Dwa Brzegi 2016 coraz bliżej

Skomentuj (5)

Za nieco ponad miesiąc w Kazimierzu Dolnym rozpocznie się 10 edycja Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Mimo różnorodnych trudności, prace nad tworzeniem programu trwają w najlepsze. Pojawiły się już pierwsze informacje dotyczące tegorocznych gości festiwalowych.

10. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi odbędzie się w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą w dniach od 30 lipca do 6 sierpnia 2016. Mimo licznych trudności, szczególnie tych dotyczących budżetu imprezy, organizatorzy nie poddali się. Festiwal się odbędzie, a prace nad przygotowaniem programu spotkań artystycznych i filmowych idą pełną parą. Pierwsze informacje już są.


- W programie tegorocznych Dwóch Brzegów pokazy najnowszych filmów fabularnych i dokumentalnych, które zostały nagrodzone na festiwalach w Cannes, Berlinie oraz Wenecji, a także najciekawsze filmy polskie minionego sezonu – piszą organizatorzy. - Niezwykła atmosfera miasteczka festiwalowego w Kazimierzu Dolnym będzie po raz kolejny okazją do spotkania z wybitnymi twórcami z Polski oraz świata i ich dziełami.


Wiadomo także, kto w tym roku będzie bohaterem cyklu „I Bóg stworzył aktora”.  To aktor, który w polskim kinie stworzył niepowtarzalny styl – Bogusław Linda.


Oprócz tego podczas festiwalu będziemy mieli okazję, by zobaczyć filmy Andrzeja Żuławskiego oraz filmy z udziałem Marcello Mastroianniego wyreżyserowane przez Ettore Scolę. 


Tradycyjnie odbędą się również „Lekcje kina – Spowiedź twórcy filmowego”. Tym razem w spotkaniach z publicznością wezmą udział Piotr Dumała i Wojciech Staroń. Dodatkowo każdego wieczoru na Małym Rynku planowane są pokazy najlepszych filmów minionego sezonu, zaś na Dużym Rynku koncert.


10 edycja Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi rusza już 30 lipca. Planujmy, więc urlop i śledźmy informacje o powstającym programie, by nie przegapić najciekawszych wydarzeń.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (3)

 • Benek
  Lemingi kilka tygodni temu opluwali PIS ,że w tym roku festiwalu " Dwa Brzegi " nie będzie.Miało nie być dyr. art. Pani G. Torbickiej. Jest na odwrót.
 • mariolka
  ... co pisowska mać zabrała po rycersku odbierzemy...
 • pijany znad Grodarza
  Uff. Odetchnąłem. Aż się chce zaśpiewać ; "Jeszcze Polska nie zginęła...... "
  • kazimnierska baba
   do~~ Pijany znad Grodarza. Ja też. Martwię się tylko, czy nie będzie uboższy w filmy. Bo słabszą oprawę i brak ,,wypasionych fur dla organizatorów od Mercedesa przeżyję. A co na to Kazimierzacy? Właściciele hoteli i restauracji? - CISZA!!!! . Widocznie ten kapitał jest albo niepolski, albo nie chce się ujawniać z kasą, albo ma w poważaniu wysoką kulturę. A gdzie są inne prywatne firmy z lubelskiego? To reklamy w gazetkach, na banerach w TV są lepsze i tańsze? No chyba, że wolicie puby z piwem i to Wam wystarcza. A gdzie będziecie szpanować i pokazywać te młode laski, które poderwaliście?
  • pijany znad Grodarza
   również niezmiernie dziwi mnie CISZA naszych.
   ps. nasi wolą : " precz z Komorowskim". Ot taki NARODOWY okrzyk, przy czym KULTURY brak.

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
To osoby tworzą świąteczną atmosferę. Jest tyle pięknych miejsce w Polsce, gdzie można spędzić Święta Wielkanocne 2023. Sprawdź listę obiektów, które przygotowały na ten czas ofertę specjalną.
Pokaż stopkę