V Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych

Skomentuj (2)

Najbliższy weekend upłynie w Kazimierzu i okolicach pod znakiem orkiestr dętych. Już w piątek 11 września rozpoczyna się w Puławach V Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych, którego uczestnicy koncertować będą także w Nałęczowie, Baranowie, Janowcu i oczywiście Kazimierzu Dolnym.

600 artystów z 12 orkiestr dętych z Polski i zagranicy weźmie udział w V Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Dętych w Puławach. Zobaczymy i usłyszymy zespoły ze Lwowa i Wilna oraz z Starej Błotnicy, Rząśni, Rajska, Żytna, Przysuchy, Dzierzgowa, Koronowa, Czajkowa oraz pobliskiej Końskowoli. Koncerty odbywać się będą przez trzy dni festiwalowe od 11 do 13 września nie tylko w Puławach, ale także w Nałęczowie, Baranowie, Janowcu i oczywiście w Kazimierzu Dolnym.

Festiwal rozpocznie się uroczyście 11 września o godzinie 16.00 w Puławach koncertem na Skwerze Niepodległości. W Kazimierzu orkiestr posłuchać będzie można i obejrzeć pokazy musztry paradnej już następnego dnia – w sobotę, a także w niedzielę na Rynku. Koncerty odbędą się także na statkach i towarzyszyć będą uczestnikom wiślanych wycieczek.

Program koncertów w Kazimierzu

Sobota 12 września

Godz. 10.30 – 12.00
– koncerty podczas rejsu statkiem po Wiśle – statek
Godz. 15.00 – 16.30 – pokazy musztry paradnej i koncerty plenerowe – Rynek

Niedziela 13 września

Godz. 10.00 – 11.00 –
koncerty podczas rejsu statkiem po Wiśle – statek
Godz. 11.00 – 12.30 – koncert plenerowy – Rynek

Organizatorem imprezy jest puławskie Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży „Promyk”.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (2)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę