Dla Frania z Gwiazdami

zobacz więcej (16)

Był to wieczór magiczny i wspaniały, pełen elegancji i szyku. Z wyjątkowymi, wrażliwymi ludźmi i wybornym jedzeniem. Charytatywna Kolacja z Gwiazdami dla Frania, bo o niej mowa, pokazała, jak wiele można zdziałać, gdy wszyscy połączymy siły.

Charytatywna Kolacja z Gwiazdami to kontynuacja akcji zbierania funduszy na leczenie sześcioletniego Frania, mieszkańca Kazimierza Dolnego. W niedzielny wieczór, w Hotelu Król Kazimierz zebrali się ludzie o wielkich sercach, by wspólnymi siłami wesprzeć, zarówno finansowo, jak i emocjonalnie rodzinę Franka, który zmaga się z rzadką genetyczną chorobą ALD – adrenoleukodystrofią.

W przygotowanie charytatywnej kolacji włączyła się spora część kazimierskiej społeczności. Restauratorzy przygotowali różnorodne posiłki, które każdy z przybyłych gości mógł kosztować do woli. Pracownia Sarzyński zorganizowała piękny słodki stół z kolorowymi i wykwintnymi ciastami, babeczkami i ciasteczkami. Galeria Lawenda ofiarowała na ten wieczór śliczne kwiaty. Dodatkowo do organizatorów wpłynęło mnóstwo obrazów i różnorodnych fantów przeznaczonych do licytacji.

Na kolacji pojawiły się także gwiazdy, czyli osoby znane nam głównie z telewizji. Przy eleganckich stołach zasiedli m.in. Paulina Sykut – Jeżyna wraz z mężem Piotrem Jeżyną, Romuald Lipko, Izabela Trojanowska oraz Przemysław Cypryański.

- Jest to wspaniałe, że jesteśmy tutaj dzisiaj razem. Że jesteśmy ludźmi pełnymi wiary, nadziei i miłości – mówiła Paulina Sykut – Jeżyna. – I zapewniam wszystkich Państwa, że ta rodzina, Sylwia, Wiktor i Franio też są pełni wiary, nadziei i miłości.

Tego wieczoru, pośród licznie zebranych przyjaciół oraz bliższych i dalszych znajomych rodziny Feznezych pojawiła się także ta najważniejsza ze wszystkich osoba, czyli Franio.

- Dzięki Wam, nasz Franio otrzyma bardzo duże wsparcie w postaci komórek macierzystych, w których pokładamy bardzo dużą nadzieję. I wierzymy, że z każdym dniem Franio będzie wracał do zdrowia – mówi Sylwia Fernezy, mama Frania. – Jeszcze raz Wam bardzo serdecznie dziękuję za to, że jesteście z nami.

Franio ma już za sobą pierwszy przeszczep komórek macierzystych. Niebawem chłopiec otrzyma kolejną dawkę. W związku z tym, że jest to terapia eksperymentalna, trudno powiedzieć, kiedy będą widoczne pierwsze efekty leczenia. Najważniejsze jednak, że to leczenie już trwa, a zebrane pieniądze wystarczą na początkową fazę zabiegów.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, bo wszystko poszło zgodnie z planem – mówi Rafał Pepłowski, współorganizator charytatywnej kolacji. – Podczas aukcji sprzedane zostały wszystkie obrazy i fanty. W sumie zebraliśmy około 30 tys. zł.

W Hotelu Król Kazimierz podczas charytatywnej kolacji odbył się także koncert dwójki młodych i zdolnych kazimierzaków: Wojtka Bochry i Zosi Kuźnickiej. Kolejną atrakcją był pokaz barmański przygotowany przez pracowników hotelu oraz pokaz kulinarny w wykonaniu mistrza kuchni – Tomasza Królikowskiego.

- Jak to ktoś kiedyś powiedział: „Czasami trzeba usiąść i czyjąś dłoń zamknąć w swej dłoni. Wtedy nawet łzy będą smakować jak szczęście." – pisze Rafał Pepłowski na jednym z portali społecznościowych. – Pozdrawiam Was, do zobaczenia niebawem! To jeszcze nie koniec, sprawimy, że Franek znów będzie wesołym, zdrowym chłopcem!

Tymczasem na kazimierskim Rynku można wziąć udział w loterii fantowej. Wystarczy wpłacić 50 PLN i wylosować dla siebie lub kogoś upominek. Pośród fantów znajdują się vouchery do Hair Mania Marzena Nachowicz i Beauty ROOM, przejażdżki maleksami, wejściówki dla dzieci do krainy zabaw „Jasia i Małgosi” oraz Magicznych Ogrodów i wiele, wiele innych bardzo atrakcyjnych rzeczy.

Warto również pamiętać o tym, że Frania można wesprzeć finansowo wpłacając pieniądze na jedno z podanych niżej kont:

Fundacja Oswoić Los nr konta: 93 1240 2470 1111 0010 3546 8971
KONIECZNIE w tytule przelewu "DLA FRANKA FERNEZY", Wsparcie dla Fundacji Oswoić Los

LUB

Konto BS KD: 24 8731 0001 0009 0274 3000 0010
Tytuł: Pomoc dla Franka

Skomentuj


Mapa

Hotele

Hotel Król Kazimierz


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Weekend listopadowy 11-15 listopada 2023 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Pokaż stopkę