9. Kanał Sztuki

Skomentuj (3)

zobacz więcej (18)

Otwarcie Kanału Sztuki organizowanego rokrocznie w korycie Grodarza w ramach Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi pod koniec tej imprezy dowodzi, że festiwal zbliża się niestety ku końcowi. Jeszcze tylko weekend i… do zobaczenia za rok!

Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi łączy w sobie sztuki wszelakie – nie tylko film, który jest tu dominantą, ale muzykę, fotografię czy malarstwo, które od dawna jest wizytówką Kazimierza – miasteczka malarzy.  Ci malarze zrzeszeni w Kazimierskiej Konfraterni Sztuki od 9 lat organizują w dolinie Grodarza wystawę pod tytułem, które wyznaczyło samo miejsce prezentacji prac „Kanał Sztuki”. W tym roku koryto przepływającej przez Kazimierz rzeczki malarze zawładnęli całkowicie – nawet woda ustąpiła im miejsca, zupełnie powstrzymując swój bieg. Na cembrowinie zawisły obrazy o różnorodnej tematyce. Nie brakowało oczywiście motywów kazimierskich, także tych wykonanych przez studentów, bo Kanał Sztuki otworzył się w tej edycji na wszystkich artystów, którzy tu przyjeżdżają.

- Zaczynaliśmy 10 lat temu – jeden rok nam wypadł ze względu na ogromną powódź. Początkowo Kanał Sztuki witany był z dużymi wątpliwościami, ale lata płyną, a wystawa coraz mocniej i wyraziściej wpisuje się nie tylko w Festiwal Sztuki i Filmu Dwa Brzegi, którego jest częścią, ale uniezależnia się od tych związków, nabiera niejako autonomii i staje się imprezą osobną o swoistym bardzo wyraźnym charakterze: to jedyna wystawa w Polsce, gdzie w naturalnym miejscu jest prezentowana sztuka. Oddaje to serce, charakter i tożsamość Kazimierza, który jest sztuką – mówił podczas otwarcia były prezes Kazimierskiej Konfraterni Sztuki dr Waldemar Odorowski.

Wernisażowi wystawy towarzyszył koncert kazimierskiego zespołu RedNecks.

Skomentuj


Dodane komentarze (3)

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę