Co robić w Kazimierzu Dolnym w weekend (30 czerwca - 2 lipca)?

Skomentuj (5)

Zbliża się pierwszy weekend lipca. Co w tym czasie będzie można robić w naszym mieście? Tego dowiecie się z poniższego zestawienia najciekawszych imprez i wydarzeń.

30 czerwca, piątek

21:15 Plenerowe Kino Letnie: „Chce się żyć” (Restauracja Stara Łaźnia, ul. Senatorska 21)
W Piątkowym Kinie Letnim nagradzany film Macieja Pieprzycy „Chce się żyć”. Zapraszamy.

Wystawa „Pamiątka z Kazimierza. Wzornictwo dla Kazimierza Dolnego” (Muzeum Nadwiślańskie Oddział Przyrodniczy, ul. Puławska)

Wystawa fotografii Szymona Brodziaka „Uchwycić piękno” (Muzeum Nadwiślańskie Gmach Główny Galeria Wystaw Czasowych, ul. Rynek 19)

Wystawa rzeźb Sylwestra Ambroziaka „Nazywam się człowiek” (Muzeum Nadwiślańskie oddział Kamienica Celejowska, ul. Senatorska)

1 lipca, sobota

14:00 Piesze zwiedzanie miasta z przewodnikiem PTTK (biuro PTTK, Rynek 27)
Chętni do udziału w wycieczce z przewodnikiem PTTK powinni zgłosić swój udział do godziny 12:00 w sobotę. Cena wycieczki: 12 zł. Ilość miejsc ograniczona (grupa może liczyć maksymalnie 15 osób).

14:30 Turniej Piłkarski im. Piotra Prażmy (Wierzchoniów, boisko za remizą strażacką)

16:00 Wycieczka „Kazimierz od kuchni”
Wycieczka po malowniczym Kazimierzu Dolnym dla turystów indywidualnych. Dla chętnych, po zwiedzaniu, kolacja, na której podanych będzie osiem dań kuchni regionalnej. Cena wycieczki: 15 zł – dorośli, 5 zł – dzieci powyżej 5. roku życia. Cena kolacji: 30 zł – dorośli, 15 zł – dzieci w wieku 5-10 lat. Ze względu na pracochłonność potraw, zgłoszenia chętnych na kolację przyjmowane są do piątku, do godziny 13:00.

16:00 Wernisaż wystawy ilustracji Stanisława Ożoga do wybranych liryków Bolesława Leśmiana (Muzeum Nadwiślańskie oddział Dom Kuncewiczów, ul. Małachowskiego)

19:30 Kazimierski Festiwal Organowy (kościół farny)
Podczas wieczornego koncertu będzie można usłyszeć Franka Hauka. Wstęp wolny.

20:00 Koncert Zagi (Bistro Trzeci Księżyc Mały Rynek 1 Zabytkowe Jatki Koszerne)
Wstęp 20 zł.

21:00 Nocne zwiedzanie Kazimierza
W programie spaceru: ciekawe historie, przejazd ekobusikami na kirkut i do wąwozu, przejście przez wąwóz z pochodniami i inne atrakcje. Cena: 45 zł. Organizatorzy proszą o wcześniejsze rezerwowanie miejsc.

21:15 Plenerowe Kino Letnie: „Ostatnia rodzina” (Restauracja Stara Łaźnia, ul. Senatorska 21)
Plenerowe Kino Letnie zaprasza na film Jana Matuszyńskiego „Ostatnia rodzina”.

Wystawa „Pamiątka z Kazimierza. Wzornictwo dla Kazimierza Dolnego” (Muzeum Nadwiślańskie Oddział Przyrodniczy, ul. Puławska)

Wystawa fotografii Szymona Brodziaka „Uchwycić piękno” (Muzeum Nadwiślańskie Gmach Główny Galeria Wystaw Czasowych, ul. Rynek 19)

Wystawa rzeźb Sylwestra Ambroziaka „Nazywam się człowiek” (Muzeum Nadwiślańskie oddział Kamienica Celejowska, ul. Senatorska)

2 lipca, niedziela

11:00 Wycieczka Nadwiślańską Koleją Wąskotorową (stacja w Karczmiskach)
W każdą niedzielę pociąg regularnie pokonuje trasę Karczmiska – Opole Lubelskie – Karczmiska – Polanówka. Podróż kończy ognisko na leśnej polanie. Cena biletu na całą trasę 30 km z ogniskiem w Polanówce wynosi 22 zł. Są także zniżki: dzieci i młodzież od 6 do 19 lat: 14 zł, zaś dzieci do lat 6: bezpłatnie.

12:00 Piesze zwiedzanie miasta z przewodnikiem PTTK (biuro PTTK, Rynek 27)
Chętni do udziału w wycieczce z przewodnikiem PTTK powinni zgłosić swój udział do godziny 17:00 w sobotę (1 lipca). Cena wycieczki: 12 zł. Ilość miejsc ograniczona (grupa może liczyć maksymalnie 15 osób).

12:45 Koncert Chóru Mieszanego Cantores Veiherovienses (kościół farny)
Jest to jeden z koncertów w ramach tournée artystycznego zespołu promującego muzykę kaszubską i marynistyczną kompozytorów regionu wejherowskiego.

13:00 Otwarte oprowadzanie po wystawach w Kamienicy Celejowskiej (Muzeum Nadwiślańskie oddział Kamienica Celejowska, ul. Senatorska)
Po wystawach prezentujących prace Sławomira Marca oraz Sylwestra Ambroziaka oprowadzi ich kurator Dorota Seweryn-Puchalska. Wstęp wolny.

Wystawa ilustracji Stanisława Ożoga do wybranych liryków Bolesława Leśmiana (Muzeum Nadwiślańskie oddział Dom Kuncewiczów, ul. Małachowskiego)

Wystawa „Pamiątka z Kazimierza. Wzornictwo dla Kazimierza Dolnego” (Muzeum Nadwiślańskie Oddział Przyrodniczy, ul. Puławska)

Wystawa fotografii Szymona Brodziaka „Uchwycić piękno”
(Muzeum Nadwiślańskie Gmach Główny Galeria Wystaw Czasowych, ul. Rynek 19)

Wystawa rzeźb Sylwestra Ambroziaka „Nazywam się człowiek”
(Muzeum Nadwiślańskie oddział Kamienica Celejowska, ul. Senatorska)

Skomentuj


Dodane komentarze (3)

 • Anonim
  Nagroda Ministra Kultury za wybitne osiągnięcia w architekturze dla związanego z Kazimierzem Bolesława Stelmacha. Wczoraj na gali w Warszawie.
 • obcy
  Temu, kto chce cokolwiek budować w wąwozach, chyba się coś odkleiło...
  • swój - kazimierzak
   Swój do ~~~Obcy. Jak ja temu całemu burmistrzowi wybrukuję, to się nie zmieści w swojej facjacie!!!! Tego jeszcze nie było, żeby mi zabrukowali paskudztwem mój ulubiony Kazimierz. Pani burmistrzu- jak się Panu nie podoba, to spadaj Pan na drzewo!!! Co ? znowu jakiś koleś musi zarobić i zgarnąć unijne fundusze? . A pomóc właścicielowi walącej się kamieniczki w rynku ściągnąć fundusz na remont to niełaska? Fe.... Panie burmistrzu!
 • Krystyna
  A burmistrz chce za wszelką cenę wąwóz wybrukować! I kto mu zabroni? Żona?
  • @ Krystyna
   Brukować NIE. Ale daszek to by był potrzebny. Najlepiej dwuspadowy z oświetleniem wewnątrz

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę