Aktualności dla "Rzeszów Klezmer Band"

Po entuzjastycznie przyjętym majówkowym koncercie zespołu NeoKlez Zajazd Piastowski zaprasza na kolejny występ z cyklu „Klezmerzy w Zajeździe”.  1 czerwca wystąpi znany już w Kazimierzu Rzeszów Klezmer Band.

Piątkowy lipcowy wieczór to idealna pora na zabawę. Być może właśnie dlatego Klezmerska Noc i jam session przyciągnęły tam ogromną publiczność. Wspólnym śpiewom i tańcom nie było końca.

W jej pracach dominuje ciepła kolorystyka, a zarazem delikatność i subtelność. Nie skupia się na jednym temacie. Interesuje ją zarówno malarstwo pejzażowe jak i studium postaci –   Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna zaprasza 1 kwietnia na wernisaż wystawy Katarzyny Małek.

Już po raz szósty w Kazimierzu zabrzmią klezmerskie rytmy. Tegoroczna edycja Festiwalu Muzyki i Tradycji Klezmerskiej rozpocznie się12 lipca i potrwa 5 dni, kończąc się tradycyjnie galą na rynku. Jakie gwiazdy zabłyszczą pod kazimierskim niebem?

Weekend w Miasteczku

Przed nami kolejny biały weekend. Co tu robić z czasem? Przyjechać do Kazimierza. Wyjść na rynek czy na bulwar nadwiślański i rozejrzeć się wokół. Dalej nogi poprowadzą nas same…

Na Rynku już po raz czwarty odbędzie się 11 i 12 grudnia Kazimierski Jarmark Świąteczny połączony z IV Ogólnopolskim Kiermaszem Smaków Regionalnych ”Zasmakuj w Kazimierzu”. Jarmark zapoczątkowany przez wąskie grono miłośników Miasteczka, członków Stowarzyszenia „Dwa Brzegi”, kontynuowany pod auspicjami Miasta, powoli staje się tradycją.

Przed nami pierwszy z długich listopadowych weekendów związanych ze wspomnieniem tych, którzy od nas odeszli. To przede wszystkim okazja do odwiedzenia grobów bliskich, do zadumy, ale w ciągu 3 wolnych dni może czasu wystarczy także na Kazimierz?

Weekend przed nami chłodny, ale pogodny. W sam raz odpowiedni na spacer, a tras do przemierzenia pieszo bądź rowerem w Kazimierzu i jego okolicach – niemało. Zapraszamy.

Przed nami jeden z najbardziej lubianych przez Polaków długich weekendów. I choć w tym roku będzie trwał on jedynie trzy dni, wydarzeń kulturalnych w tym czasie jest ogrom. Zwłaszcza w Kazimierzu Dolnym…

Klezmerzy z Rzeszowa

Niemalże tuż po zagranicznych voyage’ach z koncertem w Knajpie u Fryzjera w sobotę 8 listopada wystąpi zawsze mile tu witany Rzeszów Klezmer Band. Początek koncertu o godzinie 20.00.

Sobota 16 sierpnia upłynie pod znakiem Rzeszów Klezmer Band, który da „Koncert Muzyki Klezmerskiej” w synagodze w ramach Festiwalu Kazimierskie Inspiracje o godzinie 20.30. Bilety – do wygrania w naszym konkursie!

Otwarta niedawno w Galerii Letniej wystawa „Wisła mówiła do nich po żydowsku” stanowi niejako preludium do Festiwalu klezmerzy.pl warsztaty&koncerty, który już po raz drugi odbędzie się w Kazimierzu na początku lipca. Wisła znów po żydowsku zagwarzy, zagra, a nawet zaśpiewa…
Pokaż stopkę