Kazimierska Akademia Fotografii: Andrzej Koziara

Przed nami kolejne spotkanie z cyklu Kazimierska Akademia Fotografii. Tym razem zajęcia poprowadzi wybitny fotoreporter Andrzej Koziara. Zapraszamy już w najbliższą sobotę, 14 grudnia o godzinie 10.00 do Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki.

Kazimierska Akademia Fotografii to cykl comiesięcznych spotkań ze znanymi, a niejednokrotnie wybitnymi polskimi fotografami. W związku z tym, że każdy kolejne zajęcia prowadzić będzie inny wykładowca, umożliwią one zapoznanie się z różnorodnym podejściem do warsztatu fotografa.

- Poznamy różnorodne techniki kadrowania, wyboru tematu dzieła fotograficznego, używania światła i cienia, gradacji planów, detali, fotografii barwnej i monochromatycznej i wiele innych zagadnień – zachęcają organizatorzy. - Spotkanie w ramach Kazimierskiej Akademii Fotografii odbywają się raz w miesiącu, w sobotę.

Tym razem gościem specjalnym Kazimierskiej Akademii Fotografii będzie Andrzej Koziara -  dziennikarz, fotograf, filmowiec i dokumentalista. Były zastępca redaktora naczelnego National Geographic Polska, naczelny Tropami Discovery Chanel, korespondent wojenny (Kaukaz, Jugosławia). Pracował dla Macleans Magazine (Kanada), The Economist Intelligence Unit, Christian Science Monitor (USA), The Warsaw Voice, Der Volkskrant (Holandia). Naczelny Miesięcznika Pryzmat w Białej Podlaskiej i korespondent wielu innych gazet.

- Po pokazie otwartym dla wszystkich, odbędzie się plener fotograficzny – piszą organizatorzy zajęć. – Klimat Festynu Świątecznego oraz wizyta Świętego Mikołaja będą doskonałą okazją do podszkolenia swych umiejętności w trudnej sztuce fotoreportażu.
W programie także biblioteka fotograficzna i analiza obrazu fotograficznego – zdjęć wykonanych w trakcie pleneru.

Co ważne, udział w zajęciach jest bezpłatny. Każdy uczestnik po ukończeniu Kazimierskiej Akademii Fotografii otrzyma dyplom. Zajęcia całoroczne zakończone zostaną zbiorową wystawą prezentowaną w Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki i innych miastach Polski.


Program Kazimierskiej Akademii Fotografii

14 grudnia godz. 11.00 – Andrzej Koziara
11 stycznia godz. 11.00 – Sylwester Doraczyński
8 lutego godz. 11.00 – Aleksander Błoński
8 marca godz. 11.00 – Dorota Awiorko – Klimek
12 kwietnia godz. 11.00 – Jerzy Kuna
10 maja godz. 11.00 – Leszek Mądzik
28 czerwca godz. 11.00 – Janusz Kobyliński
12 lipca godz. 11.00 – Tomasz Sikora
2 lub 9 sierpnia godz. 11.00 – Adam Bujak
wrzesień – Tadeusz Pałka

 

Kazimierski Portal Internetowy jest patronem medialnym Kazimierskiej Akademii Fotografii.

 

Skomentuj


Mapa

Kultura

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę