Leśmian i Ożóg w Kuncewiczówce

140 lat temu urodził się Bolesław Leśmian. W tym roku również przypada 80. rocznica jego śmierci. Z tej okazji Dom Kuncewiczów oddział Muzeum Nadwiślańskiego zaprasza na wystawę prac Stanisława Ożoga.

W najbliższą sobotę 1 lipca o godzinie 16.00 w Domu Kuncewiczów oddziale Muzeum Nadwiślańskiego otwarta zostanie wystawa prac Stanisława Ożoga, na której zaprezentowane zostaną akwarele ilustrujące poezje Bolesława Leśmiana.

Stanisław Ożóg należący do Kazimierskiej Konfraterni Sztuki pochodzi z Rzeszowszczyzny. Zajmuje się projektowaniem graficznym książek, kalendarzy, albumów, ilustruje bajki dla dzieci oraz tomiki poetyckie. W swoim dorobku artystycznym Stanisław Ożóg posiada setki prac wykonanych piórkiem i tuszem oraz w technice gwaszu. Jest autorem ponad 60 wystaw indywidualnych w kraju i za granicą. Od 1987 roku bierze udział w corocznych plenerach ilustratorów organizowanych przez Biuro Wystaw Artystycznych w Zamościu.

Wystawa prac Stanisława Ożoga wpisuje się w cykl imprez, które w roku rocznicowym Bolesława Leśmiana, przypomną dorobek twórczy tego wielkiego poety.

Ekspozycji prac leśmianowskich będzie towarzyszyć spotkanie z dziennikarzem, literatem i reżyserem filmowych Adamem W. Kulikiem. Jest on autorem filmu o lubelskich wątkach w biografii B. Leśmiana i doskonale przyjętej na rynku książki „Leśmian, Leśmian”.

Wstęp wolny.

Skomentuj


Mapa

Muzea

Dom Marii i Jerzego Kuncewiczów


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2021.
Planujesz wyjazd Sylwestrowy 2021/2022? Szukasz korzystnego miejsca noclegowego? Daj się porwać szaleństwu sylwestrowej nocy. Sprawdź ofertę obiektów noclegowych, w których z radością przywitasz...
Pokaż stopkę