Owad - przyjaciel czy wróg?

Skomentuj (2)

Owady jednych fascynują, innych zaś przerażają. Jednak czy jest się czego bać?  Całą prawdę o tych malutkich stworzeniach poznamy w najbliższą niedzielę 13 września podczas otwarcia wystawy zatytułowanej „Owad – przyjaciel czy wróg?”.

W Oddziale Przyrodniczym Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym w najbliższą niedzielę 13 września odbędzie się otwarcie wystawy czasowej pt. „Owad – przyjaciel czy wróg?”. Rozpoczęcie imprezy zaplanowano na godzinę 12.00.

- Owady to najliczniejsza i najbardziej zróżnicowana grupa zwierząt – piszą organizatorzy. – Dzięki ogromnej rozrodczości, zdolności do lotu oraz łatwości w przystosowaniu się do różnych środowisk i warunków życia zasiedliły niemal wszystkie zakątki Ziemi. Od zarania dziejów towarzyszą człowiekowi. Na co dzień umykają naszej uwadze, są często lekceważone i niedostrzegane ze względu na małe rozmiary ciała. Jednak ich obecność odgrywa ogromną rolę w naszym świecie. (…) Z jednej strony są sprzymierzeńcami człowieka, z drugiej strony wrogami, z którymi trwa ciągła walka. (…) Często budzą strach, ale potrafią także zachwycać. Od najdawniejszych czasów inspirują nie tylko przyrodników, ale także filozofów i artystów.

Jaka jest prawda o owadach? Czy faktycznie należy się bać tych malutkich stworzeń? A może wprost przeciwnie, trzeba im dziękować za obecność i pomoc? Udział w niedzielnym wydarzeniu wydaje się być idealną okazją do uzyskania odpowiedzi na te pytania. Tym bardziej, że po otwarciu wystawy zaplanowano prelekcję poświęconą owadom, którą wygłosi dr Izabela Kot - pracownik Katedry Entomologii Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

Warto wspomnieć również o tym, że podczas wernisażu odbędzie się także degustacja… smażonych owadów oraz miodów.

Wystawę prezentowaną w Muzeum Przyrodniczym oglądać będzie można do 31 sierpnia 2016 roku.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (2)

  • Do Jana
    @Janek ty chyba nie widziales cyganek,co robia w tym miescie.Co tam dzik.Przejdz sie po rynku w weekendi cie plaga tych cyganek zaczepi.Moi znajomi widzieli jak cyganka wyrwala pieniadze z reki turyscie,ale coz dzik wrog.
  • janek
    Dzik nasz wrog. Sieje spustoszenie. Tym by sie burmistrz zajal a nie cygankami. One zeruja na turystach dzik na maszych polach.

Mapa

Muzea

Muzeum Nadwiślańskie / Oddział Przyrodniczy


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę