WWW bibliotece

Skomentuj (2)
Nareszcie Miejska Biblioteka Publiczna ma stały dostęp do internetu. Czytelnię internetową uruchomiono w ramach projektu IKONKA realizowanego przez Ministerstwo Nauki i Informatyzacji.


Bezpłatny dostęp do sieci mają uczniowie i studenci, którzy te medium wykorzystują do celów edukacyjnych i informacyjnych. Pozostali użytkownicy wnoszą opłatę w wysokości 2 zł za każde 30 min. Sprawdziliśmy łącza, Kazimierski Portal Internetowy ładuje się rzeczywiście szybko.

Czym jest IKONKA?

Program IKONKA polega na uruchomieniu punktów powszechnego dostępu do internetu w bibliotekach publicznych wszystkich gmin województwa. Punkty te nazywane są "Czytelniami Internetowymi".

W ramach programu IKONKA, Ministerstwo Nauki i Informatyzacji wyposaża biblioteki w sprzęt komputerowy wraz z oprogramowaniem, oraz zapewnia bibliotekarzom podstawowe szkolenia w zakresie wykorzystywania zasobów internetu. Każda czytelnia internetowa otrzymuje bezpłatnie 3 komputery PC wyposażone w pakiet biurowy, system operacyjny i program antywirusowy, oraz sprzęt sieciowy typu WI-FI umożliwiający łączenie z internetem w bezpośrednim sąsiedztwie biblioteki.

Cele programu IKONA

Głównym celem programu jest zapewnienie jak najszerszej grupie społeczności lokalnej łatwego, powszechnego i bezpłatnego dostępu do internetu w ramach nowopowstających czytelni internetowych, zgodnie z założeniami Strategii Lizbońskiej oraz realizującej jej cele Strategii Rzeczpospolitej Polskiej - ePolska na lata 2004-2006.

Uruchamianie nowych czytelni internetowych w ramach programu IKONKA, zwłaszcza tam, gdzie dostęp do sieci jest w dużym stopniu ograniczony, otwiera społeczności możliwości dotarcia do wiedzy często dotychczas niedostępnej.

Do artykułu wykorzystano materiały Ministerstwa Nauki i Informatyzacji.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Weekend listopadowy 11-15 listopada 2023 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Pokaż stopkę