V Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych

Skomentuj (2)

Najbliższy weekend upłynie w Kazimierzu i okolicach pod znakiem orkiestr dętych. Już w piątek 11 września rozpoczyna się w Puławach V Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych, którego uczestnicy koncertować będą także w Nałęczowie, Baranowie, Janowcu i oczywiście Kazimierzu Dolnym.

600 artystów z 12 orkiestr dętych z Polski i zagranicy weźmie udział w V Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Dętych w Puławach. Zobaczymy i usłyszymy zespoły ze Lwowa i Wilna oraz z Starej Błotnicy, Rząśni, Rajska, Żytna, Przysuchy, Dzierzgowa, Koronowa, Czajkowa oraz pobliskiej Końskowoli. Koncerty odbywać się będą przez trzy dni festiwalowe od 11 do 13 września nie tylko w Puławach, ale także w Nałęczowie, Baranowie, Janowcu i oczywiście w Kazimierzu Dolnym.

Festiwal rozpocznie się uroczyście 11 września o godzinie 16.00 w Puławach koncertem na Skwerze Niepodległości. W Kazimierzu orkiestr posłuchać będzie można i obejrzeć pokazy musztry paradnej już następnego dnia – w sobotę, a także w niedzielę na Rynku. Koncerty odbędą się także na statkach i towarzyszyć będą uczestnikom wiślanych wycieczek.

Program koncertów w Kazimierzu

Sobota 12 września

Godz. 10.30 – 12.00
– koncerty podczas rejsu statkiem po Wiśle – statek
Godz. 15.00 – 16.30 – pokazy musztry paradnej i koncerty plenerowe – Rynek

Niedziela 13 września

Godz. 10.00 – 11.00 –
koncerty podczas rejsu statkiem po Wiśle – statek
Godz. 11.00 – 12.30 – koncert plenerowy – Rynek

Organizatorem imprezy jest puławskie Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży „Promyk”.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (2)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę