Uchwyć cień Czarnej Damy

Skomentuj (3)

Ciepłe letnie noce to idealna pora na relaksacyjny spacer. Jeżeli mroki nocy są Wam niestraszne, a dodatkowo lubicie uwieczniać piękne chwile, warto skorzystać z okazji i przyjechać do Janowca, gdzie na Zamku odbywają się warsztaty fotografii nocnej. Może fotografując nocne niebo, uda się uchwycić także cień Czarnej Damy?

W Muzeum Nadwiślańskim trwa wakacyjny Festiwal Gwieździstego Nieba. To cykl pięciu spotkań warsztatowych poświęconych fotografii nocnej. Prowadzi je od czerwca na Zamku w Janowcu uznana artystka wykonująca zdjęcia astronomiczne oraz fotografie zjawisk przyrodniczych Kamila Mazurkiewicz-Osiak.

Zajęcia rozpoczynają się o godz. 20:00, a kończą o północy. Ich pierwsza część odbywa się na terenie parku zamkowego i poświęcona jest opanowaniu podstaw fotografii. Część druga – na dziedzińcu zamkowym i krużgankach – dotyczy fotografii zaawansowanej.
Uczestnicy spotkań dowiedzą się, jak wykonywać zdjęcia poklatkowe (timelapse), nauczą się obserwować nocne niebo, a nawet liczyć meteory... Czy uda im się uchwycić także cień słynnej janowieckiej Czarnej Damy?

Warsztaty są bezpłatne, ale obowiązują zapisy danuta.olesiuk@mnkd.pl. Warto zabrać ze sobą: aparat fotograficzny, najlepiej lustrzankę, statyw i wężyk spustowy (pilot), a także wygodną poduszkę i śpiwór.

Kolejne terminy warsztatów: 7 lipca, 21 lipca, 4 sierpnia i 11-12 sierpnia (Perseidy).

W przypadku braku dobrej pogody spotkania będą przekładane na najbliższe dogodne terminy.

Skomentuj


Dodane komentarze (2)

Mapa

Muzea

Muzeum Zamek w Janowcu


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2021? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2021.
Znamy sposób na udane Wakacje 2021! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2021. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę