Zdobądź cztery Góry Trzech Krzyży!

zobacz więcej (6)

Góry od wieków fascynują człowieka. To miejsce, gdzie ziemia styka się z niebem. Stąd też nierzadko na ich szczytach wyobrażano sobie siedziby bogów. Na ich wierzchołkach składano im ofiary. Majestat góry sprawiał, że człowiek dostrzegał swoją małość wobec Absolutu, który na górze właśnie pochylał się nad ludzkimi problemami. Taką niemą prośbą o pomoc są stawiane na górach trzy krzyże – symbol cierpienia Chrystusa, z którym utożsamia się też cierpiący człowiek, a właściwie cała lokalna społeczność.
Jedną z najbardziej znanych na Lubelszczyźnie gór krzyżowych jest Góra Trzech Krzyży w Kazimierzu Dolnym – wzgórze o wysokości 159m n.p.m. To tutaj co najmniej od XVI w stoją trzy krzyże. Czy są one śladem dawnego cmentarzyska? Czy wystawiono je raczej na pamiątkę jednego z najazdów tatarskich? Czy może dla upamiętnienia – jak to nieraz bywało - męczeństwa zakonników – tu: sióstr norbertanek, którym Kazimierz zawdzięcza swoją nazwę? Teorie są różne.

Jakie? Przeczytacie o tym na Nocowanie.pl. Tam też dowiecie się, gdzie znajdują się pozostałe trzy Góry Trzech Krzyży w okolicach Kazimierza Dolnego. Warto się tam wybrać.
SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2021. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
To osoby tworzą świąteczną atmosferę. Jest tyle pięknych miejsce w Polsce, gdzie można spędzić Święta Wielkanocne 2021. Sprawdź listę obiektów, które przygotowały na ten czas ofertę specjalną.
Pokaż stopkę