W Kazimierzu powstaje muzeum klocków

zobacz więcej (8)

W Kazimierzu powstaje Kazimierskie Muzeum Klocków. Dla małych i dużych miłośników klocków będzie to nie lada gratka. Otwarcie wkrótce.

W tym tygodniu właściciel ArtLochu pod Knajpą Artystyczną oficjalnie ogłosił jego zamknięcie. Tym samym dobiegła końca artystyczno – wystawowa historia tego miejsca. Wkrótce jednak znów otworzy ono swoje podwoje, ukazując zupełnie inne wnętrze artystycznych piwnic. Cóż tam zobaczymy? Miasta, wsie i miasteczka, także te wesołe, pojazdy wielu rodzajów i marek, filmowy świat Star Wars i wiele innych makiet. Cały bajkowy świat klocków Lego!

- Pomysł stworzenia Kazimierskiego Muzeum Klocków powstał, gdy stwierdziliśmy z mężem, że mamy wiele klocków, często jeszcze niezłożonych i warto by to pokazać. Najstarsze okazy pochodzą z lat 70. Wszystkie są kompletne – mówi Anna Śniechórska – Janik. – To wszystko są nasze prywatne dawne zbiory, chociaż przyznam, że troszkę też właśnie na potrzeby muzeum zakupiliśmy.
W muzeum będzie można zobaczyć wiele różnych makiet. Będą to przede wszystkim miasta. Czy także Kazimierz Dolny?

- Na pewno będzie coś dla miłośników Kazimierza – mówi enigmatycznie Anna Śniechórska. – Myślę, że będzie to mała konkurencja dla niesamowitej makiety w Muzeum Nadwiślańskim. Będzie to jednak zupełnie inne spojrzenie na Kazimierz. Towarzyszyć mu będzie element muzyczny, także kazimierski.

Muzeum – jak podkreślają właściciele – na miarę kazimierskich możliwości –  będzie adresowane do miłośników klocków w każdym wieku. Przede wszystkim jednak do rodzin z dziećmi. W ofercie będą bilety rodzinne, bo wystawa będzie biletowana.

Otwarcie planowane jest na początek wakacji.

- Mamy jeszcze miliony klocków do złożenia – mówi pani Anna.

 

Fot. Kazimierskie Muzeum Klocków

 

Skomentuj


Mapa

Restauracje

KNAJPA ARTYSTYCZNA


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę