Galeria Letnia zaprasza

Skomentuj (3)
W Galerii Letnia trwa wystawa Ewy Zarzyckiej i Danuty Wierzbickiej zatytułowana "Własne życie motywu kazimierskiego, czyli walka dobra ze złem". Wernisaż odbył się 25 września.
Wystawa prezentuje różne techniki malarskie, w tym ciekawe obrazy na tkaninie. Danuta Wierzbicka uwieczniła na nich kazimierski rynek o różnych porach dnia, umieszczając go na tłach w zdecydowanych kolorach – od pomarańczowych żółci, poprzez czerwienie, po głębokie fiolety. Ciekawe są również kaligramy Ewy Zarzyckiej – zabawy słowem – kształtem graficznym liter, układem tekstu, przybierającym niekiedy znane formy np. liścia.

Wernisażowi, który odbył się 25 września towarzyszyła prezentacja filmu Ewy Zarzyckiej powstałego w 1980 r. na Albrechtówce pt. „Przemiany”, w którym główną rolę kobiecą zagrała właśnie Danuta Wierzbicka.

Obie artystki związały swoje dorosłe życie z Kazimierzem, osiadając na Albrechtówce. Ponadto, należy dodać, że Danuta Wierzbicka od 2001 r. jest pracownikiem Muzeum Nadwiślańskiego, co z dumą podkreślano podczas otwarcia wystawy.

2 i 3 października od godziny 11.00 autorki ponownie spotkają się w Galerii Letniej z miłośnikami Kazimierza.

Skomentuj


Mapa

Muzea

Manufaktura Muzealna


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2022.
Pokaż stopkę