Akcja: dośnieżanie

Skomentuj (3)

zobacz więcej (14)

Minionej nocy temperatura spadła sporo poniżej zera. Na stokach narciarskich położonych w Kazimierzu Dolnym i okolicach trwa więc akcja dośnieżania tras zjazdowych. Sezon tuż tuż. Jako pierwsza rusza Stacja Kazimierz.

Od kalendarzowej zimy dzieli nas niespełna dziesięć dni. Jednak patrząc na zewnętrzne termometry, można z całą pewnością stwierdzić, że zima do Polski już zawitała. W naszym regionie minionej nocy temperatura spadła do -10 stopni Celsjusza i choć teraz jest nieco cieplej, mróz wciąż się utrzymuje.

Na stokach narciarskich położonych w Kazimierzu Dolnym i okolicy trwa więc wielkie dośnieżanie tras zjazdowych. Wszystko wskazuje na to, że sezon narciarski tuż tuż.

Na Stacji Narciarskiej Kazimierz jest już 30 – 40 cm śniegu, a dośnieżanie wciąż trwa. Przypomnijmy, że ośrodek oferuje narciarzom 4 trasy zjazdowe o długości: 590m, 470m, 250m i 110m oraz Snow Park i trasę saneczkową.

- Jest mróz, śnieżymy najdłuższą trasę – informują właściciele Stacji Narciarskiej Kazimierz. – Dziś 14 grudnia otwieramy!

Jak w tym momencie wygląda sytuacja na kazimierskim stoku? Wystarczy spojrzeć na podgląd z kamerki. Śniegu przybywa z godziny na godzinę.

Ośrodek narciarsko – snowboardowy w Rąblowie również szykuje się do otwarcia.

-  Śnieżymy! – czytamy na stronie internetowej ośrodka. - Informacje będziemy podawać na bieżąco.

NartSport dla miłośników zimowych sportów co roku przygotowuje 4 trasy zjazdowe o długości: 420m, 300m, 180m i 160m, oślą łączkę, karuzelę oraz snowpark. Kiedy stok zostanie otwarty? Prawdopodobnie będzie to przyszły piątek. Jednak jak wyglądają aktualne warunki, możemy podejrzeć – tu.

Stok narciarski w Parchatce również jest już do zimy przygotowany. Brakuje jedynie śniegu na trasach zjazdowych: dwóch o długości 420m i jednej krótkiej - 100m.

- Śnieżymy! Może tym razem pogoda dopisze – informują właściciele ośrodka w Parchatce. - Sprawdzajcie komunikaty. Do zobaczenia wkrótce na stoku.

Wszystko wskazuje na to, że już w najbliższy weekend uda nam się pojeździć na nartach. Jednak pewność będziemy mieć wtedy, gdy ośrodki wydadzą konkretne komunikaty. O czym oczywiście będziemy informować.

Skomentuj


Dodane komentarze (3)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę