Dwa Brzegi w Mięćmierzu

Skomentuj (8)

Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi odbywa się nie tylko w Kazimierzu Dolnym czy Janowcu. Spotkania oraz wystawy organizowane są też m.in. w Mięćmierzu czy Uściążu. Oto lista atrakcji…

31 lipca o godzinie 15.00 w Uściążu odbędzie się wernisaż wystawy rzeźb i ilustracji Józefa Wilkonia - wybitnego ilustratora książek, malarza i historyka sztuki. Artysta jest absolwentem Wydziału Malarstwa krakowskiej ASP i Historii Sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jest autorem ilustracji do ponad setki książek dla dzieci i dorosłych. Oprócz tego zajmuje się również scenografią, projektuje gobeliny. 

 

Tego samego po południa, o godzinie 17.00 w Galerii „Na Płocie” w Mięćmierzu rozpocznie się wernisaż wystawy fotografii Tomka Sikory, pt. „Odsłony Mięćmierza”. Ów wystawa to impresje artysty na temat Mięćmierza oraz miejsc wokół tej wioski. Na płocie zawisną trzymetrowe panoramy Mięćmierza, fotografowanego w czterech porach roku. Obok nich zaprezentowane zostanie około 20 fotografii, pokazujących magię tego miejsca.

 

Godzinę później, o 18.00 w Galerii „Klimaty” w Mięćmierzu Adam Ferency przeczyta wiersze poetów związanych z pismem „Akcent”. Pismo jest kwartalnikiem literacko-artystycznym, wydawanym od 1980 roku w Lublinie. Jednym z głównych tematów pisma są procesy kulturowe, zachodzące na pograniczu kultur i narodowości.

 

To nie koniec atrakcji przygotowanych na drugi dzień festiwalu. O godzinie 19.00 w Galerii „Klimaty” odbędzie się koncert pieśni Mieczysława Karłowicza i Ignacego Jana Paderewskiego. Utwory wykonają artyści Warszawskiej Opery Kameralnej: Ewa Pelwecka, Dorota Lachowicz i Krzysztof Kur.

 

1 sierpnia o godzinie 15.00 w Galerii „Klimaty” odbędzie się prezentacja numeru 1984|3 kwartalnika „Akcent”, poświęconego 40. rocznicy Powstania Warszawskiego i twórczości powstańców.

 

2 sierpnia, o godzinie 17.00 zapraszamy wszystkich do Galerii „Klimaty” na spotkanie autorskie z Anną Goławską. Jest ona autorką tomów poetyckich „sumienna rzeźniczka” (2003) i „Postępująca personifikacja” (2007) oraz książek podróżniczo-eseistycznych „Toskania i okolice. Przewodnik subiektywny” (2006, 2007), „Toskania, Umbria i okolice. Przewodnik subiektywny” (2009), „Włochy. Podróż na południe” (2010).

 

W tym samym miejscu i o tej samej godzinie, jednak dzień później, bo 3 sierpnia odbędzie się spotkanie autorskie z Maksymilianem Czornyjem. Artysta jest studentem prawa UMCS. Opublikował w prasie kilka wierszy, od kilku lat zajmuje się prozą – jest jednym z najbardziej obiecujących debiutantów prozatorskich „Akcentu” (2007/2). Jego opowiadania ukazywały się ponadto w „Aspiracjach” czy „Korespondencji z ojcem”.

 

4 sierpnia, o godzinie 17.00 w Galerii „Klimaty” odbędzie się spotkanie autorskie z Bohdanem Zadurą. Poetą, prozaikiem, krytykiem literackim i tłumaczem oraz autorem 17 tomów poetyckich, kilku powieści, zbiorów opowiadań i książek krytycznoliterackich.

 

5 sierpnia o godzinie 17.00 nastąpi finisaż cyklu spotkań „Akcent”. Wtedy też w Galerii „Klimaty” odbędzie się spotkanie autorskie z autorami landartów – Jarkiem Koziarą, Arturem Klinau, Markiem Wajdą – oraz projekcja filmów z ich akcji artystycznych.

 

4 PARTYTURY – to tytuł wystawy fotografii Janusza Kobylińskiego. Wernisaż wystawy odbędzie się 6 sierpnia o godzinie 17.00 w Galerii „Klimaty”. Prezentowane na wystawie prace wykonane są unikalną metodą, nie mającą precedensu w fotografii architektury miejskiej oraz krajobrazu. Są one w 100% oryginalną fotografią powstałą na filmie w czasie wyzwolenia migawki.

 

Jak widzimy, atrakcji w Mięćmierzu będzie mnóstwo. A ich wspólną zaletą jest to, że wstęp na wszystkie wystawy i spotkania jest wolny.

Skomentuj


Dodane komentarze (8)

 • Ewelina
  Ukradli fotografie ? No tak,jak się coś wiesza na płocie w dziurze,to trzeba zastanowić się przedtem, czy to nie czarna dziura !

  A może ktoś po prostu posprzątał...ja tam zrywam jakieś plakaty i ogłoszenia jak na moim płocie ktoś coś wiesza.Wywalam do śmietnika.
 • pijany znad Grodarza
  Bylem. Znaczy: sądzilem, że mnie zaproszą. Dziwny ze mnie facet:" Zaproszą , pijaka?. Nie zaprosili. /Po , jaki h..j moje obawy/. I co widziałem: ano widzialem: p. Burmistrza w stroju LANGA / mistrz Polski w kolarstwie/, Panią Radną Walencik /zapomniałem Imię, A GŁOSOWAŁEM/. Jednym słowem. BYLI WSZYSCYl , a .że i ja ?. Boże.
 • pijany znad Grodarza
  Ukradli fotografie z Galerii na Płocie. SWOŁOCZ.
 • what
  mięćmierz rządzi
 • pijany znad Grodarza
  Na ten przyklad. Mięćmierski Rynek. PŁoty i zdjęcia: Wisla, Albechtowka, zamek Janowiecki. Pory roku, a i też ich świt. MGŁA.
  Oj było LUDZI.
  Panie Tomku, a i też w szczególny sposob, Panie Rudolfie Buchaliku

  Dzięki za Mięcmierz.
 • pijany znad Grodarza
  Własnie wróciłem. Świetna / oj, chyba wiecej nizli: " ostanie się". Boże.Ile pozytywnych. Na ten przyklad; Stachu Adamczyk.
 • mietek z parchatki
  Warszafka rulez :)
 • pijany znad Grodarza
  No, no. Magiczne miejsce, a i winem / swojskiej roboty/ częstują.

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę