Siłownia plenerowa oficjalnie otwarta!

Skomentuj (5)

zobacz więcej (16)

Przecięciem wstęgi, której zielony kolor nieodparcie kojarzy się ze zdrowiem i ekologią, siłownia plenerowa została uroczyście otwarta. W miniuroczystości udział wzięli burmistrz miasta Andrzej Pisula wraz z zastępcą, który czuwał nad realizacją projektu, oraz inicjatorzy przedsięwzięcia – radna Rady Miejskiej Ewa Wolna i radny Rady Powiatu Marcin Pisula.

Siłownia plenerowa usytuowana w pobliżu kazimierskiej mariny to pierwsza realizacja zrealizowana w ramach kazimierskiego budżetu obywatelskiego, który w finansach Kazimierza zaistniał z inicjatywy burmistrza Andrzeja Pisuli i jego poprzedniego zastępcy Krzysztofa Wawra.

- To bardzo dobry pomysł, że budżet obywatelski jest w Kazimierzu i mieszkańcy sami mogą decydować o przeznaczeniu choć niewielkiej części funduszy gminnych – mówił podczas otwarcia siłowni jeden inicjatorów przedsięwzięcia radny Marcin Pisula.

Siłownia plenerowa, o którą wnioskowało niezależnie dwoje radnych radna Rady Miejskiej Ewa Wolna i radny Rady Powiatu Marcin Pisula, wynikała z potrzeb młodszej części mieszkańców Kazimierza.

- Chociaż sama za bardzo usportowiona nie jestem, myślę, że to będzie bardzo fajny plac zabaw dla trochę starszych dzieci – powiedziała podczas otwarcia Ewa Wolna. – I dla seniorów również – dodał Marcin Pisula.

Dorośli już swój plac zabaw mają. Teraz czas najwyższy wyremontować plac zabaw dla dzieci. Miejsce, które zostało urządzone z inicjatywy Społecznego Komitetu Odbudowy Placu Zabaw w 2005 r. ma za sobą już ponad 10 lat użytkowania i wymaga generalnego remontu. Miasto zamierza wnioskować o środki na ten cel do Lokalnej Grupy Działania. W ramach tej inwestycji planowana jest całkowita wymiana urządzeń, ławeczek i piasku w podłożu. Czy uda się to jednak zrealizować w następnym roku, będzie zależało od oceny wniosku.

Na razie jednak mija czas aplikowania o środki z budżetu obywatelskiego. Dotychczas do urzędu miasta nie wpłynął żaden wniosek o budżetowe 25 tys. zł. Termin składania dokumentów mija z końcem września. Formularz zgłoszeniowy można pobrać tutaj: http://www.kazimierz-dolny.pl/file/7183/Formularz+zg%C5%82oszenia-1.doc.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (5)

 • Linka
  Proszę nie narzekać, biegać jest gdzie, a mięśni nie rozciąga się na przyżądach. Siłownia fajna, z tego co zaobserwowałam, często wykorzystywana.
 • Kazimierzak
  Pomysł na zrobienie siłowni zewnętrznej zaproponował zupełnie kto inny, proszę nie przypisywać sobie zasług. W siłowni brak co najmniej dwóch podstawowych urządzeń, biegacza i narciarza / nie ma na czym rozciągnąć mięśni kończyn dolnych i górnych.
 • Znany
  No pięknie przypisują sobie niektórzy zasługi, z tego co wiem to zupełnie kto inny poddał pomysł na zrobienie siłowni zewnętrznej - to jedna sprawa, druga sprawa to w zestawie brak jest 2 podstawowych urządzeń / biegacza i nart biegówek/ bo to jest najważnejsze w całym zestawie. Na którym urządzeniu można rozciągać mięśnie nóg może ci wspaniali pomysłodawcy mi powiedzą, a może ten doswiadczony terapeuta, który wybierał te urządzenia, bo na tych kółeczkach to chyba Pan Marcin z koleżanką będą się wyginać.
 • Berberys
  W grudniu popoludniu powinni to oddac. Moze by pan burmistrz wyjasnil czemu tak prosta rzecz szykowal prawie rok? Moze by chociaz przepraszam powiedzial. Cieszyc sie mozemy ze w ogole powstala.
 • pijany znad Grodarza
  Zdjęcie nr 10.
  W razie wojny , stacja radiolokacyjna.

Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę