Festiwal Didgeridoo. Dźwięki z Korzenia

Kazimierz w najbliższy weekend brzmieć będzie na ludową nutę. W centrum spotkamy regionalne polskie klimaty, w Korzeniu – aborygeńskie dźwięki didgeridoo.

Klubojadalnia Przystanek Korzeniowa zaprasza wszystkich miłośników didgeridoo – tych, którzy grają, tych, którzy budują i tych, którzy przyjemność znajdują li tylko… w słuchaniu.

Niewtajemniczonym podpowiadamy, że didgeridoo to rodzaj aerofonu, jeden z najstarszych instrumentów dętych na świecie. Ma kształt zazwyczaj półtorametrowej rury, tradycyjnie wykonanej z głównego pnia eukaliptusa, chociaż spotyka się także didgeridoo plastikowe, szklane czy wykonane z innych materiałów. Wtajemniczeni choć trochę - więcej dowiedzą się podczas warsztatów didgeridoo, które odbędą się w ramach II Festiwalu Didgeridoo w Klubo jadalni Przystanek Korzeniowa.

- Festiwal Didgeridoo w Polsce po dziesięcioletniej przerwie doczekał się swojej drugiej edycji. Tegoroczna edycja festiwalowa poświęcona jest Polskiej Scenie Didgeridoo. Będzie to wspaniała i niepowtarzalna okazja, aby przyjrzeć się, jak wygląda nasza scena związana z didgeridoo.  Dotyczy to osób grających, budujących instrumenty, tworzących pracownie, miejsca spotkań i warsztatów. Z tej okazji udało się nam zaprosić wspaniałych muzyków i niezwykłych gości związanych ze sceną didgeridoo w naszym kraju. Jest to również możliwość spotkania się w jednym miejscu wszystkich fascynatów związanych z tym niezwykłym instrumentem – piszą organizatorzy. – Liczymy na wspaniałą i niepowtarzalną ucztę muzyczną oraz świetną zabawę. Mamy nadzieję, że tegoroczna inicjatywa przyczyni się do powstania cyklicznego Festiwalu, który na stałe wpisze się w kalendarz festiwalowych wydarzeń w Polsce.

Program

Piątek 26 czerwca

Warsztaty:

11.00 - 12.00     pierwszy blok warsztatowy (dla osób chcących nauczyć się grać na didgeridoo)
12.30 - 13.30     drugi blok warsztatowy (gra dla początkujących)
14.00 – 15.30     trzeci blok warsztatowy ( budowa didgeridoo)

Wieczorna scena koncertowa:
16.00     Uroczyste otwarcie Festiwalu
16.00     Scena otwarta
17.00     Duet-didgeridoo, Jakub Pieleszek & Marta Sapierzyńska
18.00     KIPIKASZA  Aleksandra Członka & Karolina Balmas
19.00     RADIO SAMSARA Bart Pałyga, Gwidon Cybulski, Rafał "Ruff" Libner
21.00     Słoma/Styczyński OLD SHOOL TEAM I PRZYJACIELE Marek Styczyński/ Słoma Jerzy     Słomiński oraz Anna Nacher i Rafał „Ruff” Libner
22.00     Zakończenie pierwszego dnia Festiwalu

Sobota 27 czerwca
Warsztaty:
11.00-12.00    warsztaty (otwarte) dla dzieci
12.30-14.00    czwarty blok warsztatowy (nauka gry dla zaawansowanych)
14.30-16.00     piąty blok warsztatowy (wykład i panel dyskusyjny)

Scena koncertowa:
17.00     Scena otwarta
18.00     KOOKABURRA Patryk Gołdyka & Jakub Pieleszek
19.00     DRON Magda Włóczka Jakubowska, Maciej Lubaś, Michał Karaś,Tomasz FaziGąsior
20.00     KLANGOR Anna Łopuska, Krzysztof Guziewicz, Hubert Połoniewicz, Luka Hołuj
21.00    BALANDA DIDJERIDOO DUO Rafał "Ruff" Libner & Łukasz "Luka" Hołuj
22.00     Uroczyste zakończenie festiwalu i wspólna zabawa na rynku do białego rana!!

Ceny biletów:


Bilet festiwalowy na całość (koncerty i warsztaty):160zł
Bilet  warsztatowy ( obejmujący same warsztat): 140zł
Warsztaty otwarte dla dzieci (bezpłatne)
Cena biletu na same koncerty na jeden wieczór koncertowy: 10zł,  na dwa dni: 20zł
BILETY BĘDĄ DO NABYCIA  NA TERENIE FESTIWALU  „Klubojadalni Przystanek Korzeniowa”

* Wszystkie warsztaty odbywać się będą na terenie „Klubojadalni Przystanek Korzeniowa” ul. Doły 43 w Kazimierzu Dolnym. Scena koncertowo- festiwalowa znajdować się będzie pod namiotem na zewnątrz „Klubojadalni”.

Program warsztatów

1. Warsztat dla osób, które chcą się nauczyć grać na didgeridoo, poznać możliwości i skalę wydobywania różnych rodzajów dźwięków oraz opanować metody nauki oddechu cyrkulacyjnego.
Prowadząca warsztat: Marta Sapierzyńska

2. Warsztaty gry dla początkujących; Podczas warsztatu dowiecie się jak oddychać kołowo. Poznacie ćwiczenia, które wzmocnią przeponę i sprawią, że granie stanie się łatwiejsze i dużo przyjemniejsze. Dowiecie się co to są alikwoty i wokalizy oraz jak je można wykorzystywać. Poznacie podstawy beatboxu, a na końcu zbudujemy pierwszy utwór w oparciu o to, czego się nauczyliście.
Prowadząca warsztat: Marta Sapierzyńska

3. Warsztaty dla zaawansowanych graczy, w prosty i przystępny sposób wprowadzą w tajniki prastarego australijskiego instrumentu: podstawowa modulacja dźwięków – drony, overtony, wydobywanie dźwięku praca z głosem i z głośnością, głosy zwierząt i wokalizy, zasady budowania kompozycji dźwiękowych w oparciu o rytm. Różne techniki oddechu cyrkulacyjnego.
Prowadzący warsztat: Rafał "Ruffus" Libner oraz Łukasz "Luka" Hołuj

4. Budowa, technologia i konstrukcja didgeridoo w oparciu o wykorzystanie różnych gatunków drewna. Metody strojenia didgeridoo oraz dopasowywanie go w sposób indywidualny do odpowiedniej techniki gry. Omówienie podstawowych zasad konstruowania didgeridoo i jego wpływ na dźwięk. Przykłady porównania i analizy z wykorzystywaniem odpowiednich proporcji, ustników, kanałów i wylotów .
Prowadzący warsztat: Jakub Pieleszek

6. Warsztaty-Wykłady Didjeridoo: tradycyjnie i nietradycyjnie. Co to znaczy: tradycyjne wykorzystanie instrumentu rytualnego? Pokaz i próba muzyczna.
(Panel dyskusyjny dla wszystkich osób zainteresowanych)
Prowadzący warsztat: Martek Styczyński

7. Warsztaty otwarte (bezpłatne) dla dzieci. Co to takiego gadający patyk? Jak można rozpocząć naukę gry na didgeridoo? Wydać pierwszy dźwięk i rozwijać swoją muzyczną przygodę z dźwiękami didgeridoo.
Prowadzący warsztat: Jakub Pieleszek

 

Skomentuj


Mapa

Restauracje

Klubojadalnia Przystanek Korzeniowa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę