Dwa Brzegi: Muzyczna odsłona

Skomentuj (6)

Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi to przede wszystkim projekcje filmowe i różnorodne spotkania. Ale nie tylko. Kazimierski festiwal to także muzyka. Jakie koncerty zaplanowano na 10. edycję imprezy?

Przed nami 10. już edycja Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Tym razem wszystkich miłośników dobrego kina zapraszamy do Kazimierza Dolnego w dniach 30 lipca – 7 sierpnia. Będą projekcje filmowe, spotkania z twórcami, wystawy oraz koncerty.

 

- Tegoroczna edycja Dwóch Brzegów upłynie nie tylko pod znakiem filmów, lecz także muzyki – zapowiadają organizatorzy. - Codziennie festiwalowa publiczność będzie miała okazję uczestniczyć w niezwykłych koncertach na kazimierskim Dużym Rynku. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

 

Jesteście ciekawi, kogo w tym roku zobaczymy na scenie pod gołym niebem? Poniżej program:

 

30 lipca, sobota – Warszawska Orkiestra Sentymentalna
Będzie to muzyczna podróż do lat 20. i 30., gdyż Warszawska Orkiestra Sentymentalna zrodziła się z zamiłowania do dawnych melodii. Usłyszymy muzykę z czasów retro, piosenki z repertuaru Mieczysława Fogga czy Wiery Gran, ale w nieco bardziej współczesnych aranżacjach.

 

31 lipca, niedziela – Adam Strug z zespołem

- Adam Strug to nietuzinkowa postać, którą trzeba usłyszeć na żywo – piszą organizatorzy. - Jest kompozytorem muzyki autorskiej, teatralnej i filmowej, scenarzystą i śpiewakiem o zjawiskowym głosie. To artysta owładnięty słowiańskim duchem, który od lat ocala, bada i wykonuje dawne polskie pieśni, przechowywane w tradycji ustnej.

 

1 sierpnia, poniedziałek – Ola Bilińska
Jest to artystka, która potrafi zaczarować publiczność. Spełnia się ona muzycznie w zespołach o przeróżnych stylistykach: od miejsko-folkowych Płynów, przez neo-bigbitową Muzykę Końca Lata, po własny, autorski, mistyczno-folkowy Babadag oraz Berjozkele, czyli przedwojenne kołysanki w jidysz wykonywane z użyciem instrumentów tradycyjnych oraz elektroniki.

 

Na kazimierskim Rynku Ola Bilińska zaprezentuje kompozycje pochodzące z jej najnowszej płyty zatytułowanej „Libelid”. Artystka zaśpiewa dla nas w języku jidysz o miłości.

 

2 sierpnia, wtorek – Janusz Prusinowski Kompania

Bez wątpienia będzie to niezapomniany wieczór i wspaniała okazja do tańców na kazimierskim Rynku.

 

- Janusz Prusinowski Kompania to muzycy i tancerze, którzy po latach grania na przyzbie, terminowania u wiejskich muzykantów, muzycznych przygodach w szerokim świecie, a nawet w teatrach i szkołach muzycznych grają dziś za oceanami i lokalnie, przede wszystkim do tańca – czytamy w zapowiedzi. - A grają tak, że spódnice fruwają wyżej kominów, a zużycie obuwia znacznie wzrasta.

 

4 sierpnia, czwartek – Čaci Vorba
Čaci Vorba to jeden z czołowych polskich wykonawców folkowych ostatnich kilku lat. Tego wieczoru na kazimierskim Rynku usłyszymy tradycyjne melodie cygańskie, karpackie i bałkańskie. Zapowiada się wybuchowa mieszanka tradycji i muzycznych „remake'ów”. 

 

5 sierpnia, piątek – Młoda Polska Filharmonia pod dyrekcją Adama Klocka
Po raz kolejny na kazimierskiej scenie wystąpi Młoda Polska Filharmonia, która tym razem zaprosiła do udziału w trasie koncertowej zespół Vołosi – improwizujący kwintet smyczkowy złożony z muzyków klasycznych i górali. Podczas ostatniego festiwalowego koncertu usłyszymy specjalnie zaaranżowane na orkiestrę autorskie kompozycje Vołochów.

 

- Połączenie energii i entuzjazmu Młodej Polskiej Filharmonii z ekspresyjnymi i spontanicznym zespołem jest gwarantem doskonałej zabawy zarówno dla muzyków, jak i publiczności – piszą organizatorzy.

 

Koncerty na Dużym Rynku w Kazimierzu Dolnym rozpoczynać się będą o godzinie 20.30. Wstęp jest wolny.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (4)

 • Anka
  Zawsze dużo sie dzieje podczas festiwalu.Dziwić sie trzeba ,ze obecna władza odwróciła sie od tego wielkiego wydarzenia kulturalnego.Będę 10.raz !!
  • maxi
   moze wladza zagra na tych swoich organkach na otwarcie bo rok temu spiewala a niektorym sie nawet podobalo
 • ala
  Super. Nie ruszam się z miasteczka w tych dniach.
 • pijany znad Grodarza
  Kurski, no ten ,Jarosław, przyjedzie ?> Gliński też powinien. Piwo , jak sadze, ZA DARMO, wypiją w " Rozmaitości"
 • Z miastka
  Miło czytać, że Dwa Brzegi będą i koncerciki na rynku. A podli ludzi wierni tej władzy chcieli zrobić miasteczku nazłość i tego nie zapomnę...
  • Doly
   co tak oglednie wszyscy wiedza ze to pisiory byly przeciw. prawda jest jedna.

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę