Co robić w Kazimierzu Dolnym w weekend (11-13 września)?

Skomentuj (7)

Wrześniowy weekend warto spędzić w Kazimierzu. Tym bardziej, że w miasto nadam ma do zaoferowania mieszkańcom i przyjezdnym wiele atrakcji.

Co będzie się działo w najbliższy weekend w Kazimierzu? Na pewno wiele ciekawych rzeczy! Przedstawiamy program weekendowych wydarzeń!

11 września, piątek

18:00 Inscenizacja historyczna na zamku w Janowcu
W programie: prelekcje oraz rekonstrukcja bitwy przygotowana przez Kocką Chorągiew Firlejów.


12 września, sobota

Święto Bulwy w Magicznych Ogrodach – Trzcianki koło Janowca
Wyścigi w workach, zawody w noszeniu dyń, a także marchewkowa sztafeta czeka na wszystkich, którzy w najbliższy weekend pojawią się w Magicznych Ogrodach na Świecie Bulwy. Oprócz tego  pokazy władania mieczem w wykonaniu Krasnoludów i żarty bulwiaka Topinambura.

10:00 Inscenizacja historyczna na zamku w Janowcu
Oprócz pokazów walki przygotowanej przez Kocką Chorągiew Firlejów, publiczność będzie mogła zwiedzać zamek. W programie również mapping na zamkowych murach.

V Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych

10:30 – 12:00 – koncerty podczas rejsu statkiem po Wiśle – statek
15:00 – 16:30 – pokazy musztry paradnej i koncerty plenerowe – Rynek


11:00 Zakończenie sezonu Harley Davidson Club Lublin - Rynek


11:00 Słowiańskie Babie Lato (Grodzisko Żmijowiska)
Impreza odbędzie się na terenie ośrodka archeologii doświadczalnej. Podczas Babiego Lata będzie można zobaczyć ciekawe prezentacje dotyczące życia dawnych ludów, a także obejrzeć skansen w towarzystwie przewodnika.

12:00 Kino za Rogiem: Królowa Śniegu 2 reż. Alexey Tsitsilin Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki
Bilet: 8 zł

15:00 Kino za Rogiem: "Mandaryni" reż. Zaza Urushadze Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki
Bilet: 8 zł

16:00 W poszukiwaniu babiego lata
Wycieczka z przewodnikiem  malowniczymi uliczkami Kazimierza Dolnego.

17:00 Koncert Leszka Długosza (Dom Marii i Jerzego Kuncewiczów, ul. Małachowskiego)
Spotkanie ze znanym śpiewającym poetą, który jeden z tomików swoich wierszy poświęcił Kazimierzowi. Koncert wpisuje się w obchody dziesięciolecia powstania Domu Kuncewiczów jako Oddziału Muzeum Nadwiślańskiego. Wstęp wolny.

17:00 Kino za Rogiem: "Fotograf" reż. Waldemar Krzystek Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki
Bilet: 8 zł


19:19 Koncert TZN Xenna – punk (Klubojadalnia Przystanek Korzeniowa, ul. Doły 43)20:30 Nocne zwiedzanie Kazimierza - zbiórka przy Studni w Rynku

13 września, niedziela

Święto Bulwy w Magicznych Ogrodach – Trzcianki koło Janowca
Wyścigi w workach, zawody w noszeniu dyń, a także marchewkowa sztafeta czeka na wszystkich, którzy w najbliższy weekend pojawią się w Magicznych Ogrodach na Świecie Bulwy. Oprócz tego  pokazy władania mieczem w wykonaniu Krasnoludów i żarty bulwiaka Topinambura.

V Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych
10:00 – 11:00 – koncerty podczas rejsu statkiem po Wiśle – statek
11:00 – 12:30 – koncert plenerowy – Rynek

10:00 Inscenizacja historyczna na zamku w Janowcu
W niedzielę na janowieckim zamku ponowne spotkanie z historią. W programie: pokazy walk u prelekcje oraz zwiedzanie muzeum z duchami.

11:00 Przejazd kolejką wąskotorową (stacja w Karczmiskach)

12:00 Wystawa „Owad - przyjaciel czy wróg?” (Oddział Przyrodniczy Muzeum Nadwiślańskiego, ul. Puławska)
Zapraszamy na uroczyste otwarcie wystawy.

Skomentuj


Dodane komentarze (7)

 • Redakcja
  Święto Jesieni jest 27 wwrześnia.
 • Ania
  A kiedy będą dożynki czy "święto jesieni"
 • pijany znad Grodarza
  Dlaczego nie informujecie, że na Rynku bedzie tańczył facet bedacy pod wplywem ?
  Było fajnie, kiedy tańczył, ale wyraznie przeszkadzaly mu orkiestry, bo zajmowaly dużą część Rynku. Dobrze też, że nie ma w tym czasie policji, która ZAKLÓCILABY spokój tańczacemu. Wiadomym też , że formacje policyjne nie znoszą muzyki i tańców.
  ps. stało sie tradycją, że podczas wystepow artystycznych tańczy facet będący pod wpływem. Wcześniej ukraińskim artystom, dzisij litewskim i polskim. Może to i dobrze, że mlodzi artysci ,i to zza granicy, podpatrują leciwego faceta bedącego pod wpływem. Niech sie uczą.
 • szok
  i strzelił AŻ 3 gole.... no no no fiu fiu nie byle co panie to tego tamto ten
 • Maciej Polkowski
  Udział w spotkaniu jest dobrowolny! Umówiliśmy się, że będziemy rozmawiać wyłącznie o sporcie...Kto nie wierzy niech przyjdzie i się sam przekona. A pan Kucharski nie startuje w najbliższych wyborach. Zero, kropka proszę Marka...
 • Marek
  Paranoja ,kopaczy wybierają do Sejmu,PO wykorzystuje ich do głosowań.Za ponad miesiąc wybory ,szukają poparcia. Myślcie ludziska wybierajcie ludzi dobrze wykształconych.
 • Maciej Polkowski
  Z CEZARYM KUCHARSKIM W CZTERY OCZY
  Już w najbliższy wtorek - 15 września - wszystkich miłośników sportu, a piłki nożnej w szczególności czeka nie lada gratka. Otóż do Kazimierza przyjeżdża Cezary Kucharski. W ostatnim okresie głośno o nim szczególnie z tego powodu, że jest menedżerem naszego najsławniejszego piłkarza - Roberta Lewandowskiego, napastnika Bayernu Monachium. Warto jednak pamiętać, że Kucharski to były reprezentant Polski w piłce nożnej (17 występów, 3 gole). Urodzony w Łukowie, jest wychowankiem tamtejszych Orląt. Grał m.in. w Siarce Tarnobrzeg, Legii Warszawa, Górniku Łęczna, a także za granicą w hiszpańskim Realu Sporting de Gijón i Iraklisie Saloniki. Jest posłem na Sejm RP VII kadencji z okręgu lubelskiego.
  Spotkanie rozpocznie o godzinie 14.00 w Zespole Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza przy Nadwiślańskiej 9. Wszyscy zainteresowani mile widziani.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę