Co robić w Kazimierzu (26-28 czerwca)?

Zastanawiacie się, jak spędzić weekend w Kazimierzu Dolnym? W zaplanowaniu czasu pomoże Wam przygotowane przez nas zestawienie IMPREZ i ATRAKCJI, których na pewno nie można przegapić.

Przed nami pierwszy weekend wakacji! Co w tym czasie można robić w Kazimierzu Dolnym? Możliwości jest wiele - kolorowy Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych, plenerowe kino lub przejażdżka kolejką wąskotorową. Wybór należy do Was!

26 czerwca, piątek


godz. 9:00 49. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych
Pierwszy dzień festiwalu, na który zaplanowano wiele koncertów oraz Targi Sztuki Ludowej. Muzyki będzie można posłuchać na Dużym i Małym Rynku. Po zachodzie słońca uczestnicy spotkają się na zamku, gdzie zostanie zorganizowane dla nich ognisko.

 

godz. 11:00 Festiwal Didgeridoo (Klubojadalnia Przystanek Korzeniowa)
Festiwal wraca po dziesięcioletniej przerwie! Będzie to doskonała okazja, aby przyjrzeć się, jak wygląda polska scena didgeridoo. W programie festiwalu warsztaty oraz koncerty. (Bilety wstępu na koncerty: 10 i 20 zł)

 

godz. 21:15 Kino Letnie w Starej Łaźni: „Krótki film o zabijaniu” (Restauracja Stara Łaźnia, ul. Senatorska)
W Kinie Letnim „Krótki film o zabijaniu” w reżyserii Krzysztofa Kieślowskiego. Film opowiada historię chłopaka skazanego na karę śmierci za zabójstwo taksówkarza. (Wstęp wolny)

 

27 czerwca, sobota

 

godz. 9:00 49. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych
Drugi dzień festiwalu. W programie: koncerty, widowisko przestawiające wesele kurpiowskie, a wieczorem zabawa ludowa z udziałem kapel i publiczności.

 

godz. 11:00 Festiwal Didgeridoo (Klubojadalnia Przystanek Korzeniowa)
Drugi i ostatni dzień niezwykłego festiwalu w Korzeniowej. W programie otwarte warsztaty dla dzieci, nauka gry dla zaawansowanych, wykłady oraz koncerty.

 

godz. 21:15 Kino Letnie w Starej Łaźni: „Krótki film o miłości” (Restauracja Stara Łaźnia, ul. Senatorska)
Drugie spotkanie z Krzysztofem Kieślowskim, który tym razem przedstawia historię uczucia młodego chłopca do starszej od siebie kobiety. (Wstęp wolny)

 

28 czerwca, niedziela

 

godz. 9:00 49. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych
Ostatni dzień kolorowego festiwalu. W programie: korowód zespołów i ogłoszenie wyników konkursu oraz koncert zatytułowany „Lubelszczyzna żegna gości festiwalowych”.

 

godz. 17:00 „Niedziela Literacka” w Domu Kuncewiczów
Spotkanie z twórczością Stanisława Barańczaka. Gospodarzem „Niedzieli Literackiej” będzie jak zwykle prof. Zofia Mitosek z Uniwersytetu Warszawskiego.

 

Przejazd kolejką wąskotorową na trasie Karczmiska - Opole - Karczmiska - Polanówka

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2023.
Pokaż stopkę