Egzotyka w obiektywie Stachyry

Skomentuj (1)

zobacz więcej (11)

W najbliższą sobotę 16 listopada kolejne spotkanie Kazimierskiej Akademii Fotografii. Tym razem zajęcia poprowadzi nasz redakcyjny kolega – fotoreporter Mateusz Stachyra.

Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki zaprasza 16 listopada w godzinach 11.00 – 16.00 na kolejne spotkanie Kazimierskiej Akademii Fotografii, które poprowadzi nasz redakcyjny kolega Mateusz Stachyra. Jego fotoreportaże na łamach Kazimierskiego Portalu Internetowego zawsze cieszą się dużą oglądalnością i uznaniem Czytelników.

- Mateusz Stachyra to człowiek, który urodził się z aparatem fotograficznym w ręku, kazimierzanin z krwi i kości, animator kultury, szalony i zagorzały podróżnik, fotoreporter oraz współtwórca sukcesu Kazimierskiego Portalu Internetowego – tak charakteryzuje go Maks Skrzeczkowski – kazimierski fotografik, pomysłodawca i gospodarz Kazimierskiej Akademii Fotografii.

Prezentacja zdjęć z czterech podróży Stachyry do Indii, Birmy, Tajlandii i Indonezji będzie nie tylko ucztą dla oka, ale także okazją do zdobycia praktycznej wiedzy ważnej przy planowaniu własnych wypraw.

- Uczestnicy z pierwszej ręki poznają odpowiedź na pytania: Kiedy nigdy nie należy wyciągać aparatu? O czym warto pamiętać przed wyjazdem a o czym po powrocie? Co robić, aby być szczęśliwym człowiekiem? – obiecuje Maks Skrzeczkowski.

Po pokazie fotografii podróżniczych zaplanowano plener fotograficzny "Egzotyczny Kazimierz", w czasie którego uczestnicy spróbują oddać na fotografii tajemnicze, niedostępne na co dzień zakamarki Miasteczka, a także analizować będą wykonane prace.

KAF – Kazimierska Akademia Fotografii – to projekt realizowany w formie comiesięcznych spotkań ze znanymi fotografami, którzy podzielą się z uczestnikami swoja wiedzą na temat różnorodnych technik kadrowania, wyboru tematu dzieła fotograficznego, używania światła i cienia, gradacji planów, detali, fotografii barwnej i monochromatycznej oraz przybliżą jeszcze wiele innych zagadnień.

Udział w zajęciach KAF jest bezpłatny. Na zakończenie całorocznych spotkań zaplanowano wystawę zbiorową złożoną z fotografii przekazanych przez uczestników warsztatów. Wystawa zostanie zaprezentowana w Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki, a potem w innych miastach Polski.

Koordynatorem Akademii jest Maks Skrzeczkowski – znany kazimierski artysta fotograf, animator wielu projektów związanych z fotografią tel.503-027-536, makszkazimierza@tlen.pl, www.facebook.com/makszkazimierza

Patronem medialnym Kazimierskiej Akademii Fotografii jest Kazimierski Portal Internetowy.


Program Kazimierskiej Akademii Fotografii

16 listopada godz. 11.00 – Mateusz Stachyra

14 grudnia godz. 11.00 – Andrzej Koziara
11 stycznia godz. 11.00 – Sylwester Doraczyński
8 lutego godz. 11.00 – Aleksander Błoński
8 marca godz. 11.00 – Dorota Awiorko – Klimek
12 kwietnia godz. 11.00 – Jerzy Kuna
10 maja godz. 11.00 – Leszek Mądzik
28 czerwca godz. 11.00 – Janusz Kobyliński
12 lipca godz. 11.00 – Tomasz Sikora
2 lub 9 sierpnia godz. 11.00 – Adam Bujak
wrzesień – Tadeusz Pałka

Fot. Mateusz Stachyra

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

Mapa

Kultura

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę