Festiwal Didgeridoo. Dźwięki z Korzenia

Kazimierz w najbliższy weekend brzmieć będzie na ludową nutę. W centrum spotkamy regionalne polskie klimaty, w Korzeniu – aborygeńskie dźwięki didgeridoo.

Klubojadalnia Przystanek Korzeniowa zaprasza wszystkich miłośników didgeridoo – tych, którzy grają, tych, którzy budują i tych, którzy przyjemność znajdują li tylko… w słuchaniu.

Niewtajemniczonym podpowiadamy, że didgeridoo to rodzaj aerofonu, jeden z najstarszych instrumentów dętych na świecie. Ma kształt zazwyczaj półtorametrowej rury, tradycyjnie wykonanej z głównego pnia eukaliptusa, chociaż spotyka się także didgeridoo plastikowe, szklane czy wykonane z innych materiałów. Wtajemniczeni choć trochę - więcej dowiedzą się podczas warsztatów didgeridoo, które odbędą się w ramach II Festiwalu Didgeridoo w Klubo jadalni Przystanek Korzeniowa.

- Festiwal Didgeridoo w Polsce po dziesięcioletniej przerwie doczekał się swojej drugiej edycji. Tegoroczna edycja festiwalowa poświęcona jest Polskiej Scenie Didgeridoo. Będzie to wspaniała i niepowtarzalna okazja, aby przyjrzeć się, jak wygląda nasza scena związana z didgeridoo.  Dotyczy to osób grających, budujących instrumenty, tworzących pracownie, miejsca spotkań i warsztatów. Z tej okazji udało się nam zaprosić wspaniałych muzyków i niezwykłych gości związanych ze sceną didgeridoo w naszym kraju. Jest to również możliwość spotkania się w jednym miejscu wszystkich fascynatów związanych z tym niezwykłym instrumentem – piszą organizatorzy. – Liczymy na wspaniałą i niepowtarzalną ucztę muzyczną oraz świetną zabawę. Mamy nadzieję, że tegoroczna inicjatywa przyczyni się do powstania cyklicznego Festiwalu, który na stałe wpisze się w kalendarz festiwalowych wydarzeń w Polsce.

Program

Piątek 26 czerwca

Warsztaty:

11.00 - 12.00     pierwszy blok warsztatowy (dla osób chcących nauczyć się grać na didgeridoo)
12.30 - 13.30     drugi blok warsztatowy (gra dla początkujących)
14.00 – 15.30     trzeci blok warsztatowy ( budowa didgeridoo)

Wieczorna scena koncertowa:
16.00     Uroczyste otwarcie Festiwalu
16.00     Scena otwarta
17.00     Duet-didgeridoo, Jakub Pieleszek & Marta Sapierzyńska
18.00     KIPIKASZA  Aleksandra Członka & Karolina Balmas
19.00     RADIO SAMSARA Bart Pałyga, Gwidon Cybulski, Rafał "Ruff" Libner
21.00     Słoma/Styczyński OLD SHOOL TEAM I PRZYJACIELE Marek Styczyński/ Słoma Jerzy     Słomiński oraz Anna Nacher i Rafał „Ruff” Libner
22.00     Zakończenie pierwszego dnia Festiwalu

Sobota 27 czerwca
Warsztaty:
11.00-12.00    warsztaty (otwarte) dla dzieci
12.30-14.00    czwarty blok warsztatowy (nauka gry dla zaawansowanych)
14.30-16.00     piąty blok warsztatowy (wykład i panel dyskusyjny)

Scena koncertowa:
17.00     Scena otwarta
18.00     KOOKABURRA Patryk Gołdyka & Jakub Pieleszek
19.00     DRON Magda Włóczka Jakubowska, Maciej Lubaś, Michał Karaś,Tomasz FaziGąsior
20.00     KLANGOR Anna Łopuska, Krzysztof Guziewicz, Hubert Połoniewicz, Luka Hołuj
21.00    BALANDA DIDJERIDOO DUO Rafał "Ruff" Libner & Łukasz "Luka" Hołuj
22.00     Uroczyste zakończenie festiwalu i wspólna zabawa na rynku do białego rana!!

