Dwa Brzegi 2018: Janka. Pokaz specjalny

Skomentuj (3)

zobacz więcej (11)

Kobieta niezwykła. Silna, wrażliwa, otwarta na świat i ludzi, ale także stanowcza i dążąca do konkretnego celu, którym jest niesienie pomocy. „Janka”. Janina Ochojska.

- „Janka” Adeli Kaczmarek to intymny portret Janiny Ochojskiej. Kobiety, która miała zostać badaczką nieba, a stała się jedną z najważniejszych działaczek społecznych – czytamy w zapowiedzi. – Założycielka Polskiej Akcji Humanitarnej dzieli się z widzami nie tylko szczegółami swojej działalności charytatywnej, ale przede wszystkim pokazuje swoje prywatne oblicze. Wspomina pierwszy pocałunek, młodość, a także studia astronomiczne na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Które momenty swojego życia uważa za przełomowe? Skąd w niej ta niezwykła wrażliwość, otwartość na świat i ludzi? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań można znaleźć właśnie w tym obrazie.
Podczas tegorocznego Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi odbył się pokaz specjalny filmu, w którym udział wzięła Janina Ochojska.

- Film „Janka”. Film, który opowiada o Janinie Ochojskiej. I tyle chyba wystarczy, bo Janki nikomu przedstawiać nie trzeba – mówi Grażyna Torbicka. – Jest ona dzisiaj naszym gościem, z czego naprawdę się cieszę.

Oprócz bohaterki obrazu na festiwalu pojawiła się także Adela Kaczmarek – autorka scenariusza i reżyser.

- Ten film powstawał przez siedem lat i było to dość skomplikowane, ponieważ składa się on z bardzo różnych materiałów, między innymi animowanych czy archiwalnych – mówi Adela Kaczmarek. – Jest też dużo takich materiałów, które nigdy wcześniej nie były nigdzie pokazywane. A do tego jest jeszcze muzyka Grzegorza Turnaua, więc mam nadzieję, że będą Państwo zadowoleni.

Dochód ze sprzedaży biletów na seans został przeznaczony na Polską Akcję Humanitarną. Po projekcji odbyło się spotkanie Janiny Ochojskiej z festiwalową publicznością Dwóch Brzegów.

Skomentuj


Dodane komentarze (3)

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Długi Weekend majowy 2024 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę