Co robić w Kazimierzu Dolnym w weekend (11-13 września)?

Skomentuj (7)

Wrześniowy weekend warto spędzić w Kazimierzu. Tym bardziej, że w miasto nadam ma do zaoferowania mieszkańcom i przyjezdnym wiele atrakcji.

Co będzie się działo w najbliższy weekend w Kazimierzu? Na pewno wiele ciekawych rzeczy! Przedstawiamy program weekendowych wydarzeń!

11 września, piątek

18:00 Inscenizacja historyczna na zamku w Janowcu
W programie: prelekcje oraz rekonstrukcja bitwy przygotowana przez Kocką Chorągiew Firlejów.


12 września, sobota

Święto Bulwy w Magicznych Ogrodach – Trzcianki koło Janowca
Wyścigi w workach, zawody w noszeniu dyń, a także marchewkowa sztafeta czeka na wszystkich, którzy w najbliższy weekend pojawią się w Magicznych Ogrodach na Świecie Bulwy. Oprócz tego  pokazy władania mieczem w wykonaniu Krasnoludów i żarty bulwiaka Topinambura.

10:00 Inscenizacja historyczna na zamku w Janowcu
Oprócz pokazów walki przygotowanej przez Kocką Chorągiew Firlejów, publiczność będzie mogła zwiedzać zamek. W programie również mapping na zamkowych murach.

V Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych

10:30 – 12:00 – koncerty podczas rejsu statkiem po Wiśle – statek
15:00 – 16:30 – pokazy musztry paradnej i koncerty plenerowe – Rynek


11:00 Zakończenie sezonu Harley Davidson Club Lublin - Rynek


11:00 Słowiańskie Babie Lato (Grodzisko Żmijowiska)
Impreza odbędzie się na terenie ośrodka archeologii doświadczalnej. Podczas Babiego Lata będzie można zobaczyć ciekawe prezentacje dotyczące życia dawnych ludów, a także obejrzeć skansen w towarzystwie przewodnika.

12:00 Kino za Rogiem: Królowa Śniegu 2 reż. Alexey Tsitsilin Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki
Bilet: 8 zł

15:00 Kino za Rogiem: "Mandaryni" reż. Zaza Urushadze Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki
Bilet: 8 zł

16:00 W poszukiwaniu babiego lata
Wycieczka z przewodnikiem  malowniczymi uliczkami Kazimierza Dolnego.

17:00 Koncert Leszka Długosza (Dom Marii i Jerzego Kuncewiczów, ul. Małachowskiego)
Spotkanie ze znanym śpiewającym poetą, który jeden z tomików swoich wierszy poświęcił Kazimierzowi. Koncert wpisuje się w obchody dziesięciolecia powstania Domu Kuncewiczów jako Oddziału Muzeum Nadwiślańskiego. Wstęp wolny.

17:00 Kino za Rogiem: "Fotograf" reż. Waldemar Krzystek Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki
Bilet: 8 zł


19:19 Koncert TZN Xenna – punk (Klubojadalnia Przystanek Korzeniowa, ul. Doły 43)



20:30 Nocne zwiedzanie Kazimierza - zbiórka przy Studni w Rynku

13 września, niedziela

Święto Bulwy w Magicznych Ogrodach – Trzcianki koło Janowca
Wyścigi w workach, zawody w noszeniu dyń, a także marchewkowa sztafeta czeka na wszystkich, którzy w najbliższy weekend pojawią się w Magicznych Ogrodach na Świecie Bulwy. Oprócz tego  pokazy władania mieczem w wykonaniu Krasnoludów i żarty bulwiaka Topinambura.

V Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych
10:00 – 11:00 – koncerty podczas rejsu statkiem po Wiśle – statek
11:00 – 12:30 – koncert plenerowy – Rynek

10:00 Inscenizacja historyczna na zamku w Janowcu
W niedzielę na janowieckim zamku ponowne spotkanie z historią. W programie: pokazy walk u prelekcje oraz zwiedzanie muzeum z duchami.

11:00 Przejazd kolejką wąskotorową (stacja w Karczmiskach)

12:00 Wystawa „Owad - przyjaciel czy wróg?” (Oddział Przyrodniczy Muzeum Nadwiślańskiego, ul. Puławska)
Zapraszamy na uroczyste otwarcie wystawy.

Skomentuj


Dodane komentarze (7)

 • Redakcja
  Święto Jesieni jest 27 wwrześnia.
 • Ania
  A kiedy będą dożynki czy "święto jesieni"
 • pijany znad Grodarza
  Dlaczego nie informujecie, że na Rynku bedzie tańczył facet bedacy pod wplywem ?
  Było fajnie, kiedy tańczył, ale wyraznie przeszkadzaly mu orkiestry, bo zajmowaly dużą część Rynku. Dobrze też, że nie ma w tym czasie policji, która ZAKLÓCILABY spokój tańczacemu. Wiadomym też , że formacje policyjne nie znoszą muzyki i tańców.
  ps. stało sie tradycją, że podczas wystepow artystycznych tańczy facet będący pod wpływem. Wcześniej ukraińskim artystom, dzisij litewskim i polskim. Może to i dobrze, że mlodzi artysci ,i to zza granicy, podpatrują leciwego faceta bedącego pod wpływem. Niech sie uczą.
 • szok
  i strzelił AŻ 3 gole.... no no no fiu fiu nie byle co panie to tego tamto ten
 • Maciej Polkowski
  Udział w spotkaniu jest dobrowolny! Umówiliśmy się, że będziemy rozmawiać wyłącznie o sporcie...Kto nie wierzy niech przyjdzie i się sam przekona. A pan Kucharski nie startuje w najbliższych wyborach. Zero, kropka proszę Marka...
 • Marek
  Paranoja ,kopaczy wybierają do Sejmu,PO wykorzystuje ich do głosowań.Za ponad miesiąc wybory ,szukają poparcia. Myślcie ludziska wybierajcie ludzi dobrze wykształconych.
 • Maciej Polkowski
  Z CEZARYM KUCHARSKIM W CZTERY OCZY
  Już w najbliższy wtorek - 15 września - wszystkich miłośników sportu, a piłki nożnej w szczególności czeka nie lada gratka. Otóż do Kazimierza przyjeżdża Cezary Kucharski. W ostatnim okresie głośno o nim szczególnie z tego powodu, że jest menedżerem naszego najsławniejszego piłkarza - Roberta Lewandowskiego, napastnika Bayernu Monachium. Warto jednak pamiętać, że Kucharski to były reprezentant Polski w piłce nożnej (17 występów, 3 gole). Urodzony w Łukowie, jest wychowankiem tamtejszych Orląt. Grał m.in. w Siarce Tarnobrzeg, Legii Warszawa, Górniku Łęczna, a także za granicą w hiszpańskim Realu Sporting de Gijón i Iraklisie Saloniki. Jest posłem na Sejm RP VII kadencji z okręgu lubelskiego.
  Spotkanie rozpocznie o godzinie 14.00 w Zespole Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza przy Nadwiślańskiej 9. Wszyscy zainteresowani mile widziani.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę