Weekend: okazja do spacerów

Weekend przed nami chłodny, ale pogodny. W sam raz odpowiedni na spacer, a tras do przemierzenia pieszo bądź rowerem w Kazimierzu i jego okolicach – niemało. Zapraszamy.

Wzgórze Zamkowe i Góra Trzech Krzyży w sposób coraz bardziej widoczny porzuca przygaszoną jak wspomnienie lata zieleń, wybarwiając się na piękne kolory polskiej złotej jesieni. W wąwozach – dywany liści, które przy silniejszym porywie wiatru zasypują spacerujących szeleszczącym deszczem. Miejskie Pola – zawłaszczane raz po raz przez jesienne wiatry, wyśpiewujące w półnagich badylach i szczotkach przydrożnych iw tęskne melodie – powoli zastygają w oczekiwaniu spokoju zimy. Pogoda zachęca do spacerów. Warto wybrać się w plener i dać płucom (i sobie) odetchnąć. Po prostu. Bo tu czas płynie zupełnie inaczej. Jak? Warto o tym przekonać się osobiście.

 

Sobota 23 października

 

 

Przez cały weekend trwać będą:

 

  • Wystawa malarstwa Jerzego Gnatowskiego Dom Pracy Twórczej SDP - Dom Dziennikarza ul. Małachowskiego

 

Utrudnienia w ruchu:

 

Utrudnienia w ruchu są na drodze wojewódzkiej nr 824 w Puławach, przy wylocie na Kazimierz Dolny. Trwają tam roboty drogowe. Droga jest przejezdna, wprowadzono ruch wahadłowy, ale  my polecamy Państwu - w miarę możliwości oczywiście - omijanie Puław w drodze do Kazimierza. Można to zrobić na dwa sposoby: przeprawą promową lub objazdem.

 

Zobacz również:

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę