Popłynęli, by wesprzeć Franka! Kup obraz, pomóż i Ty!

Skomentuj (2)

Są ludzie, którzy do tego, by zrobić coś dobrego potrzebują jedynie chwili natchnienia. Tak było w przypadku grupy kazimierzaków wypoczywających na Mazurach, którzy popłynęli dla Franka, by w ten sposób dodać chłopcu i jego rodzinie otuchy. My też możemy pomóc: na Rynku wciąż stoją obrazy, dochód z ich sprzedaży przeznaczony będzie na leczenie chłopca.

Sześcioletniego Frania z Kazimierza Dolnego chyba nie trzeba już Państwu przedstawiać. Dzięki różnego rodzaju akcjom organizowanym przez przyjaciół, zarówno chłopca, jak i jego bliskich, historię Frania poznaje coraz więcej ludzi. I bardzo dobrze, bo pomoc jest i będzie jeszcze długo potrzebna.

W minionym tygodniu na jednym z portali społecznościowych pojawiło się kilka zdjęć przedstawiających grupę młodych ludzi trzymających transparent z jednym krótkim zdaniem „Płyniemy dla Franka!”. Skąd taki pomysł?

- Mieliśmy urlop i pływaliśmy po Mazurach – mówi Sergiusz Odorowski. – Postanowiliśmy, że na każdym przystanku będziemy sobie robić zdjęcie. To była bardzo spontaniczna akcja, mająca na celu wywołanie uśmiechu na buźce Franka. Ot tak, po prostu. By go wesprzeć i pokazać, że cały czas o nim myślimy. O nim i o jego bliskich.
W skład grupy płynącej dla Franka wchodzą kazimierzacy i ludzie mocno związani z Miasteczkiem, przyjaciele.

- W całej tej sytuacji niewiele możemy zrobić – czytamy we wpisie na portalu społecznościowym. – Tak, więc sobie pomyśleliśmy, że z jednej strony odpoczynek i urlop, a z drugiej myśl, która każdego dnia kieruje się w stronę Franka. Żeby był silny, żeby silni byli jego rodzice, żeby walczyli, jak tylko się da... Dlatego płynęliśmy dla Franka i płyniemy dalej a najlepiej, gdyby szeroką falą płynęła dla niego pomoc finansowa...

Wiadomo już, że jedyną szansą na powrót do zdrowia Frania jest przeszczep komórek macierzystych i bardzo kosztowne leczenie. Jednak na razie koszty nie są jeszcze dokładnie znane. Prawdopodobnie wszystko wyjaśni się w nadchodzącym tygodniu.

W festiwalowy weekend na kazimierskim Rynku wystawione są obrazy, które nie zostały zlicytowane podczas wcześniejszej aukcji na rzecz Frania. Każdy, kto chciałby wesprzeć chłopca i kupić piękny obraz, będzie miał taką możliwość.

Można także dokonywać wpłat na konto: Bank Spółdzielczy w Kazimierzu Dolnym - 24 8731 0001 0009 0274 3000 0010 z dopiskiem: FF - Franek, Nazwa odbiorcy: FF-Franio

Lub

93 1240 2470 1111 0010 3546 8971
Koniecznie w tytule przelewu "Dla Franka Fernezy", Wsparcie dla Fundacji Oswoić Los.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (2)

  • Zofia
    Dlaczego w tv nie podano numeru konta! Każdy chce pomóc ale to powinno być tak proste jak wysłanie SMS. ,
  • alicja
    Jesteście cudowni Panstwo, Franków życzę mnóstwo zdrówka, rodzicom wiary, mocy, i wytrwałości. Teraz robię przelew. Pozdrawiam. Alicja

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2023! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Pokaż stopkę