Kazimierska Akademia Fotografii: Sylwester Doraczyński

Skomentuj (15)

zobacz więcej (6)

- Garść dominikańskiej egzotyki, szczypta kazimierskiego folkloru i magia tajemniczego Kazimierza będą gwarancją wspanialej przygody, w którą 11 stycznia podczas spotkania w ramach Kazimierskiej Akademii Fotografii zabierze miłośników fotografowania Sylwester Doraczyński – obiecuje koordynator KAF Maks Skrzeczkowski.

Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki w najbliższą sobotę 11 stycznia o godzinie 11.00 zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Kazimierska Akademia Fotografii, które poprowadzi kazimierski fotograf Sylwester Doraczyński.

W programie pokaz zdjęć fotografika, który – jak mówi Maks Skrzeczkowski, koordynator projektu – „fotografuje pół życia, a Kazimierz zna jak mało kto”. Potem – jak zwykle – przewidziany jest plener fotograficzny, biblioteka fotograficzna i analiza zdjęć wykonanych w trakcie pleneru.

 

KAF – Kazimierska Akademia Fotografii – to projekt realizowany w formie comiesięcznych spotkań ze znanymi fotografami, którzy podzielą się z uczestnikami swoja wiedzą na temat różnorodnych technik kadrowania, wyboru tematu dzieła fotograficznego, używania światła i cienia, gradacji planów, detali, fotografii barwnej i monochromatycznej oraz przybliżą jeszcze wiele innych zagadnień.

Udział w zajęciach KAF jest bezpłatny. Na zakończenie całorocznych spotkań zaplanowano wystawę zbiorową złożoną z fotografii przekazanych przez uczestników warsztatów. Wystawa zostanie zaprezentowana w Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki, a potem w innych miastach Polski.

Koordynatorem Akademii jest Maks Skrzeczkowski – znany kazimierski artysta fotograf, animator wielu projektów związanych z fotografią tel.503-027-536, makszkazimierza@tlen.pl, www.facebook.com/makszkazimierza

Patronem medialnym Kazimierskiej Akademii Fotografii jest Kazimierski Portal Internetowy.

Program Kazimierskiej Akademii Fotografii

11 stycznia godz. 11.00 – Sylwester Doraczyński
8 lutego godz. 11.00 – Aleksander Błoński
8 marca godz. 11.00 – Dorota Awiorko – Klimek
12 kwietnia godz. 11.00 – Jerzy Kuna
10 maja godz. 11.00 – Leszek Mądzik
28 czerwca godz. 11.00 – Janusz Kobyliński
12 lipca godz. 11.00 – Tomasz Sikora
2 lub 9 sierpnia godz. 11.00 – Adam Bujak
wrzesień – Tadeusz Pałka


Fot. Sylwester Doraczyński

 

Skomentuj


Dodane komentarze (15)

 • lysy blondyn
  nie solo, a co to przyjaciol acanowi niedostatek? trzeba tak zjechac by i oni w tym samym czasie i wywolac miejscowych... tamta strona nie strachliwa, oczy sie szeroko otwieraja i wszystkie zmysly a jakie wawozy noca wspaniale.... sie pan nie boj jeno proboj zaczynajac od pierwszej, jak sie ukarze 3 ksiezyc zza drugiego znak wystarczy...
 • Tadek
  To co? Też mam wypić zgrzewkę i przenieść się na tamtą stronę? No dzięki! :)
 • Lysy Blondyn
  Panie Tadek, boso to ja chodzilem jako byly viceprzewodniczacy Polskiego Stowarzyszenia Ludzi Chodacych Boso i Myslacych Pozytywnie (nawet zima, z legitymacja nr A003, jakby kto znalazl zwrot prosze bez nagrody), Vega uzywal sandalow (widocznie sie w koncu rozpadly) tak kiedys bywalo, kiedysmy (bondyn pluralis)do Kazika zjezdzali dzien poswiecony byl na zakup i spozycie conajmniej zgrzewki metafizycznego napoju i wtopienie sie w atmosfere z przyjaciolmi. Dzis i nie te lata i tak wielu odeszlo na druga strone albo zechcialo pokazac plecy niepamieci, iz sie chyba nie bedzie chcialo... ale nastepnym generacjom polecam...
 • Tadek
  Latem ganiał boso, ale teraz? Narobiłem mu trochę zdjęć, ale nie wiedziałem, kto zacz. Teraz wiem. I będę z tą wiedzą żył do końca swych dni (chyba, że przyjdzie z wiekiem skleroza i zapomnę). :)
 • pijany znad Grodarza
  Wega. Jest wkurzający, jak popije.
  @ Dziennikarz.Jest też prawdą, że przeważnie chodzi boso. Może by tak jakiejś buciny?.. Lipkę z miodem, jak mniemam, fundują Dwaj Blondyni z Londynu.
 • Wincenty Kowalski
  Aaacha, to teraz mam już pełną jasność w temacie. Idę do sklepu :)
 • Z Jezykiem Blondyn
  wbrew pozorom nie jest to napoj slodki, a wlasnie pol wytrawny, z glebia smaku, z szerokim bukietem, czuc dobrze nasloneczniona poludniowa strone drzewa, a jakie garbniki i zmyslowosc miodu.. ech,(i tylko osiem piedziesiat), a jak sie po nim robi zdjecia...a jak do rymu gada (lepiej niz obraz do dziada), bez lipki z miodem nie dostrzega sie wielu spraw metafizycznych w Kazimierzu...
 • szok
  Dziennikarz WIDOCZNIE masz złe informacje .
 • Wincenty Kowalski
  Dziękuję za wyjaśnienia. Lipka z miodem? Nie za słodkie toto? Ja raczej w napojach półwytrawnych lub wręcz ostrych gustuję.
 • Lysy Blondyn
  gdzie te piekne? panie Wincenty Vega to przechodni dziad kazimierski (jak przyjedzie to przechodzi wte i wefte), czlek zywiacy sie trawa, pokrzywami i winem, stad imie od veganina-slownianina, moj kolezka, experymentowalismy kupe lat temu z kazimierskim napojem metafizycznym "Lipka z miodem" polecam w lecie...
 • ormo wiec
  sylwek gratuluje...piekne,dobre zdjecia
 • Dziennikarz
  A może "Pijany znad grodarza" , a może "Szok", wiem , że jest widoczny z "dziadami Kazimierskimi"
 • Anna Łysa
  Acha- teraz wszystko jasne ;)
 • mix
  Oczywiście Wega
 • Wincenty Kowalski
  A kto mi powie, kto to jest ten Oryginał na pierwszym planie, na zdjęciu nr 1?

Mapa

Kultura

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę