Dwa Brzegi 2018: Uroczyste zamknięcie 12. edycji festiwalu

Skomentuj (10)

zobacz więcej (19)

Za nami już tegoroczny 12. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Uroczyste zamknięcie jak zawsze pełne było ciepłych słów i wielu wzruszeń.

Dwunasta edycja Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi dobiegła końca. Podczas uroczystego zamknięcia festiwalu dokonano pierwszych podsumowań, z których wynika, że został pobity kolejny rekord, a to oznacza, że festiwalowa publiczność dopisała.

Przez osiem dni zaprezentowanych zostało ponad 100 filmów pochodzących z różnych stron świata pokazujących różne spojrzenia na świat. Oprócz tego odbyło się mnóstwo spotkań z artystami oraz niezwykłych koncertów i innych ciekawych wydarzeń. Tegoroczny festiwal odbył się pod hasłem "Kino, które łączy".

- Chciałbym wyrazić swoje zadowolenie i radość z tego, że Dwa Brzegi gościły w Kazimierzu Dolnym oraz z tego, że tak pięknie się to wszystko odbywało – mówi burmistrz Kazimierza Dolnego, Andrzej Pisula. – Było wiele wspaniałych wydarzeń i pięknych chwil, najpiękniejszych chwil, jakie w Kazimierzu można spędzić.

- A ja w imieniu organizatorów dziękuję Kazimierzowi, dlatego że w tym roku ta współpraca rzeczywiście była szersza, z czego się bardzo cieszymy – mówi Grażyna Torbicka. –Oczywiście mamy nadzieję, że w przyszłym roku będzie się ona dalej rozwijać.

Nie mogło się obyć bez podziękowań dla wolontariuszy oraz całego zespołu pracującego przy tworzeniu Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, ludzi, którzy wkładają w tę pracę nie tylko mnóstwo energii, ale także bardzo często całe serca.

Ważnym elementem uroczystości zamknięcia tegorocznego festiwalu było ogłoszenie wyników Międzynarodowego Konkursu Filmów Krótkometrażowych, który stał się jego integralną częścią. W tym roku zakwalifikowane zostały trzydzieści cztery produkcje z całego świata,  m.in. z Niemiec, Kanady, Hiszpanii, Holandii i Francji. Warto dodać, że konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem festiwalowej publiczności.

Jury w składzie Gabriela Muskała (aktorka, dramatopisarka), Urszula Antoniak (reżyserka, scenarzystka filmowa) i Piotr Domalewski (aktor, reżyser, scenarzysta) przyznało następujące wyróżnienia i nagrody:

I nagroda „Lower Heaven” reż. Emad Aleebrahim Dehkordi
II nagroda „Siostry” reż. Michał Hytroś
III nagroda „Na zdrowie!” reż. Paulina Ziółkowska

- Kochani, rezerwujcie sobie czas od 27 lipca – mówi Grażyna Torbicka. – W roku 2019 właśnie tego dnia rozpocznie się nasz festiwal i wtedy znów się spotkamy. My już dziś myślimy o tym, jak to będzie wyglądało i jaki będzie program. Wy przekonacie się o tym za rok.

Fragment uroczystości zamknięcia 12. edycji Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi można zobaczyć na Facebooku.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (6)

 • kultura dla ludu
  Panio Annę Sobecką powołać do prowadzenia Festiwalu a Torbicką odstawić. Burmiszcz Pisula jest z PiS i niech nie zapomnina kto go popiera i wybiera. Nam prostym patryjotom też sie należy kultura - prosta, zrozumniała i wesoła
 • kazimierzanka
  Burmistrz Andzrej pisze?
  Kultura jest elitarna,dla odbiorcow o wiekszej wrazliwosci i wyzszym poziomie wyksztalcenia.Tak jest od wiekoe.Kultura dworska,szlachecka,inteligencka.Kultura masowa dla plebsu to wytwor potrzeb rynku zwiazany z industralizacja i wiekszego dostepu do dobr konsumpcyjnych.Z prawdziwa kultura nie ma nic wspolnego.Uznanie dla organizatorow frstiwalu Dwa Brzegi i dla Pani Grazyny Torbickiej,ktora od lat z klasa i wdziekiem prowadzi te impreze,rowniez uznanie dla Pana Odorowskiego z Kazimierza Dolnego i jego inicjatyw i energii.Dziekuje za utrzymanie tej oazy kultury.
  • Harry
   skonczylibyscie opowiadac bzdury o tym wyksztalceniu !!
   tez mi się kiedyś wydawalo,ze to jest Bog wie co !! Tylko,ze ja wtedy miałem 15 lat....i np. do Kazimierza(który wtedy uwazalem za swoja emocjonalna wlasnosc) uczeszczalem na serio BARDZO regularnie(co najmniej dwa razy w tygodniu).....spotykałem tu bardzo dużo ciekawych ludzi(przede wszystkim dużo studentow......powtarzam wtedy miałem 15/16 lat),ale byli tez i artyści,byli i pisarze.....WTEDY....wydawalo mi się ze to elita....coz.....dziś wyrosłem z Kazimierza,i O WIELE bardziej pociąga mnie Lwow....myslalem,ze wyksztalcenie to jest nie wiadomo co...poki nie poznałem na serio zdolnych ludzi(nie takich,ktorzy się NAUCZYLI na pamięć czegos tam--tylko Z D O L N Y C H....
 • Jaś z Kazimierza
  odizolowali się sami, bardziej komercyjnie, nie dla plebsu i tłumu, wyższa kasta
  • Harry
   tam jest (być może)sporo ludzi wykształconych.....tylko,ze tam nie ma ludzi madrych....i nie będę się tu rozpisywal z motywacja mojej tezy--bo i tak nikt się nie odzywa
  • Andrzej
   Kultura jest elitarna,dla odbiorcow o wiekszej wrazliwosci i wyzszym poziomie wyksztalcenia.Tak jest od wiekoe.Kultura dworska,szlachecka,inteligencka.Kultura masowa dla plebsu to wytwor potrzeb rynku zwiazany z industralizacja i wiekszego dostepu do dobr konsumpcyjnych.Z prawdziwa kultura nie ma nic wspolnego.Uznanie dla organizatorow frstiwalu Dwa Brzegi i dla Pani Grazyny Torbickiej,ktora od lat z klasa i wdziekiem prowadzi te impreze,rowniez uznanie dla Pana Odorowskiego z Kazimierza Dolnego i jego inicjatyw i energii.Dziekuje za utrzymanie tej oazy kultury.
 • Avila
  Dobrze, że jest to forum. Władza sobie poczyta. Czasami coś zrozumie i przestaje być sobą tam gdzie nie koniecznie pasuje. Od razu lepiej!
 • Mona
  Kto namalowal obraz dla Pani Torbickiej? Kazimierzak?
  • Mirabelka
   Oczywiście Mieczysława Izdebska-Łazorek😃
 • Szkoda
  Niestety nie wrócą lata ,kiedy Pani Grażyna Torbicka wraz ze swoimi Gośćmi w czasie festiwalu byla wozona ulicami Kazimierza bialym autobusikiem i relacja w TVP z kazdej takiej przejazdzki . A teraz wszyscy w KLATCE .

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę