Podziękowania dla Adama Madejskiego

Skomentuj (8)

Przez lata związany z Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska i z Kazimierzem, mocno zaangażowany w pracę na rzecz ochrony przyrody i krajobrazu. Obecnie już w stanie spoczynku. Adam Madejski odszedł na zasłużoną emeryturę.

Podczas wrześniowych obrad Rady Miejskiej w Kazimierzu Dolnym, Przewodniczący Rady – Piotr Guz wraz z burmistrzem Andrzejem Pisulą przekazali na ręce Adama Madejskiego byłego już naczelnika Wydziału Spraw Terenowych V w Kazimierzu Dolnym Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Lublinie dyplom oraz specjalne podziękowania za osobiste zaangażowanie i pracę na rzecz ochrony i popularyzacji walorów przyrodniczych, kulturalnych i krajobrazowych obszaru Małopolskiego Przełomu Wisły.

- Chciałem serdecznie podziękować, bo jest to o tyle sprawa niezwykła, że zazwyczaj ci ludzie od przyrody czy środowiska w samorządach raczej nie bywają lubiani – mówi Adam Madejski. – Różnie ta współpraca wygląda, bo niestety czasem musimy odpowiednio reagować, przez co zdarza się, że jesteśmy postrzegani negatywnie jako przeszkody w rozwoju gminy. My współpracowaliśmy przez wiele lat i wydaje mi się, że ta współpraca układała się nie najgorzej. I za to serdecznie dziękuję.

Adam Madejski przez lata pracował w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Lublinie, działa także w Towarzystwie Ochrony Dziedzictwa Kulturowego „Kazimierska Fara” czy też Towarzystwie Przyjaciół Miasta Kazimierza Dolnego i Towarzystwie Wiślanym.

- Nasza współpraca była wzorcowa – mówi Andrzej Pisula, burmistrz Kazimierza Dolnego. – Wszelkie sprawy, nawet te trudne, które trzeba było w jakiś sposób pozałatwiać dla dobra społeczeństwa, wcześniej czy później, łatwiej czy trudniej, ale udało się załatwić.

Adam Madejski odszedł na emeryturę zaledwie dwa miesiące temu. Jak sam przyznaje, dopiero się przyzwyczaja do nowego stanu rzeczy. Jednak na współpracę z samorządem, doradztwo pozostaje otwarty.

 

Skomentuj

Przeciągnij i upuść zdjęcia, lub kliknij

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

Podpisz się, aby dodać komentarz

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

lub zarejestruj się


Dodane komentarze (8)

Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-12 listopada 2018 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2018.
Pokaż stopkę