Clean up Kazimierz Dolny!

21 września Kazimierz dołącza do międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska. Dołącz i Ty! Posprzątaj swój kawałek świata!

Clean up the World – międzynarodowy ruch na rzecz ochrony środowiska – narodził się w Australii w 1989 r. Jego pomysłodawcą i założycielem jest australijski biznesmen i żeglarz In Kiernan. Dziś na całym świecie uczestniczy w tym ruchu blisko 40 mln wolontariuszy z ponad czterdziestu krajów. Od 1994 r. także Polska, gdzie zainicjowała ją założycielka Fundacji Nasza Ziemia Mira Stanisławska -Meysztowicz.

W tym roku do Clean up the World dołącza także Kazimierz. W ten sposób miasto organizuje kolejne – po Wiosennym sprzątaniu Kazimierza – pospolite ruszenie sprzątające, akurat na zamknięcie sezonu turystycznego. 

- Inicjatywy takie jak sprzątanie pozwalają nam jako społeczności razem pożytecznie spędzać czas dla wspólnego dobra – mówi burmistrz Kazimierza Artur Pomianowski. – Zaangażowanie uczestników jest niewymierne i bezcenne. Starsze pokolenia zabierając na sprzątanie dzieci, wprost pokazują, że warto dbać o nasze otoczenie. To naprawdę budujące, kiedy podczas wiosennego sprzątania w akcję włączyło się ponad 200 osób, tak w Kazimierzu jak i w poszczególnych miejscowościach. Nikt nikogo nie przymuszał, stało się tak z własnej woli i teraz mam nadzieję też tak będzie.

Clean up the World w Kazimierzu odbędzie się 21 września. Zbiórka o godzinie 10:00 pod studnią na rynku. Clean up the World! Clean up Kazimierz Dolny!

Skomentuj


Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2021. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
To osoby tworzą świąteczną atmosferę. Jest tyle pięknych miejsce w Polsce, gdzie można spędzić Święta Wielkanocne 2021. Sprawdź listę obiektów, które przygotowały na ten czas ofertę specjalną.
Pokaż stopkę