Ceny biletów:


Bilet festiwalowy na całość (koncerty i warsztaty):160zł
Bilet  warsztatowy ( obejmujący same warsztat): 140zł
Warsztaty otwarte dla dzieci (bezpłatne)
Cena biletu na same koncerty na jeden wieczór koncertowy: 10zł,  na dwa dni: 20zł
BILETY BĘDĄ DO NABYCIA  NA TERENIE FESTIWALU  „Klubojadalni Przystanek Korzeniowa”

* Wszystkie warsztaty odbywać się będą na terenie „Klubojadalni Przystanek Korzeniowa” ul. Doły 43 w Kazimierzu Dolnym. Scena koncertowo- festiwalowa znajdować się będzie pod namiotem na zewnątrz „Klubojadalni”.

Program warsztatów

1. Warsztat dla osób, które chcą się nauczyć grać na didgeridoo, poznać możliwości i skalę wydobywania różnych rodzajów dźwięków oraz opanować metody nauki oddechu cyrkulacyjnego.
Prowadząca warsztat: Marta Sapierzyńska

2. Warsztaty gry dla początkujących; Podczas warsztatu dowiecie się jak oddychać kołowo. Poznacie ćwiczenia, które wzmocnią przeponę i sprawią, że granie stanie się łatwiejsze i dużo przyjemniejsze. Dowiecie się co to są alikwoty i wokalizy oraz jak je można wykorzystywać. Poznacie podstawy beatboxu, a na końcu zbudujemy pierwszy utwór w oparciu o to, czego się nauczyliście.
Prowadząca warsztat: Marta Sapierzyńska

3. Warsztaty dla zaawansowanych graczy, w prosty i przystępny sposób wprowadzą w tajniki prastarego australijskiego instrumentu: podstawowa modulacja dźwięków – drony, overtony, wydobywanie dźwięku praca z głosem i z głośnością, głosy zwierząt i wokalizy, zasady budowania kompozycji dźwiękowych w oparciu o rytm. Różne techniki oddechu cyrkulacyjnego.
Prowadzący warsztat: Rafał "Ruffus" Libner oraz Łukasz "Luka" Hołuj

4. Budowa, technologia i konstrukcja didgeridoo w oparciu o wykorzystanie różnych gatunków drewna. Metody strojenia didgeridoo oraz dopasowywanie go w sposób indywidualny do odpowiedniej techniki gry. Omówienie podstawowych zasad konstruowania didgeridoo i jego wpływ na dźwięk. Przykłady porównania i analizy z wykorzystywaniem odpowiednich proporcji, ustników, kanałów i wylotów .
Prowadzący warsztat: Jakub Pieleszek

6. Warsztaty-Wykłady Didjeridoo: tradycyjnie i nietradycyjnie. Co to znaczy: tradycyjne wykorzystanie instrumentu rytualnego? Pokaz i próba muzyczna.
(Panel dyskusyjny dla wszystkich osób zainteresowanych)
Prowadzący warsztat: Martek Styczyński

7. Warsztaty otwarte (bezpłatne) dla dzieci. Co to takiego gadający patyk? Jak można rozpocząć naukę gry na didgeridoo? Wydać pierwszy dźwięk i rozwijać swoją muzyczną przygodę z dźwiękami didgeridoo.
Prowadzący warsztat: Jakub Pieleszek

 

Skomentuj


Mapa

Restauracje

Klubojadalnia Przystanek Korzeniowa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2021! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Zaskocz ją na Walentynki 2021. Wyjedź razem z nim w nieznane. Zobacz oferty walentynkowe na romantyczny weekend dla dwojga.
Pokaż stopkę