Clean up Kazimierz Dolny!

21 września Kazimierz dołącza do międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska. Dołącz i Ty! Posprzątaj swój kawałek świata!

Clean up the World – międzynarodowy ruch na rzecz ochrony środowiska – narodził się w Australii w 1989 r. Jego pomysłodawcą i założycielem jest australijski biznesmen i żeglarz In Kiernan. Dziś na całym świecie uczestniczy w tym ruchu blisko 40 mln wolontariuszy z ponad czterdziestu krajów. Od 1994 r. także Polska, gdzie zainicjowała ją założycielka Fundacji Nasza Ziemia Mira Stanisławska -Meysztowicz.

W tym roku do Clean up the World dołącza także Kazimierz. W ten sposób miasto organizuje kolejne – po Wiosennym sprzątaniu Kazimierza – pospolite ruszenie sprzątające, akurat na zamknięcie sezonu turystycznego. 

- Inicjatywy takie jak sprzątanie pozwalają nam jako społeczności razem pożytecznie spędzać czas dla wspólnego dobra – mówi burmistrz Kazimierza Artur Pomianowski. – Zaangażowanie uczestników jest niewymierne i bezcenne. Starsze pokolenia zabierając na sprzątanie dzieci, wprost pokazują, że warto dbać o nasze otoczenie. To naprawdę budujące, kiedy podczas wiosennego sprzątania w akcję włączyło się ponad 200 osób, tak w Kazimierzu jak i w poszczególnych miejscowościach. Nikt nikogo nie przymuszał, stało się tak z własnej woli i teraz mam nadzieję też tak będzie.

Clean up the World w Kazimierzu odbędzie się 21 września. Zbiórka o godzinie 10:00 pod studnią na rynku. Clean up the World! Clean up Kazimierz Dolny!

Skomentuj


Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2023! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Pokaż stopkę