Uchwyć cień Czarnej Damy

Skomentuj (3)

Ciepłe letnie noce to idealna pora na relaksacyjny spacer. Jeżeli mroki nocy są Wam niestraszne, a dodatkowo lubicie uwieczniać piękne chwile, warto skorzystać z okazji i przyjechać do Janowca, gdzie na Zamku odbywają się warsztaty fotografii nocnej. Może fotografując nocne niebo, uda się uchwycić także cień Czarnej Damy?

W Muzeum Nadwiślańskim trwa wakacyjny Festiwal Gwieździstego Nieba. To cykl pięciu spotkań warsztatowych poświęconych fotografii nocnej. Prowadzi je od czerwca na Zamku w Janowcu uznana artystka wykonująca zdjęcia astronomiczne oraz fotografie zjawisk przyrodniczych Kamila Mazurkiewicz-Osiak.

Zajęcia rozpoczynają się o godz. 20:00, a kończą o północy. Ich pierwsza część odbywa się na terenie parku zamkowego i poświęcona jest opanowaniu podstaw fotografii. Część druga – na dziedzińcu zamkowym i krużgankach – dotyczy fotografii zaawansowanej.
Uczestnicy spotkań dowiedzą się, jak wykonywać zdjęcia poklatkowe (timelapse), nauczą się obserwować nocne niebo, a nawet liczyć meteory... Czy uda im się uchwycić także cień słynnej janowieckiej Czarnej Damy?

Warsztaty są bezpłatne, ale obowiązują zapisy danuta.olesiuk@mnkd.pl. Warto zabrać ze sobą: aparat fotograficzny, najlepiej lustrzankę, statyw i wężyk spustowy (pilot), a także wygodną poduszkę i śpiwór.

Kolejne terminy warsztatów: 7 lipca, 21 lipca, 4 sierpnia i 11-12 sierpnia (Perseidy).

W przypadku braku dobrej pogody spotkania będą przekładane na najbliższe dogodne terminy.

Skomentuj


Dodane komentarze (3)

Mapa

Muzea

Muzeum Zamek w Janowcu


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Szukasz noclegu podczas delegacji, wyjazdu służbowego? Poniżej znajdziesz listę obiektów oferujących nocleg. Znajdź interesującą Cię ofertę i skontaktuj się z właścicielem w celu uzgodnienia...
Szukasz noclegu w ustronnym miejscu? Chcesz odpocząć z dala od tłumu ludzi, zgiełku miasta, w zacisznej okolicy lub na łonie przyrody? Ta oferta jest dla Ciebie. Poniżej znajdziesz listę obiektów...
Pokaż stopkę