Na Dwa Brzegi do Mięćmierza

Skomentuj (7)

Przed nami kolejna edycja Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Tradycyjnie już nie tylko Kazimierz Dolny, ale również Mięćmierz wypełniać będzie przez kilka dni szeroko pojęta sztuka.

Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi rozpoczyna się już w najbliższą sobotę 27 lipca. Przez dziewięć dni w nadwiślańskim Miasteczku i okolicach gościć będzie sztuka. Część wydarzeń, jak co roku będzie miała miejsce w Mięćmierzu.

28 lipca, niedziela

Godz. 14.00 –
Wernisaż wystawy fotograficznej z warsztatów Tomka Sikory „Na dobry początek” i „Emocje”. Miejsce: Galeria na Płocie

Godz. 14.30 – Projekcja filmów z warsztatów fotograficznych „Na dobry początek” i „Emocje”. Miejsce: Galeria KLIMATY (stodoła)

Godz. 15.30 –Wernisaż wystawy Mariusza Łukasika  - instalacja – projekt „GLOVA”. Miejsce: Galeria KLIMATY (stodoła)

Godz. 16.30 – Koncert pieśni cygańskich, Agata Siemaszko i Kuba „Bobas” Wilk. Miejsce: wiślany brzeg z widokiem na Janowiec, przy ognisku.

29 lipca, poniedziałek

Godz. 18.00 –
Maîtres Queux grają ballady i erotyki w subtelnych aranżacjach, nastrojowe, zaśpiewane ciekawe i wpadające w ucho. Piosenki polskie to kompozycje Jacka Giszczaka, napisane w Paryżu do tekstów własnych i tekstów ulicznego poety Erica Petit, zarejestrowane na płycie Jonosfera (Rogalów Analogowy 2011). Mistrzowie Patelni grają również utwory kultowych artystów francuskiej sceny muzycznej, takich jak Serge Gainsbourg czy Charlélie Couture. Miejsce: Galeria KLIMATY (stodoła).

30 lipca, wtorek

Godz. 16.30 –
Koncert fortepianowy, Sylwia Kurzawińska gra utwory Erika Satie, prezentacja multimedialna - Martyna Szparago. Miejsce: Galeria KLIMATY (stodoła).

31 lipca, środa

Godz. 16.30 –
Wschodnia Fundacja Kultury AKCENT na Dwóch Brzegach – promocja książki Łukasza Marcińczaka p.t. ” Świat trzeba przekręcić. ROZMOWY O IMPONDERABILIACH”  wyd. Norbertinum – dyskusja. Miejsce: Galeria KLIMATY (dziedziniec).


1 sierpnia,  czwartek

Godz. 16.30 – 
Koncert piosenki autorskiej - DGZZ (Daniel Gałązka z Zespołem), Piotr Brymas (teksty). Miejsce: Galeria KLIMATY (stodoła).

2 sierpnia, piątek

Godz. 16.00 –
Finisaż wystawy Mariusza Łukasika  (GLOVA). Miejsce: Galeria KLIMATY (stodoła).

Godz. 16.30 – Koncert „Piękna Młynarka” F. Schuberta – Karol Kozłowski (tenor), Jolanta Pawlik (fortepian). Miejsce: Galeria KLIMATY (stodoła).

3 sierpnia, sobota

Godz. 16.00 –
Wernisaż wystawy pt. „Oceany w M.” autor Jarosław Tomasz Kłos (Grenoble). Miejsce: Galeria KLIMATY (stodoła).

Godz. 16.30 – Koncert piosenki francuskiej – Ewa Kabsa. Miejsce: Galeria KLIMATY (stodoła).

Godz. 18.00 – „Wspomnienie poprzedniego lata” reż. Ivo Krankowski. Miejsce: kino w Galerii KLIMATY (stodoła).

Oprócz tego, przez cały okrestrwania Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi Koło Gospodyń Wiejskich i Miejskich w Mięćmierzu prowadzić będzie kiermasz lokalnych produktów artystycznych i spożywczych. Bez wątpienia więc warto w tych dniach zajrzeć do Mięćmierza!

 

Skomentuj


Dodane komentarze (7)

 • marek
  http://www.facebook.com/miecmierz zachecam do polubienia
 • Freeware
  Pffff tak się składa, że nie jestem hieną i nie rzucam się na darmowe jedzenie. Jeszcze nie jest tak źle i mam co jeść w domu. Po prostu jest to informacja...
 • pijany znad Grodarza
  ale Tubylec napisał poprawnie, przez "u". Dziwne.
 • emigrator
  "pan Bartłomiej Pniewski to u niego te dwa brzegi w Męcmierzu miejsce jako miejsce swietne blisko wisła natura wszystko ok. ale jako "człowiek" mieszkaniec tej malowniczej byłej osady rybackiej zakała dla mnie osobiście porazka bo jak można sra..ć do własnego gniazda ?"


  moze to ktos przetlumaczyc na polski?
 • tubylec
  pan Bartłomiej Pniewski to u niego te dwa brzegi w Męcmierzu miejsce jako miejsce swietne blisko wisła natura wszystko ok. ale jako "człowiek" mieszkaniec tej malowniczej byłej osady rybackiej zakała dla mnie osobiście porazka bo jak można sra..ć do własnego gniazda ?
 • pijany znad Grodarza
  Niewdziecznik. Nakarmiony, napojony za friko, a ironizuje. Prawdziwy Freeware. / kie licho/
 • freeware
  Z tego co mi wiadomo, gospodynie ustaliły, że żadnego KRAMIKU w tym roku nie będzie...

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę