Gwiazdy i my. Dla chorego Franka

Skomentuj (2)

6 sierpnia o godzinie 20.00 rozpocznie się druga Charytatywna Kolacja z Gwiazdami dla Franka. Imprezę poprzedzi mecz piłkarski z udziałem kazimierskich strażaków w towarzystwie przyjaciół z Reprezentacją Artystów Polskich.

Franio ma niespełna 10 lat i mieszka w Kazimierzu Dolnym. W maju 2016 roku w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie lekarze zdiagnozowali u niego chorobę genetyczną ALD. Leczenie jest trudne i bardzo kosztowne, dlatego w Miasteczku od ubiegłego roku trwa wielka mobilizacja rodziny, przyjaciół, znajomych i wszystkich ludzi o wielkich sercach. Stąd też pomysł na charytatywny mecz i kolację, z których dochód przeznaczony jest na leczenie Franka.

- Zapraszamy wszystkich fanów piłki nożnej i nie tylko na udział w meczu, który odbędzie się specjalnie dla naszego Franka Fernezego – zapraszają organizatorzy. – Po raz pierwszy w naszej okolicy naprzeciw siebie staną nasi, kazimierscy strażacy i przyjaciele oraz Reprezentacja Artystów Polskich złożona ze znanych twarzy showbiznesu.

Reprezentacja Artystów Polskich w piłce nożnej istnieje od 1999 r. Zawodnikami są znani i lubiani aktorzy, muzycy, artyści, min. Przemek Cypryański, Antek Królikowski, Piotr Zelt, Rafał Mroczek, Marcin Piętowski, Jacek Kopczyński, Andrzej Andrzejewski, Krzysztof Wieszczek czy Marek Włodarczyk.

Na miejscu będą zbierane pieniądze na dalsze leczenie Frania. Każdy uczestnik będzie mógł spróbować przygotowanego na grillach jedzenia za wrzucenie symbolicznej złotówki do puszki.

- W naszej kazimierskiej drużynie będzie możliwość zagrania poprzez wykupienie miejsca – mówi Rafał Pepłowski. – Na pewno znajdzie się ktoś, kto chciałby przetestować swoje umiejętności, grając naprzeciwko znanych osób. Wszystkich chętnych do pomocy bądź współpracy prosimy o kontakt.

Mecz piłkarski odbędzie się w Kazimierzu Dolnym o godzinie 16.00 na boisku nad Wisłą. Organizatorzy mają do sprzedania 10 miejsc w reprezentacji strażaków w cenie 500 zł. Wiktor Fernezy, prywatnie tata Frania, wystąpi w roli kapitana drużyny.

Nieco później tego samego dnia w Hotelu Król Kazimierz odbędzie się Charytatywna Kolacja z Gwiazdami dla Franka. Początek o godzinie 20.00.

- Będziecie mieli niepowtarzalną okazję zasiąść przy stole ze znanymi twarzami polskiego showbiznesu, porozmawiać z nimi i spędzić miło czas – zapowiadają organizatorzy. – Dodatkowo na miejscu będzie można posmakować wielu wyśmienitych dań przygotowanych przez kazimierskich restauratorów.

W tym roku na kolacji pojawią się: Piotr Zelt, Rafał Mroczek, Przemysław Cypryański, Antek Królikowski, Marcin Piętowski, Jacek Kopczyński, Andrzej Andrzejewski, Krzysztof Wieszczek, Marek Włodarczyk, Robert Moskwa, Rafał Maserak, Małgosia Socha, Izabela Trojanowska, Robert Kochanek oraz Lasio Companija, który wystąpi w roli prowadzącego.

Restauracje, które zdecydowały się przygotować catering, to Knajpa Artystyczna, Kuchnia ze Smakiem, Restauracja Akuku, Klubojadalnia Przystanek Korzeniowa, Trzeci Księżyc Lokalne Bistro, Restauracja u Fryzjera, Timesushi, Pracownia Artystyczna Sarzyński, Pod Bykiem, Podcienia, Rynkowa oraz Fresh.

Lista – zarówno znanych osób, które pojawią się na kolacji, jak i lokali, z których pyszne jedzenie goście będą spożywać – nie jest jeszcze zamknięta. Na pewno będzie ona dłuższa.

- Na kolacji będzie też prowadzona aukcja i kilka innych niespodzianek, których nie chcemy zdradzać – mówi Rafał Pepłowski.
Bilety są dostępne w kazimierskich restauracjach. Jest też możliwość rezerwacji przez Internet bądź kontakt z organizatorem (Weronika: 785 653 070 lub Rafał: 695 637 280). Koszt biletu to 200 zł, liczba miejsc jest ograniczona. Cały dochód z imprezy przekazany zostaje na leczenie Franka.

Osoby, które chciałyby wesprzeć finansowo Fundację Oswoić Los mogą dokonywać wpłat na nr konta: 93 1240 2470 1111 0010 3546 8971 KONIECZNIE w tytule przelewu "DLA FRANKA FERNEZEGO", Wsparcie dla Fundacji Oswoić Los

lub

Konto BS KD: 24 8731 0001 0009 0274 3000 0010
Tytuł: Pomoc dla Franka

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

  • anonimowo
    czy 2 nr konta jest do rodziców Frania?
    • Mam ogromną prośbę, dla rodziców Fra...
      Drugi nr konta jest również przeznaczony na leczenie Frania, pozdrawiam.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
To osoby tworzą świąteczną atmosferę. Jest tyle pięknych miejsce w Polsce, gdzie można spędzić Święta Wielkanocne 2024. Sprawdź listę obiektów, które przygotowały na ten czas ofertę specjalną.
Pokaż stopkę