Dwa Brzegi: Muzyczna odsłona

Skomentuj (6)

Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi to przede wszystkim projekcje filmowe i różnorodne spotkania. Ale nie tylko. Kazimierski festiwal to także muzyka. Jakie koncerty zaplanowano na 10. edycję imprezy?

Przed nami 10. już edycja Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Tym razem wszystkich miłośników dobrego kina zapraszamy do Kazimierza Dolnego w dniach 30 lipca – 7 sierpnia. Będą projekcje filmowe, spotkania z twórcami, wystawy oraz koncerty.

 

- Tegoroczna edycja Dwóch Brzegów upłynie nie tylko pod znakiem filmów, lecz także muzyki – zapowiadają organizatorzy. - Codziennie festiwalowa publiczność będzie miała okazję uczestniczyć w niezwykłych koncertach na kazimierskim Dużym Rynku. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

 

Jesteście ciekawi, kogo w tym roku zobaczymy na scenie pod gołym niebem? Poniżej program:

 

30 lipca, sobota – Warszawska Orkiestra Sentymentalna
Będzie to muzyczna podróż do lat 20. i 30., gdyż Warszawska Orkiestra Sentymentalna zrodziła się z zamiłowania do dawnych melodii. Usłyszymy muzykę z czasów retro, piosenki z repertuaru Mieczysława Fogga czy Wiery Gran, ale w nieco bardziej współczesnych aranżacjach.

 

31 lipca, niedziela – Adam Strug z zespołem

- Adam Strug to nietuzinkowa postać, którą trzeba usłyszeć na żywo – piszą organizatorzy. - Jest kompozytorem muzyki autorskiej, teatralnej i filmowej, scenarzystą i śpiewakiem o zjawiskowym głosie. To artysta owładnięty słowiańskim duchem, który od lat ocala, bada i wykonuje dawne polskie pieśni, przechowywane w tradycji ustnej.

 

1 sierpnia, poniedziałek – Ola Bilińska
Jest to artystka, która potrafi zaczarować publiczność. Spełnia się ona muzycznie w zespołach o przeróżnych stylistykach: od miejsko-folkowych Płynów, przez neo-bigbitową Muzykę Końca Lata, po własny, autorski, mistyczno-folkowy Babadag oraz Berjozkele, czyli przedwojenne kołysanki w jidysz wykonywane z użyciem instrumentów tradycyjnych oraz elektroniki.

 

Na kazimierskim Rynku Ola Bilińska zaprezentuje kompozycje pochodzące z jej najnowszej płyty zatytułowanej „Libelid”. Artystka zaśpiewa dla nas w języku jidysz o miłości.

 

2 sierpnia, wtorek – Janusz Prusinowski Kompania

Bez wątpienia będzie to niezapomniany wieczór i wspaniała okazja do tańców na kazimierskim Rynku.

 

- Janusz Prusinowski Kompania to muzycy i tancerze, którzy po latach grania na przyzbie, terminowania u wiejskich muzykantów, muzycznych przygodach w szerokim świecie, a nawet w teatrach i szkołach muzycznych grają dziś za oceanami i lokalnie, przede wszystkim do tańca – czytamy w zapowiedzi. - A grają tak, że spódnice fruwają wyżej kominów, a zużycie obuwia znacznie wzrasta.

 

4 sierpnia, czwartek – Čaci Vorba
Čaci Vorba to jeden z czołowych polskich wykonawców folkowych ostatnich kilku lat. Tego wieczoru na kazimierskim Rynku usłyszymy tradycyjne melodie cygańskie, karpackie i bałkańskie. Zapowiada się wybuchowa mieszanka tradycji i muzycznych „remake'ów”. 

 

5 sierpnia, piątek – Młoda Polska Filharmonia pod dyrekcją Adama Klocka
Po raz kolejny na kazimierskiej scenie wystąpi Młoda Polska Filharmonia, która tym razem zaprosiła do udziału w trasie koncertowej zespół Vołosi – improwizujący kwintet smyczkowy złożony z muzyków klasycznych i górali. Podczas ostatniego festiwalowego koncertu usłyszymy specjalnie zaaranżowane na orkiestrę autorskie kompozycje Vołochów.

 

- Połączenie energii i entuzjazmu Młodej Polskiej Filharmonii z ekspresyjnymi i spontanicznym zespołem jest gwarantem doskonałej zabawy zarówno dla muzyków, jak i publiczności – piszą organizatorzy.

 

Koncerty na Dużym Rynku w Kazimierzu Dolnym rozpoczynać się będą o godzinie 20.30. Wstęp jest wolny.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (4)

 • Anka
  Zawsze dużo sie dzieje podczas festiwalu.Dziwić sie trzeba ,ze obecna władza odwróciła sie od tego wielkiego wydarzenia kulturalnego.Będę 10.raz !!
  • maxi
   moze wladza zagra na tych swoich organkach na otwarcie bo rok temu spiewala a niektorym sie nawet podobalo
 • ala
  Super. Nie ruszam się z miasteczka w tych dniach.
 • pijany znad Grodarza
  Kurski, no ten ,Jarosław, przyjedzie ?> Gliński też powinien. Piwo , jak sadze, ZA DARMO, wypiją w " Rozmaitości"
 • Z miastka
  Miło czytać, że Dwa Brzegi będą i koncerciki na rynku. A podli ludzi wierni tej władzy chcieli zrobić miasteczku nazłość i tego nie zapomnę...
  • Doly
   co tak oglednie wszyscy wiedza ze to pisiory byly przeciw. prawda jest jedna.

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę