Leśmian i Ożóg w Kuncewiczówce

140 lat temu urodził się Bolesław Leśmian. W tym roku również przypada 80. rocznica jego śmierci. Z tej okazji Dom Kuncewiczów oddział Muzeum Nadwiślańskiego zaprasza na wystawę prac Stanisława Ożoga.

W najbliższą sobotę 1 lipca o godzinie 16.00 w Domu Kuncewiczów oddziale Muzeum Nadwiślańskiego otwarta zostanie wystawa prac Stanisława Ożoga, na której zaprezentowane zostaną akwarele ilustrujące poezje Bolesława Leśmiana.

Stanisław Ożóg należący do Kazimierskiej Konfraterni Sztuki pochodzi z Rzeszowszczyzny. Zajmuje się projektowaniem graficznym książek, kalendarzy, albumów, ilustruje bajki dla dzieci oraz tomiki poetyckie. W swoim dorobku artystycznym Stanisław Ożóg posiada setki prac wykonanych piórkiem i tuszem oraz w technice gwaszu. Jest autorem ponad 60 wystaw indywidualnych w kraju i za granicą. Od 1987 roku bierze udział w corocznych plenerach ilustratorów organizowanych przez Biuro Wystaw Artystycznych w Zamościu.

Wystawa prac Stanisława Ożoga wpisuje się w cykl imprez, które w roku rocznicowym Bolesława Leśmiana, przypomną dorobek twórczy tego wielkiego poety.

Ekspozycji prac leśmianowskich będzie towarzyszyć spotkanie z dziennikarzem, literatem i reżyserem filmowych Adamem W. Kulikiem. Jest on autorem filmu o lubelskich wątkach w biografii B. Leśmiana i doskonale przyjętej na rynku książki „Leśmian, Leśmian”.

Wstęp wolny.

Skomentuj


Mapa

Muzea

Dom Marii i Jerzego Kuncewiczów


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2021? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2021.
Pokaż stopkę