Kazimierz na sportowo

Skomentuj (1)

zobacz więcej (10)

13 maja kazimierski Rynek i przyległe do niego uliczki zamieniły się w wielką bieżnię. W dziewiątych już biegach ulicznych o puchar burmistrza Miasta Kazimierza Dolnego uczestniczyło 593 zawodników nie tylko z terenu naszej gminy, ale także z Janowca, Żyrzyna, Kurowa, Osin czy nawet odległego Baranowa.
Organizatorem imprezy był jak co roku Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza z pomysłodawczynią i sędzią głównym biegów – Bożeną Górczyńska oraz Urząd Miasta i Gminy w Kazimierzu Dolnym.

Młodym zawodnikom zaproponowano 3 trasy w zależności od wieku: dla najmłodszych -różową (350m) przez Mały Rynek, dla gimnazjalistów - niebieską (750m) przez wał wiślany i dla najstarszych uczestników - zieloną (1500m) ulicą Nadrzeczną i Lubelską.

W dwunastu biegach uhonorowano 72 zwycięzców. Dyplomy i nagrody ufundowane przez sponsorów wręczał osobiście zastępca burmistrza miasta Maciej Żurawiecki oraz dyrektor Zespołu Szkół Teodor Józefacki. W klasyfikacji drużynowej zwyciężyło Gimnazjum w Nałęczowie. - Trudno mówić o poziomie tych biegów – Tu nie jest ważny wynik, czas, wyczyn. - mówi Jacek Górczyński, współorganizator biegów, w których od początku istnienia pełni funkcję sędziego.- Z założenia jest to impreza masowa, nastawiona na jak największą ilość uczestników. Ma na celu rozpowszechnienie biegania, zasad fair play. Chcemy w ten sposób, poprzez popularyzację zdrowego stylu życia, przeciwdziałać patologiom – właśnie przez sport.

Nad bezpieczeństwem uczestników czuwał lekarz z kazimierskiego ośrodka zdrowia i pielęgniarka szkolna oraz miejscowa policja, ale impreza przebiegała spokojnie, w jak najlepszym porządku. Organizatorzy zadbali także o napoje, a dla najmłodszych – również o lody, tym razem koloryzujące, co sprawiło dzieciakom dodatkową frajdę.

Mamy nadzieję, że za rok młodzież znów wystartuje z rynku w jubileuszowych dziesiątych już biegach o puchar burmistrza.

Skomentuj


Dodane komentarze (1)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2021.
Planujesz wyjazd Sylwestrowy 2021/2022? Szukasz korzystnego miejsca noclegowego? Daj się porwać szaleństwu sylwestrowej nocy. Sprawdź ofertę obiektów noclegowych, w których z radością przywitasz...
Pokaż stopkę