Rusza Kazimierska Akademia Fotografii

Skomentuj (1)

zobacz więcej (14)

Ruszył autorski program Kazimierskiego Ośrodka Kultury Promocji i Turystyki  „ Kazimierska Akademia Fotografii”.  KAF to cykl comiesięcznych spotkań ze znanymi, a niejednokrotnie wybitnymi polskimi fotografami,  którzy będą przewodnikami po – zdawałoby się – zapoznanym już świecie tej sztuki.

W przeciwieństwie do palety malarskiej i pędzla czy praktykowania technik graficznych prawie każdy z nas miał kontakt aparatem fotograficznym. Zrobił wiele zdjęć – raz bardziej, raz mniej udanych. Niektórzy z nas pamiętają nieodległe czasy fotografii analogowej, jeszcze mniejsze grono miało kontakt z ciemnią, powiększalnikiem i specyfikami chemicznymi do wywoływania zdjęć. Gdzie jesteśmy dziś i w jakim kierunku zmierza ta sztuka? Jakie daje możliwości, co można „wyciągnąć” ze zwykłego kompaktu czy lustrzanki? Tego na pewno dowiemy się w naszej Akademii.

Udział spotkaniach przyniesie jeszcze inną – może ważniejszą – korzyść. Różnorodność wykładowców, mistrzów prowadzących wykłady i zajęcia umożliwi zapoznanie się z – za każdym razem innym – podejściem do warsztatu fotografa. Poznamy różnorodne techniki kadrowania, wyboru tematu dzieła fotograficznego, używania światła i cienia, gradacji planów, detali, fotografii barwnej i monochromatycznej i wiele innych zagadnień.

Zaczynamy od wykładowców i mistrzów związanych z Kazimierzem Dolnym – bo to właśnie nasze Miasteczko chcemy uczynić bohaterem warsztatów na Kazimierskiej Akademii Fotografii. Kazimierz Dolny to bardzo wdzięczny i pożądany plener fotograficzny – o czym przekonywali nas już od dziesięcioleci tacy mistrzowie jak Benedykt Jerzy Dorys, Edward Hartwig, Stanisław Magierski, Jan Kłos, Anatol Węcławski, Adam Bujak.

Spotkanie w ramach KAF będą odbywały się raz w miesiącu – w sobotę. Wstępny harmonogram spotkań podajemy poniżej. Jjeśli nastąpią jakieś zmiany – będziemy o ich informować na bieżąco.

Każde spotkanie będzie wyglądało następująco: otwarty wykład (ok. 60 min.) w formie pokazu autorskiego z dyskusją oraz plener tematyczny (minimum 90 minut) z omówieniem zdjęć uczestników pleneru (30 min). Z każdego z warsztatów uczestnicy przekażą do zbiorów KOKPiT po 2-3 zdjęcia.

Udział w zajęciach jest bezpłatny. Każdy uczestnik po ukończeniu Kazimierskiej Akademii Fotografii otrzyma dyplom. Zajęcia całoroczne zakończone zostaną zbiorową wystawą prezentowaną w KOKPiT i innych miastach Polski.

Program Kazimierskiej Akademii Fotografii


12 października godz. 11.00
–  Maks Skrzeczkowski – spotkanie wprowadzające
16 listopada godz. 11.00 – Mateusz Stachyra
14 grudnia godz. 11.00 – Andrzej Koziara
11 stycznia godz. 11.00 – Sylwester Doraczyński
8 lutego godz. 11.00 – Aleksander Błoński
8 marca godz. 11.00 – Dorota Awiorko – Klimek
12 kwietnia godz. 11.00 – Jerzy Kuna
10 maja godz. 11.00 – Leszek Mądzik
28 czerwca godz. 11.00 – Janusz Kobyliński
12 lipca godz. 11.00 – Tomasz Sikora
2 lub 9 sierpnia godz. 11.00 – Adam Bujak
wrzesień – Tadeusz Pałka


Do zobaczenia w Kazimierskiej Akademii Fotografii!


Pozdrawiam. Maks Skrzeczkowski, koordynator Kazimierskiej Akademii Fotografii.


Maks Skrzeczkowski – znany kazimierski artysta fotograf, prowadzący w naszym regionie wiele projektów edukacyjnych i warsztatowych w dziedzinie fotografii.

 

Kazimierski Portal Internetowy jest patronem medialnym Kazimierskiej Akademii Fotografii.

 

Fot. Maks Skrzeczkowski

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

  • Janusz Wójcik
    Kazimierska Akademia Fotografii stała się faktem. W sobotę miał miejsce pierwszy, inauguracyjny wykład Maksa. Do zobaczenia na następnym wykładzie 16 listopada. Było super!
    JW

Mapa

Kultura

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę