Przeklęte Tango na Dwóch Brzegach

Skomentuj (1)

Gwiazdą koncertu otwarcia tegorocznego Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi będzie argentyński muzyk, który w Polsce gościć będzie po raz pierwszy – Daniel Melingo. 

Tango robi, co chce z nami - napisał José Luis Borges, obserwując rewolucję jaką wywołał Carlos Gardel przez Argentyńczyków uważany za największego spośród tych, którzy kiedykolwiek śpiewali tango i za jednego z największych kompozytorów tego gatunku.

 

Nowe życie w ducha argentyńskiego tańca, muzyki, ale też filozofii tchnął dopiero Daniel Melingo! Jego pojawienie się było początkiem prawdziwej rewolucji. Na czym polegała? To właśnie chcemy pokazać polskiej publiczności.

 

Wiemy, że do tanga trzeba dwojga, ale idziemy dalej, parafrazujemy to hasło i mówimy, że trzeba Dwóch Brzegów. Dlatego 5.edycję Festiwalu – 30 lipca - otwiera właśnie koncert Daniela Melingo.

 

Muzyka, który odważnie pokazuje tango światu, rzucając wyzwanie zarówno tradycji jak i nowoczesności. Dziennikarze często nazywają go artystyczną szelmą o diabelskiej wrażliwości.

 

Inspiracji zawsze szukał wokół siebie. Oddychając powietrzem w Buenos Aires, odnalazł tam argentyński odpowiednik paryskiego Montmartre. Chłonął ludzi, zdarzenia, historie. Tango zawsze miało skłonność do przegranych, Melingo rozumie ich rozterki. Twierdzi, że tango jest jak balansowanie: możesz się chwiać i wyginać, ale cały czas musisz utrzymywać równowagę.

 

Na Dwóch Brzegach pojawi się ze swoim zespołem -„gangiem łotrów” jak często o nich mówi.

 

Na scenie niczego nie reżyserują – tango robi z nimi co chce! A co potrafi? O tym będzie można się przekonać już 30 lipca na zamku w Janowcu. Zapraszamy również na transmisję w TVP2 - w niedzielę, 31 lipca o 23.20

 

Bilety na jedyny polski koncert Daniela Melingo są dostępne w e-sklepie na www.dwabrzegi.pl.

 

Do zobaczenia w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą!

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę