Wielkie nieba !

Skomentuj (7)
9 października 2004 o godzinie 17.00 w Domu Michalaków w Kazimierzu Dolnym rozpocznie się promocja powieści Wandy Michalak pt. "Wielkie nieba!" z ilustracjami Jana Michalaka. Książkę opublikowało Wydawnictwo Opus; współwydawcą jest L-Print Zbigniewa Lemiecha. W promocji weźmie udział Wiesław Komasa – aktor i profesor Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.
Wanda Michalak jest absolwentką filologii polskiej i dziennikarstwa (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu) oraz muzeologii (Uniwersytet Jagielloński). Pracowała jako dziennikarka, muzeolog, kurator zawodowy i nauczycielka. Od pięciu lat prowadzi galerię sztuki współczesnej w Domu Michalaków.

"Wielkie nieba!" z podtytułem ("Fuga" – łac. ucieczka) jest książką o przemocy i niewoli, których ofiary szukają pocieszenia poprzez – między innymi – twórczość i miłość. Styl wysoki nie jest jednak zasadniczą cechą tej powieści: użyto elementów groteski i nietypowych form narracji.

Jan Michalak – autor 18 ilustracji – jest tegorocznym absolwentem Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie: dyplom z wyróżnieniem uzyskał w pracowni prof. Krzysztofa Wachowiaka.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2022.
Pokaż stopkę