Uchwyć cień Czarnej Damy

Skomentuj (3)

Ciepłe letnie noce to idealna pora na relaksacyjny spacer. Jeżeli mroki nocy są Wam niestraszne, a dodatkowo lubicie uwieczniać piękne chwile, warto skorzystać z okazji i przyjechać do Janowca, gdzie na Zamku odbywają się warsztaty fotografii nocnej. Może fotografując nocne niebo, uda się uchwycić także cień Czarnej Damy?

W Muzeum Nadwiślańskim trwa wakacyjny Festiwal Gwieździstego Nieba. To cykl pięciu spotkań warsztatowych poświęconych fotografii nocnej. Prowadzi je od czerwca na Zamku w Janowcu uznana artystka wykonująca zdjęcia astronomiczne oraz fotografie zjawisk przyrodniczych Kamila Mazurkiewicz-Osiak.

Zajęcia rozpoczynają się o godz. 20:00, a kończą o północy. Ich pierwsza część odbywa się na terenie parku zamkowego i poświęcona jest opanowaniu podstaw fotografii. Część druga – na dziedzińcu zamkowym i krużgankach – dotyczy fotografii zaawansowanej.
Uczestnicy spotkań dowiedzą się, jak wykonywać zdjęcia poklatkowe (timelapse), nauczą się obserwować nocne niebo, a nawet liczyć meteory... Czy uda im się uchwycić także cień słynnej janowieckiej Czarnej Damy?

Warsztaty są bezpłatne, ale obowiązują zapisy danuta.olesiuk@mnkd.pl. Warto zabrać ze sobą: aparat fotograficzny, najlepiej lustrzankę, statyw i wężyk spustowy (pilot), a także wygodną poduszkę i śpiwór.

Kolejne terminy warsztatów: 7 lipca, 21 lipca, 4 sierpnia i 11-12 sierpnia (Perseidy).

W przypadku braku dobrej pogody spotkania będą przekładane na najbliższe dogodne terminy.

Skomentuj


Dodane komentarze (2)

Mapa

Muzea

Muzeum Nadwiślańskie / Oddział Zamek w Janowcu


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę