Co robić w Kazimierzu Dolnym w weekend (12-14 października)?

Czy już zaplanowałeś weekendowy pobyt w naszym mieście? W poniższym zestawieniu znajdziesz informacje o ciekawych wydarzeniach, które będą miały miejsce w Kazimierzu Dolnym.

12 października, piątek

9:00 Piknik Literacki (Zamek w Janowcu)
Muzeum Nadwiślańskie zaprasza na Piknik Literacki, upamiętniający Jana Kochanowskiego. Organizatorzy oferują między innymi warsztaty plastyczne dla dzieci oraz uroczystość sadzenia lipy ku czci poety.

17:00 Spotkanie z Januszem Kowalskim (Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki, ul. Lubelska)

19:00 Wycieczka z przewodnikiem „Nocne zwiedzanie Kazimierza”
W programie wycieczki znalazło się zwiedzanie zabytków położonych w centrum miasteczka, a następnie przejazd na kirkut i wejście do Wąwozu Korzeniowego przy świetle pochodni. Cena: 50 zł dorośli.

Wystawa prac podopiecznych Stowarzyszenia św. Anny (Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki, ul. Lubelska)


13 października, sobota

10:00 Hubertus w stajni Wylągi

11:00 Piknik Literacki (Zamek w Janowcu)
Muzeum Nadwiślańskie zaprasza na Piknik Literacki, upamiętniający Jana Kochanowskiego. Na ten dzień zaplanowano koncert, spotkanie autorskie z tłumaczem Jerzym Jarniewiczem oraz sadzenie lip.

13:00 Otwarcie wystawy pokonkursowej „Srebro i bursztyn” (Galeria Wystaw Czasowych Muzeum Nadwiślańskiego, ul. Rynek 19)

16:00 Wycieczka z przewodnikiem „Kazimierz od kuchni”
W programie wycieczki znalazło się zwiedzanie kazimierskich rynków i wzgórza franciszkanów, później chętni mogą wziąć udział w kolacji, podczas której zostanie zaserwowanych osiem dań kuchni regionalnej. Chętni do udziału w kolacji proszeni są o zgłaszanie się do godziny 12:00 w piątek. Cena wycieczki: 15 zł dorośli, 5 zł dzieci powyżej 5. roku życia, młodsze – bezpłatnie. Cena wycieczki z kolacją: 50 zł dorośli, 40 zł młodzież i dzieci powyżej 10 lat, 20 zł dzieci w wieku 5-10 lat.

20:00 Koncert Zagi (Trzeci Księżyc, Mały Rynek 1)
Zagi to wokalistka, instrumentalistka, autorka muzyki i tekstów. Jej muzyka to bardzo kobiece, pełne uczuć i emocji teksty, ubrane w ciekawe melodie. Zagi nie rozstaje się ze swoimi instrumentami – gitarą i ukulele. Cena biletów: 20 zł w przedsprzedaży / 25 zł w dniu koncertu.

Wystawa prac podopiecznych Stowarzyszenia św. Anny (Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki, ul. Lubelska)

14 października, niedziela

10:00 Ekspedycja '88 w podróży (Zamek w Janowcu)
Ekspedycja '88 daje możliwość bezpośredniego, wręcz dotykowego kontaktu z kolekcją unikalnych artefaktów oraz zastanowienia, jaką rolę w naszym życiu pełnią przedmioty, jak zmienia się nasze nastawienie do nich oraz co dzieje się w momencie, kiedy przestają być nam już potrzebne lub jak potrzeba posiadania przeradza się w potrzebę kolekcjonowania. Podczas wystawy można obejrzeć przedmioty, z których korzystaliśmy w latach 80. XX wieku. Dla młodszego pokolenia może to być wspaniałe doświadczenie.

12:00 Spacer tematyczny „Kazimierz Dolny w kadrach filmowych” (taras Domy Kuncewiczów, ul. Małachowskiego 19)
Organizatorzy proponują wyprawę szlakiem „Małych dramatów” Janusza Nasfetera, „Wyspy złoczyńców” i „Podróży za jeden uśmiech” Stanisława Jędryki, a także kilku filmów Andrzeja Barańskiego z „Dwoma księżycami” na czele. Nie zabraknie też nowszych produkcji, m.in. „Różyczki” Jana Kidawy Błońskiego czy „Serce, serduszko” Jana Jakuba Kolskiego. Wstęp wolny.

Wystawa pokonkursowa „Srebro i bursztyn”
(Galeria Wystaw Czasowych Muzeum Nadwiślańskiego, ul. Rynek 19)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2022! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Zaskocz ją na Walentynki 2022. Wyjedź razem z nim w nieznane. Zobacz oferty walentynkowe na romantyczny weekend dla dwojga.
Pokaż stopkę