Nieczynne do odwołania

Skomentuj (5)

Burmistrz Kazimierza Dolnego informuje, że z uwagi na stan techniczny urządzeń zabawowych zostaje zamknięty plac zabaw.

Jedyny w mieście plac zabaw został wyłączony z użytkowania decyzją burmistrza Kazimierza 19 października.

- Podejmowane są wszelkie starania, aby istniejące urządzenia zabawowe na placu zabaw wyremontować lub też - w przypadku pozyskania na ten cel środków zewnętrznych - wymienić na nowe w 2017 r. – mówi burmistrz Andrzej Pisula. – Za zaistniałe w związku z zamknięciem placu zabaw trudności przepraszamy.

Skomentuj


Dodane komentarze (5)

 • pijany znad Grodarza
  @ Fanka. Najwyższy czas WIEDZIEĆ co może Burmistrz..
  PRAWO
  BURMISTRZ
  Burmistrz (wójt, prezydent miasta) - jednoosobowy organ wykonawczy gminy. Burmistrz jest organem wykonawczym w jednostce samorządowej, w której siedziba władz znajduje się w mieście położonym na terytorium tej gminy. W miastach powyżej 100 tys. mieszkańców organem wykonawczym jest prezydent miasta, w pozostałych jednostkach - wójt. Burmistrz (wójt, prezydent miasta) wykonuje uchwały rady gminy i zadania gminy określone przepisami prawa - m.in. przygotowuje projekty uchwał rady gminy i określa sposób ich wykonywania. W jego wyłącznych kompetencjach leży gospodarowanie mieniem komunalnym i wykonywanie budżetu oraz zatrudnianie kierowników gminnych jednostek organizacyjnych. W realizacji zadań własnych gminy burmistrz (wójt, prezydent) podlega wyłącznie radzie gminy, która stanowi także o kierunkach oraz decyduje w strategicznych kwestiach majątkowych gminy. Jako organ administracji posiada ustalone kompetencje do rozstrzygania w sprawach indywidualnych - wydaje indywidualne decyzje w zakresie wszystkich zadań gminy.
 • K.W
  Gdybyście byli Państwo na konsultacjach społecznych ws. placu wiedzielibyście, że dzięki zamknięciu placu zabaw Kazimierz ma większe szanse na otrzymanie zewnętrznych pieniędzy na remont. Trzeba się interesować a nie narzekać.
 • VINCENTO
  JAKI BURMISTRZ TAKI I PLAC ZABAW .......COZ, CZAS CHYBA SPAKOWAC SIE PANIE KOLEGO I NA GRZEBIENIU CZY TAM NA TYM LISCIU ZAGRAC ..TO BEDZIE CHYBA LATWIEJSZE
 • trener
  to jakiś cyrk. trzy urządzenia na krzyż i nie ma pieniędzy na remont? spadaj burmistrzu na mandolinie grać
 • Fanka
  Przerasta burmistrz remont kilku urządzeń... Z czym do ludzi. Z czym do ludzi? Po trzy kroć z czym do ludzi?

Mapa

Oświata

szkoła


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2021! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Zaskocz ją na Walentynki 2021. Wyjedź razem z nim w nieznane. Zobacz oferty walentynkowe na romantyczny weekend dla dwojga.
Pokaż stopkę