Dwa Brzegi 2018 za nami

zobacz więcej (29)

Przez osiem dni Kazimierz Dolny był centrum kultury. Wszystko za sprawą Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który już po raz 12. gościł w nadwiślańskim Miasteczku. Działo się wiele. Zobaczcie sami.

Kazimierz Dolny po raz kolejny na ponad tydzień stał się filmową stolicą Polski. Goście mieli okazję zobaczyć ponad sto produkcji, spotkać twórców filmowych, wziąć udział w emocjonujących koncertach.

12. edycja odbyła się pod hasłem „Kino, które łączy”. Dwa Brzegi po raz kolejny zjednały nie tylko dwa miasta – Kazimierz i Janowiec nad Wisłą – udowodniły również, że kino może być prawdziwym aliansem sztuki. Frekwencja pokazała, że taka formuła festiwalu bardzo podoba się widzom przyjeżdżającym na Lubelszczyznę: udało się pobić ubiegłoroczny rekord.

– Ten festiwal robimy przede wszystkim dla widzów – podkreśla dyrektor artystyczna, Grażyna Torbicka. – Widzowie mają okazję zobaczyć naprawdę dobre kino, posłuchać artystycznej muzyki, spotkać się z ciekawym malarstwem, z dobrą fotografią. To wszystko buduje energię, z którą goście powracają do nas w następnym roku.

Podczas gali zamknięcia widzowie poznali wyniki Międzynarodowego Konkursu Filmów Krótkometrażowych. Jury w składzie Gabriela Muskała (aktorka, dramatopisarka), Urszula Antoniak (reżyserka, scenarzystka filmowa) i Piotr Domalewski (aktor, reżyser, scenarzysta) za najlepszy film wskazało „Lover heaven” autorstwa Emad Aleebrahim-Dehkordi.

Znamy już również wyniki Plebiscytu publiczności. Najwięcej głosów otrzymał „Twój Vincent”, nominowana do Oscara unikalna na skalę światową animacja, w której każda klatka została namalowana z użyciem techniki, którą stosował bohater filmu, Vincent van Gogh.

Dziękujemy, że wspólnie z nami tworzyli Państwo tegoroczną atmosferę: miejsca magicznego, ze wspaniałymi filmami i gośćmi. Kolejny upalny festiwal za nami – już teraz zaczynamy odliczanie do startu kolejnej edycji Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi.


Źródło: DwaBrzegi.pl

Skomentuj

Przeciągnij i upuść zdjęcia, lub kliknij

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

Podpisz się, aby dodać komentarz

lub zarejestruj się


Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Karnawałowy zawrót głowy! Poznaj oferty noclegowe, w których miło spędzisz czas w Karnawale 2019. Sprawdź noclegi i baw się dobrze!
Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2019! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Pokaż stopkę