Uchwycić piękno - fotografia Szymona Brodziaka

Szymon Brodziak (ur. 1979) łączy w swoich pracach w niepowtarzalny sposób fotografię artystyczną ze stylistyką fotografii modowej, co przynosi niezwykłe efekty w postaci wysmakowanych, wyrazistych, często ekspresyjnych zdjęć. Interesuje go tylko i wyłącznie fotografia czarno-biała, przy pomocy której buduje wyrafinowany nastrój zdjęć i podkreśla ich dramaturgię.

Artysta zasłynął odważnymi i kampaniami reklamowymi, które przyniosły mu międzynarodowe uznanie. Podczas Festiwalu Filmu w Cannes w 2013 r. jury Fasion TV Photographers Awards uznało go najlepszym fotografem na świecie w kategorii czarno-białych kampanii reklamowych. Wysoką pozycję Brodziaka potwierdziły kolejne nagrody i pokazy, w tym głośna wystawa w berlińskim Museum für Fotografie, gdzie jego prace zestawione zostały ze zdjęciami samego Helmuta Newtona i Franka Horvarta.

W Galerii Wystaw Czasowych Muzeum Nadwiślańskiego pokazanych zostanie prawie 40 zdjęć Brodziaka, które wprowadzą widzów w świat wyrafinowanego piękna jego czarno-białej fotografii.

 

Źródło: Muzeum Nadwiślańskie

 

Skomentuj

Mapa


Pokaż stopkę