Z Chin do Kazimierza

Skomentuj (1)
Gerard Desput to kolejny artysta prezentujący swoje prace w Kazimierskim Ośrodku Kultury. Wernisaż jego wystawy odbył się w sobotę 16 października.
GERARD DESPUT urodził się w 1934 r. Studia artystyczne rozpoczął w roku 1953 w Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi. Po ukończeniu I roku, w ramach wymiany studentów wyjechał do Chin, gdzie studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Pekinie, na wydziale grafiki (1954 – 1959). W czasie studiów uczestniczył w wielu plenerach w różnych prowincjach Chin.

Po powrocie do kraju uprawia malarstwo i grafikę współpracuje z wieloma wydawnictwami: Miesięcznikiem "Chiny", "Polska", "Nasza Ojczyzna" "Kontynenty". Projektuje plakaty, obwoluty, ilustracje, itp.

Ze względów rodzinnych (żona Chinka), utrzymuje stały kontakt z Chinami.

W swoich pracach stosuje akwarele z tuszem. Tematem są głównie krajobrazy powstałe na podstawie szkiców z okresu studiów jak i późniejszych wyjazdów do Chin.

WYSTAWY INDYWIDUALNE:
1959 – WYSTAWA PODYPLOMOWA
1961 – WARSZAWA KLUB POLSKO – CHIŃSKI
1968 – WARSZAWA GALERIA ZWIĄZKU POLSKICH ARTYSTÓW PLASTYKÓW
1984 – WARSZAWA GALERIA "PRASKA", PRACOWNIE SZTUK PLASTYCZNYCH
1990 – LONDYN POLSKI OŚRODEK SPOŁECZNO-KULTURALNY
1991 – LONDYN POLSKI OŚRODEK SPOŁECZNO- KULTURALNY
1998 – WARSZAWA "ART. NOVUM GALERY"
2000 – LUBLIN GALERIA "ZA PIECEM"
2001 – WARSZAWA GALERIA MUZEUM AZJI I PACYFIKU
2003 – ŁOMIANKI DOM KULTURY

Skomentuj


Mapa

Kultura

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2022.
Pokaż stopkę