Imprezy i wydarzenia w Kazimierzu Dolnym


Nie znaleziono imprez w danym terminie

Aktualności Kazimierz Dolny

Kazimierscy uczniowie klas maturalnych studniówki mają już za sobą, teraz (miejmy nadzieję) uczą się pilnie i odliczają dni do egzaminu dojrzałości. W ubiegłą sobotę 31 stycznia na balu bawili się uczniowie Liceum Ogólnokształcącego, tydzień wcześniej Zespołu Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza.
W Kamienicy Celejowskiej nastąpiło uroczyste otwarcie wystawy "Papież Pielgrzym. Jan Paweł II na znaczkach pocztowych świata", na której można obejrzeć 1620 znaczków z 123 krajów. Właścicielem kolekcji jest prof. Waldemar Chrostowski Do Kazimierza wystawa dotarła po ekspozycji w Galerii Pałacu Prezydenckiego.

Dziękujemy

Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy Zespole Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym chciałby za pośrednictwem Portalu kazimierskiego złożyć serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom, którzy wrzucili do puszek 35 naszych młodych kwestarzy z kazimierskich szkół - Zespołu Szkół i Szkoły Podstawowej - oraz puławskiego Gimnazjum nr 2 w sumie aż 8519 zł 51 gr.

W Kazimierzu straszy!

Krąg Młodych Miłośników Starego Kazimierza działający przy Zespole Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym przygotował dla czytelników Portalu dwie nowe ludowe opowieści. Pierwsza dotyczy niezwykłych zjawisk na żydowskim cmentarzu, druga tajemniczej postaci pojawiającej się na ruinach zamku.

W niedzielę w Kazimierzu odbyła się uroczystość uczczenia 141 rocznicy wybuchu powstania styczniowego. W kościele farnym odprawiono mszę świętą, w której uczestniczyli mieszkańcy miasta, kombatanci AK i młodzież szkolna.
"Wszystkie wielkie rzeczy wydarzyły się na świecie tylko dlatego, że ktoś zrobił więcej niż musiał" - Hermann Gmeiner

Takie motto towarzyszyło uroczystemu Koncertowi Noworocznemu, dedykowanemu wszystkim, którzy zechcą wesprzeć inicjatywę budowy obiektów sportowych. Koncert odbył się z inicjatywy Burmistrza Kazimierza Dolnego oraz Społecznego Komitetu Budowy Obiektów Sportowych.

PAPIEŻ PIELGRZYM

2 lutego 2004 r. o 16.00 w Kamienicy Celejowskiej nastąpi otwarcie wystawy "Papież Pielgrzym. Jan Paweł II na znaczkach pocztowych świata"

Galeria Bezdomna

W siedzibie Kolegium Artystycznego UMCS w Kazimierzu Dolnym trwa wystawa Galerii Bezdomnej. Jest to inicjatywa dwóch fotografików - Tomasza Sikory i Andrzeja Świetlika, którzy poprzez organizowanie tego typu ekspozycji umożliwiają zaprezentowanie swoich prac wszystkim chętnym.

Orkiestra tusz (ż)!

W Zespole Szkół przy ul. Nadwiślańskiej trwają przygotowania do XII finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pierwszy raz Orkiestra zagrała tu podczas V finału, zaś dwa lata później swoją działalność rozpoczął Sztab Orkiestry.
W ostatnią sobotę pod choinką na kazimierskim Rynku można było posłuchać kolęd w wykonaniu chóru z Kościoła Garnizonowego w Puławach.

Dla amatorów białego szaleństwa przygotowaliśmy najważniejsze informacje dotyczące najbliżej położonych od Kazimierza wyciągów, znajdujących się w Rąblowie.

Restauracja "U Fryzjera" przygotowała na rok 2004 niespodziankę - oryginalny kalendarz ze zdjęciami miasteczka.

Witaj roku 2004!

Jak zwykle w Sylwestra o północy na kazimierskim Rynku strzeliły korki od szampanów, a w niebo poleciały kolorowe sztuczne ognie.

Nowa tradycja?

Szopka bożonarodzeniowa w kazimierskiej Farze wzbudza zaciekawienie mieszkańców i turystów. Święta Rodzina, trzej królowie, stajenka, owieczki i choinki wykonane są z piernika. Ich twórcą jest piekarz, słynący już ze swoich kogutów - Cezary Sarzyński. Być może wypiekane szopki staną się nową tradycją w Kazimierzu?

Wesołych Świąt!

Jak obyczaj każe stary,
według ojców naszych wiary,
chcemy złożyć Wam życzenia,
z dniem Bożego Narodzenia.

Niech ta Gwiazdka Betlejemska,
która wschodzi tuż po zmroku,
da Wam szczęście i pomyślność,
w nadchodzącym Nowym Roku.

Z myślą o ekologii

Zakończyła się przebudowa kolektora sanitarnego w ulicy Zamkowej. Teraz ścieki komunalne będą odprowadzone przez szczelne rury kanalizacyjne a duża ulewa nie zagrozi ich przedostaniu się przez kanał burzowy.

Spotkanie wigilijne

Konkurs kulinarny na potrawę wigilijną i kiermasz ozdób choinkowych towarzyszyły spotkaniu wigilijnemu zorganizowanemu w czwartek 18 grudnia w Bibliotece Miejskiej.
Rozpoczyna się sprzedaż cegiełek na budowę Szkolnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kazimierzu Dolnym. Cegiełki o wartości 5zł, 10 zł, 20zł, 50 zł lub 100 zł będzie można nabyć m.in. w Urzędzie Miasta, galeriach, sklepach i pensjonatach.

Partnerzy z Berlina

W ramach partnerstwa miast Kazimierza Dolnego i Berlina-Steglitz młodzież z kazimierskiego Liceum Ogólnokształcącego wyjechała na wycieczkę do Berlina.
W Kazimierskim Ośrodku Kultury, przy "śpiewie ptaków" można oglądać prace Ewy Siemińskiej. Wernisaż odbył się w sobotę, zaś wystawa potrwa do końca stycznia.
Pokaż stopkę