Spotkanie przy fortepianie

Po raz kolejny w Kazimierskim Ośrodku Kultury odbył się koncert z cyklu „Spotkanie przy fortepianie”, zorganizowany przez Stowarzyszenie „W stronę sztuki”, wspierające utalentowanych artystycznie młodych ludzi.
Tym razem publiczność wysłuchała utworów na fortepian F. Chopina w wykonaniu Arnolda Gniwka oraz utworów M. Arnolda na klarnet, które zaprezentował Franciszek Kmita przy akompaniamencie Urszuli Jansen, profesor klasy fortepianu Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. T. Szeligowskiego w Lublinie, do której uczęszczają także obaj muzycy.

Ideą „Spotkań przy fortepianie” jest nie tylko promocja uzdolnionej artystycznie młodzieży, ale także ratowanie fortepianu z Kazimierskigo Ośrodka Kultury, na którym koncertują młodzi muzycy. Instrument tuż po wojnie sprowadzili z Krakowa do Miasteczka pani Kędrowa i pan Parafianowicz.

Następny koncert odbędzie się w przedostatnią sobotę października 2004 r. Posłuchamy utworów na fortepian, oczywiście, oraz na wiolonczelę.

Skomentuj


Mapa

Kultura

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2022.
Pokaż stopkę