Będzie nowy plac zabaw?

Skomentuj (4)

zobacz więcej (12)

Stan kazimierskiego placu zabaw przy Małym Rynku pozostawia wiele do życzenia. Pojawiła się jednak możliwość zdobycia funduszy na remont tego terenu. O tym, jak powinien wyglądać nowy plac zabaw, rozmawiano podczas konsultacji społecznych zorganizowanych przez Urząd Miasta.

W trakcie spotkania burmistrz Andrzej Pisula, zastępca burmistrza Hubert Banaszek oraz doradca ds. projektów Mariusz Nieróbca przedstawili zebranym, niestety dość nielicznie, mieszkańcom wstępny projekt remontu placu zabaw. 

 

- Chcemy Państwu przedstawić propozycje odbudowy czy też rewitalizacji placu zabaw. Pojawiły się na horyzoncie zewnętrzne środki finansowe, z których można by skorzystać. Chodzi o Lokalną Grupę Działania „Zielony Pierścień” – wyjaśnił cel spotkania burmistrz Andrzej Pisula. - Czy się uda, zobaczymy, bo w tym roku takich projektów może być złożonych bardzo dużo.

 

LGD ogłosiło nabór wniosków na budowę lub przebudowę ogólnodostępnej infrastruktury rekreacyjnej (boiska, place zabaw, plenerowe siłownie, inne obiekty rekreacyjne), która będzie bezpośrednio służyć mieszkańcom na obszarze objętym Lokalną Strategią Rozwoju do aktywnego spędzania czasu wolnego.

 

Zarówno od strony władz miejskich jak i zebranych mieszkańców padło wiele propozycji na innowacje na placu zabaw: zapewnienie urządzeń dla szerszej niż dotychczas grupy wiekowej - od 12 miesiąca do 14 roku życia, stworzenie kącika edukacyjnego, zakupienie urządzeń dostosowanych do dzieci wymagających specjalnej opieki. W ramach budżetu projektu zostałyby też wymieniony piasek na placu zabaw. 


Każdy wniosek składany do LDG w tym temacie będzie oceniony pod kilkoma kryteriami, także wielkości wsparcia finansowego. By uzyskać najwyższą ocenę, budżet projektu nie może przekroczyć 78 tys. zł. Jeśli wniosek zostanie przyjęty przez LGD zapewni to zrefundowanie 63% kosztów budowy. Wnioski będzie można składać od 17 października do 15 listopada.

 

Urządzenia, jakie zostaną wpisane do projektu nowego placu zabaw, ostatecznie wybrano w środę, podczas drugiego spotkania w tej sprawie. Odbyło się ono w Urzędzie Miasta i uczestniczyli w nim przedstawiciele Urzędu oraz delegacja mieszkańców. 

 

- Informacji czy projekt otrzyma dofinansowanie możemy spodziewać się pod koniec 2016 roku – czytamy dziś na stronie Urzędu Miasta.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (2)

 • gość
  Przeczytaj dokładnie Zniesmaczona ,masz problem z czytaniem ze zrozumieniem.nie pisz bzdur.
 • Zniesmaczona
  Za 78 tysięcy to można zrobić kawał solidnej drogi. Z marmuru będzie ten plac? Panie burmistrzu bierz się Pan za oszczędne gospodarowanie.
  • Rycho
   Czuję absmak jak czytam takie wpisy
  • pijany znad Grodarza
   "To dawne, zapomniane zapożyczenie z języka niemieckiego („Abschmack”), które odkurzył niedawno Jarosław Kaczyński po uroczystościach na Westerplatte, nie zasługuje na aprobatę, gdyż łatwo daje się je zastąpić rodzimymi odpowiednikami „niechęć” czy „niesmak”

   - Co Pan sądzi o słowie „absmak” używanym ostatnio przez polityków? - pyta Czytelnik ze Szwecji Marian Waszkiewicz (wx@g.se). - Mnie się ono strasznie nie podoba, ale nie wiem, co o nim sądzić, gdyż nigdzie nie znajduję informacji na jego temat."

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę