CIOS KSIĄŻKĄ?

  • Miejscowość: Kazimierz Dolny
  • Miejsce imprezy: Dom Kuncewiczów
  • Data rozpoczęcia: 2015-06-28
  • Data zakończenia: 2015-06-28
  • Godzina rozpoczęcia: 17:00:00

CIOS KSIĄŻKĄ?

Czy literatura może zmienić rzeczywistość? Tych, którzy wątpią w taką możliwość zapraszamy na spotkanie z twórczością Stanisława Barańczaka (1946-2014). Nie obiecujemy wprawdzie dowodu na istnienie książek o sile rażenia, choć pisarz był jednym z tych twórców, którzy przeciwstawiali się zniewoleniu Polski i Polaków. Zapewniamy jednak fascynującą opowieść o człowieku, który dzięki talentowi i rzadko spotykanej pracowitości stał się jednym z najlepszych pisarzy naszych dni.

Stanisławowi Barańczakowi poświęcona będzie „Niedziela Literacka” w Domu Kuncewiczów, literackim oddziale Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym. Program jak zwykle poprowadzi prof. dr hab. Zofia Mitosek (Uniwersytet Warszawski). Zapraszamy na godz. 17:00 dnia 28 czerwca. Każdy z uczestników spotkania może przedstawić zebranym swoje ulubione utwory Barańczaka.

Będzie też czas na przejrzenie kalendarium życia i spisu dzieł tego twórcy, o którym Amerykanka Clare Cavanagh, studentka Barańczaka  z Harvard University i tłumaczka wielu polskich pisarzy powiedziała: "To był najmilszy, najmądrzejszy, najśmieszniejszy, najbardziej uroczy geniusz, jakiego chciałoby się spotkać". Takiego właśnie człowieka można odnaleźć zarówno w tomach poezji, jak i dziełach krytycznych, w tłumaczeniach dzieł najwybitniejszych twórców – przede wszystkim Szekspira.Skomentuj

Mapa

Muzea

Dom Kuncewiczów


Pokaż stopkę