Owad - przyjaciel czy wróg?

Skomentuj (2)

Owady jednych fascynują, innych zaś przerażają. Jednak czy jest się czego bać?  Całą prawdę o tych malutkich stworzeniach poznamy w najbliższą niedzielę 13 września podczas otwarcia wystawy zatytułowanej „Owad – przyjaciel czy wróg?”.

W Oddziale Przyrodniczym Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym w najbliższą niedzielę 13 września odbędzie się otwarcie wystawy czasowej pt. „Owad – przyjaciel czy wróg?”. Rozpoczęcie imprezy zaplanowano na godzinę 12.00.

- Owady to najliczniejsza i najbardziej zróżnicowana grupa zwierząt – piszą organizatorzy. – Dzięki ogromnej rozrodczości, zdolności do lotu oraz łatwości w przystosowaniu się do różnych środowisk i warunków życia zasiedliły niemal wszystkie zakątki Ziemi. Od zarania dziejów towarzyszą człowiekowi. Na co dzień umykają naszej uwadze, są często lekceważone i niedostrzegane ze względu na małe rozmiary ciała. Jednak ich obecność odgrywa ogromną rolę w naszym świecie. (…) Z jednej strony są sprzymierzeńcami człowieka, z drugiej strony wrogami, z którymi trwa ciągła walka. (…) Często budzą strach, ale potrafią także zachwycać. Od najdawniejszych czasów inspirują nie tylko przyrodników, ale także filozofów i artystów.

Jaka jest prawda o owadach? Czy faktycznie należy się bać tych malutkich stworzeń? A może wprost przeciwnie, trzeba im dziękować za obecność i pomoc? Udział w niedzielnym wydarzeniu wydaje się być idealną okazją do uzyskania odpowiedzi na te pytania. Tym bardziej, że po otwarciu wystawy zaplanowano prelekcję poświęconą owadom, którą wygłosi dr Izabela Kot - pracownik Katedry Entomologii Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

Warto wspomnieć również o tym, że podczas wernisażu odbędzie się także degustacja… smażonych owadów oraz miodów.

Wystawę prezentowaną w Muzeum Przyrodniczym oglądać będzie można do 31 sierpnia 2016 roku.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (2)

  • Do Jana
    @Janek ty chyba nie widziales cyganek,co robia w tym miescie.Co tam dzik.Przejdz sie po rynku w weekendi cie plaga tych cyganek zaczepi.Moi znajomi widzieli jak cyganka wyrwala pieniadze z reki turyscie,ale coz dzik wrog.
  • janek
    Dzik nasz wrog. Sieje spustoszenie. Tym by sie burmistrz zajal a nie cygankami. One zeruja na turystach dzik na maszych polach.

Mapa

Muzea

Muzeum Nadwiślańskie / Oddział Przyrodniczy


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę