Otwarte oprowadzanie po wystawach w Kamienicy Celejowskiej

Muzeum Nadwiślańskie zaprasza na otwarte oprowadzanie kuratorskie po wystawach czasowych pokazywanych obecnie w Oddziale Kamienica Celejowska. Pierwsza z nich prezentuje twórczość Sławomira Marca, malarza, performera i teoretyka sztuki, druga zaś przybliża sztukę Sylwestra Ambroziaka, rzeźbiarza, performera i autora filmów video.

Po wystawach oprowadzi ich kuratorka Dorota Seweryn-Puchalska. Przybliży zwiedzającym arkana minimalistycznej sztuki Marca oraz przedstawi problemy poruszane w sztuce Ambroziaka. Wstęp wolny!

Sylwester Ambroziak urodził się w 1964 roku w Łowiczu. Studiował na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, dyplom w pracowni prof. Grzegorza Kowalskiego w 1989 r. Swoje prace prezentował na ponad osiemdziesięciu wystawach indywidualnych oraz brał udział w ponad stu dwudziestu wystawach zbiorowych w Polsce i na świecie. Był wielokrotnym stypendystą między innymi Fundacji Notoro i Centrum Rzeźby Polskiem w Orońsku, Fundacji Kultury czy Kulczyk Foundation. Trzykrotnie nominowano go do nagrody „Paszporty Polityki” w 1994, 1999 i 2008 roku.

Ambroziak zajmuje się rzeźbą, rysunkiem a także instalacją oraz eksperymentalnym filmem animowanym.

 

Wystawa czynna będzie do 5 listopada 2017 r.

Sławomir Marzec (ur. 1962) kształcił się w ASP w Warszawie i Kunstakademie w Düsseldorfie. Od 1988 r. jest pedagogiem w ASP w Warszawie, gdzie obecnie prowadzi Pracownię Malarstwa na Wydziale Grafiki. Praktykuje malarstwo, rysunek, instalację, grafikę komputerową, fotografię przetworzoną, performance i film. Jest autorem przeszło 70 wystaw indywidualnych i wielu zbiorowych oraz ponad dwustu publikacji z pogranicza teorii i krytyki sztuki. Opublikował trzy książki: Sztuka, czyli wszystko. Krajobraz po postmodernizmie (2008), Wszystko, czyli obraz i obrazy (2012) i Sztuka polska 1993-2014. Arthome versus artworld (2012).

Wystawa czynna będzie do 6 sierpnia 2017 r.

Źródło: Muzeum Nadwiślańskie

 

Skomentuj

Mapa


Pokaż stopkę