Weekend: okazja do spacerów

Weekend przed nami chłodny, ale pogodny. W sam raz odpowiedni na spacer, a tras do przemierzenia pieszo bądź rowerem w Kazimierzu i jego okolicach – niemało. Zapraszamy.

Wzgórze Zamkowe i Góra Trzech Krzyży w sposób coraz bardziej widoczny porzuca przygaszoną jak wspomnienie lata zieleń, wybarwiając się na piękne kolory polskiej złotej jesieni. W wąwozach – dywany liści, które przy silniejszym porywie wiatru zasypują spacerujących szeleszczącym deszczem. Miejskie Pola – zawłaszczane raz po raz przez jesienne wiatry, wyśpiewujące w półnagich badylach i szczotkach przydrożnych iw tęskne melodie – powoli zastygają w oczekiwaniu spokoju zimy. Pogoda zachęca do spacerów. Warto wybrać się w plener i dać płucom (i sobie) odetchnąć. Po prostu. Bo tu czas płynie zupełnie inaczej. Jak? Warto o tym przekonać się osobiście.

 

Sobota 23 października

 

 

Przez cały weekend trwać będą:

 

  • Wystawa malarstwa Jerzego Gnatowskiego Dom Pracy Twórczej SDP - Dom Dziennikarza ul. Małachowskiego

 

Utrudnienia w ruchu:

 

Utrudnienia w ruchu są na drodze wojewódzkiej nr 824 w Puławach, przy wylocie na Kazimierz Dolny. Trwają tam roboty drogowe. Droga jest przejezdna, wprowadzono ruch wahadłowy, ale  my polecamy Państwu - w miarę możliwości oczywiście - omijanie Puław w drodze do Kazimierza. Można to zrobić na dwa sposoby: przeprawą promową lub objazdem.

 

Zobacz również:

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę