Aktualności dla "Zespół Szkół im. Koszczyca Witkiewicza"

Pamięć ofiar Oświęcimia i innych niemieckich obozów koncentracyjnych uczczono podczas niedzielnych uroczystości w kościele świętej Anny.

Do białego rana bawili się na studniówkach uczniowie klas maturalnych kazimierskich szkół średnich. Studniówka już za nimi, teraz pozostaje liczyć dni do egzaminów…

Już po raz ósmy Kazimierz Dolny pisał listy w obronie praw człowieka w ramach XII Maratonu Pisania Listów Amnesty International. Z Zespołu Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza – gdzie od sześciu lat działa sztab – pójdzie w świat 257 listów.

72 lata temu Rosja Radziecka 17 dni po napaści niemieckiej na Polskę zaatakowała nasz kraj od wschodu. Te działania historia nazwała czwartym rozbiorem Polski. 17 września uchwalono Światowym Dniem Sybiraka. Uroczystości z tej okazji odbywają się w całej Polsce - także w Kazimierzu.

Kolejny weekend upłynie nam w atmosferze V Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Co jeszcze przed nami na dwóch filmowych brzegach Wisły?

Od początku tygodnia trwa montaż namiotów, które już 30 lipca zapełnią goście V Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu nad Wisłą.

Wędrówki po szlakach Kazimierskiego Parku Krajobrazowego, warsztaty ekologiczne, konkursy sportowe i wiedzowe, pokazy i prezentacje. Poprzez te i inne imprezy organizowane w ramach VIII Gwiaździstego Rajdu Gimnazjalnego społeczność szkolna Zespołu Szkół z Nadwiślańskiej udowadniała, że wszystkie szlaki prowadzą do Koszczyca.

Jeszcze czas na uwagi

Do 26 maja w Zespole Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza, przy ul. Nadwiślańskiej w Kazimierzu Dolnym oglądać możemy projekt zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta i gminy Kazimierz Dolny. Jeszcze tam nie byłeś? Śpiesz się.

Ponad 400 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych wystartowało 11 maja w Biegach Ulicznych o Puchar Burmistrza Kazimierza Dolnego. To już XVI edycja tej imprezy popularyzującej bieganie wśród dzieci i młodzieży.

Ponad 15 tys. zł zebrali członkowie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kazimierzu Dolnym podczas wielkiego finału 9 stycznia. Wydawałoby się, że po 19 latach istnienia tej akcji nie można spodziewać się już żadnego rekordu. A jednak!

Odtąd pamięci o Katyniu strzec będą w Kazimierzu jak i w wielu miejscach Polski nie tylko ludzie i archiwa, ale również... Matka Natura. Kiedyś posadzone tu 13 kwietnia Dęby Pamięci - jak drzewa w opowiadaniu Orzeszkowej - zaszumią następnym pokoleniom historię o 7 kazimierskich oficerach, których ciała spoczęły na "nieludzkiej ziemi"...

W tym roku mija 70 rocznica Zbrodni Katyńskiej – mordu okrytego milczeniem przez długie lata. Co wspólnego ma leżący na uboczu wielkiej polityki Kazimierz z Katyniem – symbolem cierpień zadanych przez Związek Radziecki, który za czasów PRL-u przewrotnie kazano nam czcić jako wybawiciela Polski?

Kazimierz na sportowo

13 maja kazimierski Rynek i przyległe do niego uliczki zamieniły się w wielką bieżnię. W dziewiątych już biegach ulicznych o puchar burmistrza Miasta Kazimierza Dolnego uczestniczyło 593 zawodników nie tylko z terenu naszej gminy, ale także z Janowca, Żyrzyna, Kurowa, Osin czy nawet odległego Baranowa.

Dziękujemy

Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy Zespole Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym chciałby za pośrednictwem Portalu kazimierskiego złożyć serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom, którzy wrzucili do puszek 35 naszych młodych kwestarzy z kazimierskich szkół - Zespołu Szkół i Szkoły Podstawowej - oraz puławskiego Gimnazjum nr 2 w sumie aż 8519 zł 51 gr.
Pokaż stopkę