Co robić w Kazimierzu (26-28 czerwca)?

Zastanawiacie się, jak spędzić weekend w Kazimierzu Dolnym? W zaplanowaniu czasu pomoże Wam przygotowane przez nas zestawienie IMPREZ i ATRAKCJI, których na pewno nie można przegapić.

Przed nami pierwszy weekend wakacji! Co w tym czasie można robić w Kazimierzu Dolnym? Możliwości jest wiele - kolorowy Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych, plenerowe kino lub przejażdżka kolejką wąskotorową. Wybór należy do Was!

26 czerwca, piątek


godz. 9:00 49. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych
Pierwszy dzień festiwalu, na który zaplanowano wiele koncertów oraz Targi Sztuki Ludowej. Muzyki będzie można posłuchać na Dużym i Małym Rynku. Po zachodzie słońca uczestnicy spotkają się na zamku, gdzie zostanie zorganizowane dla nich ognisko.

 

godz. 11:00 Festiwal Didgeridoo (Klubojadalnia Przystanek Korzeniowa)
Festiwal wraca po dziesięcioletniej przerwie! Będzie to doskonała okazja, aby przyjrzeć się, jak wygląda polska scena didgeridoo. W programie festiwalu warsztaty oraz koncerty. (Bilety wstępu na koncerty: 10 i 20 zł)

 

godz. 21:15 Kino Letnie w Starej Łaźni: „Krótki film o zabijaniu” (Restauracja Stara Łaźnia, ul. Senatorska)
W Kinie Letnim „Krótki film o zabijaniu” w reżyserii Krzysztofa Kieślowskiego. Film opowiada historię chłopaka skazanego na karę śmierci za zabójstwo taksówkarza. (Wstęp wolny)

 

27 czerwca, sobota

 

godz. 9:00 49. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych
Drugi dzień festiwalu. W programie: koncerty, widowisko przestawiające wesele kurpiowskie, a wieczorem zabawa ludowa z udziałem kapel i publiczności.

 

godz. 11:00 Festiwal Didgeridoo (Klubojadalnia Przystanek Korzeniowa)
Drugi i ostatni dzień niezwykłego festiwalu w Korzeniowej. W programie otwarte warsztaty dla dzieci, nauka gry dla zaawansowanych, wykłady oraz koncerty.

 

godz. 21:15 Kino Letnie w Starej Łaźni: „Krótki film o miłości” (Restauracja Stara Łaźnia, ul. Senatorska)
Drugie spotkanie z Krzysztofem Kieślowskim, który tym razem przedstawia historię uczucia młodego chłopca do starszej od siebie kobiety. (Wstęp wolny)

 

28 czerwca, niedziela

 

godz. 9:00 49. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych
Ostatni dzień kolorowego festiwalu. W programie: korowód zespołów i ogłoszenie wyników konkursu oraz koncert zatytułowany „Lubelszczyzna żegna gości festiwalowych”.

 

godz. 17:00 „Niedziela Literacka” w Domu Kuncewiczów
Spotkanie z twórczością Stanisława Barańczaka. Gospodarzem „Niedzieli Literackiej” będzie jak zwykle prof. Zofia Mitosek z Uniwersytetu Warszawskiego.

 

Przejazd kolejką wąskotorową na trasie Karczmiska - Opole - Karczmiska - Polanówka

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2021? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2021.
Pokaż stopkę