Dwa Brzegi 2016 coraz bliżej

Skomentuj (5)

Za nieco ponad miesiąc w Kazimierzu Dolnym rozpocznie się 10 edycja Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Mimo różnorodnych trudności, prace nad tworzeniem programu trwają w najlepsze. Pojawiły się już pierwsze informacje dotyczące tegorocznych gości festiwalowych.

10. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi odbędzie się w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą w dniach od 30 lipca do 6 sierpnia 2016. Mimo licznych trudności, szczególnie tych dotyczących budżetu imprezy, organizatorzy nie poddali się. Festiwal się odbędzie, a prace nad przygotowaniem programu spotkań artystycznych i filmowych idą pełną parą. Pierwsze informacje już są.


- W programie tegorocznych Dwóch Brzegów pokazy najnowszych filmów fabularnych i dokumentalnych, które zostały nagrodzone na festiwalach w Cannes, Berlinie oraz Wenecji, a także najciekawsze filmy polskie minionego sezonu – piszą organizatorzy. - Niezwykła atmosfera miasteczka festiwalowego w Kazimierzu Dolnym będzie po raz kolejny okazją do spotkania z wybitnymi twórcami z Polski oraz świata i ich dziełami.


Wiadomo także, kto w tym roku będzie bohaterem cyklu „I Bóg stworzył aktora”.  To aktor, który w polskim kinie stworzył niepowtarzalny styl – Bogusław Linda.


Oprócz tego podczas festiwalu będziemy mieli okazję, by zobaczyć filmy Andrzeja Żuławskiego oraz filmy z udziałem Marcello Mastroianniego wyreżyserowane przez Ettore Scolę. 


Tradycyjnie odbędą się również „Lekcje kina – Spowiedź twórcy filmowego”. Tym razem w spotkaniach z publicznością wezmą udział Piotr Dumała i Wojciech Staroń. Dodatkowo każdego wieczoru na Małym Rynku planowane są pokazy najlepszych filmów minionego sezonu, zaś na Dużym Rynku koncert.


10 edycja Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi rusza już 30 lipca. Planujmy, więc urlop i śledźmy informacje o powstającym programie, by nie przegapić najciekawszych wydarzeń.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (3)

 • Benek
  Lemingi kilka tygodni temu opluwali PIS ,że w tym roku festiwalu " Dwa Brzegi " nie będzie.Miało nie być dyr. art. Pani G. Torbickiej. Jest na odwrót.
 • mariolka
  ... co pisowska mać zabrała po rycersku odbierzemy...
 • pijany znad Grodarza
  Uff. Odetchnąłem. Aż się chce zaśpiewać ; "Jeszcze Polska nie zginęła...... "
  • kazimnierska baba
   do~~ Pijany znad Grodarza. Ja też. Martwię się tylko, czy nie będzie uboższy w filmy. Bo słabszą oprawę i brak ,,wypasionych fur dla organizatorów od Mercedesa przeżyję. A co na to Kazimierzacy? Właściciele hoteli i restauracji? - CISZA!!!! . Widocznie ten kapitał jest albo niepolski, albo nie chce się ujawniać z kasą, albo ma w poważaniu wysoką kulturę. A gdzie są inne prywatne firmy z lubelskiego? To reklamy w gazetkach, na banerach w TV są lepsze i tańsze? No chyba, że wolicie puby z piwem i to Wam wystarcza. A gdzie będziecie szpanować i pokazywać te młode laski, które poderwaliście?
  • pijany znad Grodarza
   również niezmiernie dziwi mnie CISZA naszych.
   ps. nasi wolą : " precz z Komorowskim". Ot taki NARODOWY okrzyk, przy czym KULTURY brak.

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę