Co robić w Kazimierzu Dolnym w weekend (12-14 października)?

Czy już zaplanowałeś weekendowy pobyt w naszym mieście? W poniższym zestawieniu znajdziesz informacje o ciekawych wydarzeniach, które będą miały miejsce w Kazimierzu Dolnym.

12 października, piątek

9:00 Piknik Literacki (Zamek w Janowcu)
Muzeum Nadwiślańskie zaprasza na Piknik Literacki, upamiętniający Jana Kochanowskiego. Organizatorzy oferują między innymi warsztaty plastyczne dla dzieci oraz uroczystość sadzenia lipy ku czci poety.

17:00 Spotkanie z Januszem Kowalskim (Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki, ul. Lubelska)

19:00 Wycieczka z przewodnikiem „Nocne zwiedzanie Kazimierza”
W programie wycieczki znalazło się zwiedzanie zabytków położonych w centrum miasteczka, a następnie przejazd na kirkut i wejście do Wąwozu Korzeniowego przy świetle pochodni. Cena: 50 zł dorośli.

Wystawa prac podopiecznych Stowarzyszenia św. Anny (Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki, ul. Lubelska)


13 października, sobota

10:00 Hubertus w stajni Wylągi

11:00 Piknik Literacki (Zamek w Janowcu)
Muzeum Nadwiślańskie zaprasza na Piknik Literacki, upamiętniający Jana Kochanowskiego. Na ten dzień zaplanowano koncert, spotkanie autorskie z tłumaczem Jerzym Jarniewiczem oraz sadzenie lip.

13:00 Otwarcie wystawy pokonkursowej „Srebro i bursztyn” (Galeria Wystaw Czasowych Muzeum Nadwiślańskiego, ul. Rynek 19)

16:00 Wycieczka z przewodnikiem „Kazimierz od kuchni”
W programie wycieczki znalazło się zwiedzanie kazimierskich rynków i wzgórza franciszkanów, później chętni mogą wziąć udział w kolacji, podczas której zostanie zaserwowanych osiem dań kuchni regionalnej. Chętni do udziału w kolacji proszeni są o zgłaszanie się do godziny 12:00 w piątek. Cena wycieczki: 15 zł dorośli, 5 zł dzieci powyżej 5. roku życia, młodsze – bezpłatnie. Cena wycieczki z kolacją: 50 zł dorośli, 40 zł młodzież i dzieci powyżej 10 lat, 20 zł dzieci w wieku 5-10 lat.

20:00 Koncert Zagi (Trzeci Księżyc, Mały Rynek 1)
Zagi to wokalistka, instrumentalistka, autorka muzyki i tekstów. Jej muzyka to bardzo kobiece, pełne uczuć i emocji teksty, ubrane w ciekawe melodie. Zagi nie rozstaje się ze swoimi instrumentami – gitarą i ukulele. Cena biletów: 20 zł w przedsprzedaży / 25 zł w dniu koncertu.

Wystawa prac podopiecznych Stowarzyszenia św. Anny (Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki, ul. Lubelska)

14 października, niedziela

10:00 Ekspedycja '88 w podróży (Zamek w Janowcu)
Ekspedycja '88 daje możliwość bezpośredniego, wręcz dotykowego kontaktu z kolekcją unikalnych artefaktów oraz zastanowienia, jaką rolę w naszym życiu pełnią przedmioty, jak zmienia się nasze nastawienie do nich oraz co dzieje się w momencie, kiedy przestają być nam już potrzebne lub jak potrzeba posiadania przeradza się w potrzebę kolekcjonowania. Podczas wystawy można obejrzeć przedmioty, z których korzystaliśmy w latach 80. XX wieku. Dla młodszego pokolenia może to być wspaniałe doświadczenie.

12:00 Spacer tematyczny „Kazimierz Dolny w kadrach filmowych” (taras Domy Kuncewiczów, ul. Małachowskiego 19)
Organizatorzy proponują wyprawę szlakiem „Małych dramatów” Janusza Nasfetera, „Wyspy złoczyńców” i „Podróży za jeden uśmiech” Stanisława Jędryki, a także kilku filmów Andrzeja Barańskiego z „Dwoma księżycami” na czele. Nie zabraknie też nowszych produkcji, m.in. „Różyczki” Jana Kidawy Błońskiego czy „Serce, serduszko” Jana Jakuba Kolskiego. Wstęp wolny.

Wystawa pokonkursowa „Srebro i bursztyn”
(Galeria Wystaw Czasowych Muzeum Nadwiślańskiego, ul. Rynek 19)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę