Rusza Kazimierska Akademia Fotografii

Skomentuj (1)

zobacz więcej (14)

Ruszył autorski program Kazimierskiego Ośrodka Kultury Promocji i Turystyki  „ Kazimierska Akademia Fotografii”.  KAF to cykl comiesięcznych spotkań ze znanymi, a niejednokrotnie wybitnymi polskimi fotografami,  którzy będą przewodnikami po – zdawałoby się – zapoznanym już świecie tej sztuki.

W przeciwieństwie do palety malarskiej i pędzla czy praktykowania technik graficznych prawie każdy z nas miał kontakt aparatem fotograficznym. Zrobił wiele zdjęć – raz bardziej, raz mniej udanych. Niektórzy z nas pamiętają nieodległe czasy fotografii analogowej, jeszcze mniejsze grono miało kontakt z ciemnią, powiększalnikiem i specyfikami chemicznymi do wywoływania zdjęć. Gdzie jesteśmy dziś i w jakim kierunku zmierza ta sztuka? Jakie daje możliwości, co można „wyciągnąć” ze zwykłego kompaktu czy lustrzanki? Tego na pewno dowiemy się w naszej Akademii.

Udział spotkaniach przyniesie jeszcze inną – może ważniejszą – korzyść. Różnorodność wykładowców, mistrzów prowadzących wykłady i zajęcia umożliwi zapoznanie się z – za każdym razem innym – podejściem do warsztatu fotografa. Poznamy różnorodne techniki kadrowania, wyboru tematu dzieła fotograficznego, używania światła i cienia, gradacji planów, detali, fotografii barwnej i monochromatycznej i wiele innych zagadnień.

Zaczynamy od wykładowców i mistrzów związanych z Kazimierzem Dolnym – bo to właśnie nasze Miasteczko chcemy uczynić bohaterem warsztatów na Kazimierskiej Akademii Fotografii. Kazimierz Dolny to bardzo wdzięczny i pożądany plener fotograficzny – o czym przekonywali nas już od dziesięcioleci tacy mistrzowie jak Benedykt Jerzy Dorys, Edward Hartwig, Stanisław Magierski, Jan Kłos, Anatol Węcławski, Adam Bujak.

Spotkanie w ramach KAF będą odbywały się raz w miesiącu – w sobotę. Wstępny harmonogram spotkań podajemy poniżej. Jjeśli nastąpią jakieś zmiany – będziemy o ich informować na bieżąco.

Każde spotkanie będzie wyglądało następująco: otwarty wykład (ok. 60 min.) w formie pokazu autorskiego z dyskusją oraz plener tematyczny (minimum 90 minut) z omówieniem zdjęć uczestników pleneru (30 min). Z każdego z warsztatów uczestnicy przekażą do zbiorów KOKPiT po 2-3 zdjęcia.

Udział w zajęciach jest bezpłatny. Każdy uczestnik po ukończeniu Kazimierskiej Akademii Fotografii otrzyma dyplom. Zajęcia całoroczne zakończone zostaną zbiorową wystawą prezentowaną w KOKPiT i innych miastach Polski.

Program Kazimierskiej Akademii Fotografii


12 października godz. 11.00
–  Maks Skrzeczkowski – spotkanie wprowadzające
16 listopada godz. 11.00 – Mateusz Stachyra
14 grudnia godz. 11.00 – Andrzej Koziara
11 stycznia godz. 11.00 – Sylwester Doraczyński
8 lutego godz. 11.00 – Aleksander Błoński
8 marca godz. 11.00 – Dorota Awiorko – Klimek
12 kwietnia godz. 11.00 – Jerzy Kuna
10 maja godz. 11.00 – Leszek Mądzik
28 czerwca godz. 11.00 – Janusz Kobyliński
12 lipca godz. 11.00 – Tomasz Sikora
2 lub 9 sierpnia godz. 11.00 – Adam Bujak
wrzesień – Tadeusz Pałka


Do zobaczenia w Kazimierskiej Akademii Fotografii!


Pozdrawiam. Maks Skrzeczkowski, koordynator Kazimierskiej Akademii Fotografii.


Maks Skrzeczkowski – znany kazimierski artysta fotograf, prowadzący w naszym regionie wiele projektów edukacyjnych i warsztatowych w dziedzinie fotografii.

 

Kazimierski Portal Internetowy jest patronem medialnym Kazimierskiej Akademii Fotografii.

 

Fot. Maks Skrzeczkowski

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

  • Janusz Wójcik
    Kazimierska Akademia Fotografii stała się faktem. W sobotę miał miejsce pierwszy, inauguracyjny wykład Maksa. Do zobaczenia na następnym wykładzie 16 listopada. Było super!
    JW

Mapa

Kultura

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę