Siłownia plenerowa oficjalnie otwarta!

Skomentuj (5)

zobacz więcej (16)

Przecięciem wstęgi, której zielony kolor nieodparcie kojarzy się ze zdrowiem i ekologią, siłownia plenerowa została uroczyście otwarta. W miniuroczystości udział wzięli burmistrz miasta Andrzej Pisula wraz z zastępcą, który czuwał nad realizacją projektu, oraz inicjatorzy przedsięwzięcia – radna Rady Miejskiej Ewa Wolna i radny Rady Powiatu Marcin Pisula.

Siłownia plenerowa usytuowana w pobliżu kazimierskiej mariny to pierwsza realizacja zrealizowana w ramach kazimierskiego budżetu obywatelskiego, który w finansach Kazimierza zaistniał z inicjatywy burmistrza Andrzeja Pisuli i jego poprzedniego zastępcy Krzysztofa Wawra.

- To bardzo dobry pomysł, że budżet obywatelski jest w Kazimierzu i mieszkańcy sami mogą decydować o przeznaczeniu choć niewielkiej części funduszy gminnych – mówił podczas otwarcia siłowni jeden inicjatorów przedsięwzięcia radny Marcin Pisula.

Siłownia plenerowa, o którą wnioskowało niezależnie dwoje radnych radna Rady Miejskiej Ewa Wolna i radny Rady Powiatu Marcin Pisula, wynikała z potrzeb młodszej części mieszkańców Kazimierza.

- Chociaż sama za bardzo usportowiona nie jestem, myślę, że to będzie bardzo fajny plac zabaw dla trochę starszych dzieci – powiedziała podczas otwarcia Ewa Wolna. – I dla seniorów również – dodał Marcin Pisula.

Dorośli już swój plac zabaw mają. Teraz czas najwyższy wyremontować plac zabaw dla dzieci. Miejsce, które zostało urządzone z inicjatywy Społecznego Komitetu Odbudowy Placu Zabaw w 2005 r. ma za sobą już ponad 10 lat użytkowania i wymaga generalnego remontu. Miasto zamierza wnioskować o środki na ten cel do Lokalnej Grupy Działania. W ramach tej inwestycji planowana jest całkowita wymiana urządzeń, ławeczek i piasku w podłożu. Czy uda się to jednak zrealizować w następnym roku, będzie zależało od oceny wniosku.

Na razie jednak mija czas aplikowania o środki z budżetu obywatelskiego. Dotychczas do urzędu miasta nie wpłynął żaden wniosek o budżetowe 25 tys. zł. Termin składania dokumentów mija z końcem września. Formularz zgłoszeniowy można pobrać tutaj: http://www.kazimierz-dolny.pl/file/7183/Formularz+zg%C5%82oszenia-1.doc.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (5)

 • Linka
  Proszę nie narzekać, biegać jest gdzie, a mięśni nie rozciąga się na przyżądach. Siłownia fajna, z tego co zaobserwowałam, często wykorzystywana.
 • Kazimierzak
  Pomysł na zrobienie siłowni zewnętrznej zaproponował zupełnie kto inny, proszę nie przypisywać sobie zasług. W siłowni brak co najmniej dwóch podstawowych urządzeń, biegacza i narciarza / nie ma na czym rozciągnąć mięśni kończyn dolnych i górnych.
 • Znany
  No pięknie przypisują sobie niektórzy zasługi, z tego co wiem to zupełnie kto inny poddał pomysł na zrobienie siłowni zewnętrznej - to jedna sprawa, druga sprawa to w zestawie brak jest 2 podstawowych urządzeń / biegacza i nart biegówek/ bo to jest najważnejsze w całym zestawie. Na którym urządzeniu można rozciągać mięśnie nóg może ci wspaniali pomysłodawcy mi powiedzą, a może ten doswiadczony terapeuta, który wybierał te urządzenia, bo na tych kółeczkach to chyba Pan Marcin z koleżanką będą się wyginać.
 • Berberys
  W grudniu popoludniu powinni to oddac. Moze by pan burmistrz wyjasnil czemu tak prosta rzecz szykowal prawie rok? Moze by chociaz przepraszam powiedzial. Cieszyc sie mozemy ze w ogole powstala.
 • pijany znad Grodarza
  Zdjęcie nr 10.
  W razie wojny , stacja radiolokacyjna.

Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę