierskiej Akademii Fotografii

16 listopada godz. 11.00 – Mateusz Stachyra

14 grudnia godz. 11.00 – Andrzej Koziara
11 stycznia godz. 11.00 – Sylwester Doraczyński
8 lutego godz. 11.00 – Aleksander Błoński
8 marca godz. 11.00 – Dorota Awiorko – Klimek
12 kwietnia godz. 11.00 – Jerzy Kuna
10 maja godz. 11.00 – Leszek Mądzik
28 czerwca godz. 11.00 – Janusz Kobyliński
12 lipca godz. 11.00 – Tomasz Sikora
2 lub 9 sierpnia godz. 11.00 – Adam Bujak
wrzesień – Tadeusz Pałka

Fot. Mateusz Stachyra

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

Mapa

Kultura

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
To osoby tworzą świąteczną atmosferę. Jest tyle pięknych miejsce w Polsce, gdzie można spędzić Święta Wielkanocne 2024. Sprawdź listę obiektów, które przygotowały na ten czas ofertę specjalną.
Pokaż stopkę